Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyust szeretnénk, de...

Yorki kutyust szeretnénk, de honnan és mennyiért?

Figyelt kérdés

Pécsen lakom. Baranyában egy tenyésztőt találtam, de a weblapjuk szerint 2010 óta nem voltak kiskutyák.

A vásárban még nem néztük, de azt hallottam ott csak szaporítók vannak.

Más megyében lenne kiskutya, de azt meg nem tudom elhozni.


Igazából a tk nem annyira fontos, mert nem akarom se kiállításra vinni sem szaporítani. A lényeg, hogy egészséges legyen.

A neten is csak olyat találok, hogy tk nélkül 40 meg 50 E.


2012. márc. 24. 13:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Miért ne tudnád elhozni? Én az egyik kutyámért svédországig mentem. elmész kocsival,vagy felülsz a vonatra.Mi ebben a lehetetlen?
2012. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert törzskönyves egy kutya, még nem kötelező sem kiállításra hordani, sem tenyészteni vele. Viszont egyrészt bizonyítja, hogy a kutyád fajtatiszta, másrészt ha a tenyésztő kiváltja, gyakorlatilag a nevét is adja a kutyához. Onnantól nem tudja letagadni, ha valami gond van vele. Az ára mindösszesen 5.500,- forint, amiben már benne van az a mikrochip is, ami egyrészt kötelező, másrészt pedig az orvosok 6-7 ezer forintokért szokták berakni. Szóval nem értem, hogy mi a fenéért hiszi mindenki, hogy egy kutya ettől drága.... Nézd csak meg ezt a hirdetést:


[link]


Helyhiányra hivatkozva rá akarják sózni marha gyorsan valakire ezt a szerencsétlen kicsit, mert már most is egyértelműen látható mindenkinek, aki látott már valaha fajtatiszta yorkie babát, hogy ez a kölyök még véletlenül sem az. Akarsz velem fogadni abban, hogy a testvéreit nem ennyiért adták el fajtatisztának????

2012. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nincs autónk.
2012. márc. 24. 14:21
 4/18 Bozsikrisz ***** válasza:

A linken látható kutya tuti, hogy keverék...ezért kell tenyésztőtől venni, ugyanis nem tudhatod, hogy valójában kik voltak a szülei, mit örökölt. Semmire nincs garancia, max. reménykedhetsz, hogy egészséges, a fajtára hasonlító kutyád lesz. Akkor már inkább gyűjtögess még pár hónapot, és utazz el vonattal a kutyáért.

Hidd el, hosszabb távon megtérül:)

2012. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
menj vonattal
2012. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
azért nem akkora ez az ország,hogy az egyik sarkátóla másikig ne lehetne megjárni egy nap alatt és vissza
2012. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem az ország másik feléről szeretnék kiskutyát!
2012. márc. 24. 14:42
 8/18 anonim ***** válasza:
49%
Ha már ezt sem tudod megoldani, hogyan fogsz dokihoz járni vele?
2012. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
A link amit ki rakott egyikőtök. Na menjenek a ... kit akarnak át alapból a füle túl kicsit egy fajtiszta yorkihoz képest és a pofikája is elég hosszúkás ami nem jellemző a fajtára és az a gáz lesz egy pár buta ember aki bedől neki. A kérdezőnek: Ha nem akarsz tk-s kutyát,miért nem veszel a vásárból én csak jót hallottam róla én is akitől rendeltem kutya fekhelyet a hölgy pécsi és azt mondta miért nem veszek a vásárból. Amúgy tk nélkül nem igazán fogsz találni olyan tenyésztőt aki eladna kutyát. Egy igazi tenyésztő bármilyen kutyáról legyen is szó először elbeszélget veled kicsit megismer és csak utána dönti el,hogy eladja neked a kutyát vagy sem. Én a helyedben azért megnézném azt a vásárt,mert ha nem tudsz sehova sem elmenni legalább ez egy próbát megér. Én Esztergomban lakom még is a párommal megtudjuk oldani,hogy pesten a 18 ker-be felmenjünk megnézni először a családot ahonnan vesszük a kutyát majd utána felmenni újra kiválasztani és aztán még egyszer amikor már elhozzuk. Én is próbáltam minél közelebbit találni,de vagy felhívtam a tenyésztőt és azt mondta nem foglalkozik már vele vagy az ismerősünk akart átverni(ezt úgy értem,hogy ne akarj olyan embertől kutyát venni főleg mini yorkit akinek fogalma sincs az egészről!!! Simán leszedett volna minket 50-re úgy hogy mikor meg kérdeztem tőle mikor lehet majd kiválasztani a kis kutyát a válasza az volt minek akarom kiválasztani úgy is egyforma :S fogalma sincs az egészről ezért írtam,hogy át akart verni ) így maradt pest ahonnan a legjobb barátaim is vettek jövőhéten megyek megismerni a családot és a kutyáikat. Itt mindenki írja ne vegyél szaporított kutyát,mert rosszul jársz csak tk-t vegyél egyrészt igazuk van,de más részt nincs mivel nagyon divat kutya lett nagyon sok mindenkinek van és a legtöbben szaporítótól vették és még sincs baja a kutyusnak én nem akarok senkivel sem vitatkozni ez az én véleményem,de ismerek 3 embert aki nem rendes tenyésztőtől vette és semmi baja a kutyusoknak.
2012. márc. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, elhiszed hogy ennél sokkal inkább keveréket is vettek már meg yorkienak?? Pár hónap múlva tőlem kértek segítséget a gazdikeresésben, merthogy "nem tudják eltartani".... Aha... A fajtatiszta yorkiet el tudták volna tudni tartani....
2012. márc. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!