Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szükséges egy 8 évesnek egy...

Szükséges egy 8 évesnek egy kiskutya?

Figyelt kérdés

Kislányom a 8. születésnapjára kutyát szeretne. Párom már nézegette a hirdetéseket a neten. Én még nem egyeztem bele.

Félek attól, hogy a kutya az én nyakamra szakadna (6 órában dolgozom, a munkahelyem 5 percre van innen) a kutya gondozása. Nem akarok egy órával előbb felkelni a kutya miatt, munkaidőben hazarohanni sétáltatni (főnököm mondjuk engedné).

Pénzünk lenne rá, de ha a lányom 1-2 hónap után megunja, mihez kezdjünk vele? Reggelente nehezen kel fel, egyedül nem akar menni sehova (lépcsőház mellett 5 méterre van egy bolt, ablakbók rálátok,oda sem megy egyedül), sokat tévézik vagy ül a gép előtt. Emellett emeletes házban lakunk.


Hasonló cipőben járó szülők véleménye érdekelne leginkább.


2012. márc. 20. 12:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Az nem az ő kutyája lenne. Ha ti a pároddal akartok kutyát, akkor hajrá. Élvezné a gyerek is. De, hogy az 9vé legyen azt nem. Egy 8 éves nem tudná megfelelően gondozni és nevelni. Eleve a kutya tudja, hogy egy 8 éves gyerek és nem tisztelné.
2012. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
36%

Nem szükséges, de jó ha van :-)))


Ésszerűen nézve: most biztos mindent megígér, hogy "majd ő", de ez biztos nem így lesz. Előre beszéld meg a férjeddel, hogy Ti szülők hogyan oldjátok majd meg.

Nem tudom, mikor lesz a születésnapja, de lehetne kicsit "szoktatni": korábban felkelteni, leküldeni néha sétálni. Amikor pedig nem akarja, felhívni a figyelmét, hogy ha kutyája lesz, akkor ezt muszáj lesz majd megtennie.

2012. márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: és a kutya különben sem játékszer, gondolom a kislánynak arra kellene.
2012. márc. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha így áll hozzá, akkor szerintem nem kellene vennetek. Az egésszel az a probléma, hogy akkor tudnál biztosat, ha már ott lenne a kutya. Ha pedig utólag derül ki, hogy nem gondozza a kutyát, akkor vagy tényleg rád marad vagy szegény kutyán csattan az ostor. :(
2012. márc. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%
Ja és még valami: ha a gyerek gondozza akkor neked nem kell felkelni? Csak azért nem értem, mert egy 8 éves gyereket én biztos nem engedék el egyedül sétálni, főleg nem egy kutyával akiért még felelősséget is kell vállalni.
2012. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Pont egy hét múlva, de a párom már péntek d.u. elhozná a kutyát, hogy hétvégén hozzászokjon a lány.


Mikor egy hónapja vigyáztunk egy kutyára (2 napig volt itt), nagyon lelkes volt. Mikor én felébredtem, felkelt ő is, jött velem sétálni, kérdezte mit eszik és mennyit, mikor kell levinni stb.

De az a 2 nap nem győzött meg.

2012. márc. 20. 12:18
 7/38 A kérdező kommentje:

Persze mindenképpen felkelnék, és elkisérném a sétára, de nem mindegy hogy egyedül sétáltatom a kutyát, vagy én csak felügyelek a gyerekre és a kutyára. :)

Érted amit mondani szeretnék?

2012. márc. 20. 12:19
 8/38 anonim ***** válasza:
91%

Tapasztalatból írom.

A kutya gondozása,sétáltatása a te nyakadba lesz varrva.Első hetekben,talán 1-2 hónapig a gyerek nagyon lelkes lesz.De amint esni fog,vagy leesik az első hó vagy a kedvenc meséje fog menni,a kutya már nem lesz fontos.Onnantól kezdve hiába mondod neki,hogy ha nem sétáltatja a kutyát megy a háztól a kutya.Csak a vállát fogja vonogatni..

Én is így jártam.Igaz,én végül is megszerettem,és gondoskodok a kiskutyáról,de hidd el nekem:Ha rajtam múlt volna,nem lenne állatom..

2012. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
63%
A kutya és a macska mindig az egész családé, nem pedig egy valakié. Azaz, nem szabad egy embertől elvárni, hogy ő etesse, sétáltassa, állatorvoshoz cipelje, mindnekinek ki kell vennie a részét. Egy 8 évesnek meg pláne nem szabad állatot adni úgy, hogy csak az övé.
2012. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

A párom azt mondta, ő szívesen sétáltatja reggel meg este. (Mindig is kutyabolond volt).

De ő haarcikutyát szeretne, nem szobacirkálót.

2012. márc. 20. 12:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!