Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyust szeretnénk, de...

Yorki kutyust szeretnénk, de honnan és mennyiért?

Figyelt kérdés

Pécsen lakom. Baranyában egy tenyésztőt találtam, de a weblapjuk szerint 2010 óta nem voltak kiskutyák.

A vásárban még nem néztük, de azt hallottam ott csak szaporítók vannak.

Más megyében lenne kiskutya, de azt meg nem tudom elhozni.


Igazából a tk nem annyira fontos, mert nem akarom se kiállításra vinni sem szaporítani. A lényeg, hogy egészséges legyen.

A neten is csak olyat találok, hogy tk nélkül 40 meg 50 E.


2012. márc. 24. 13:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"A kérdezőnek: Ha nem akarsz tk-s kutyát,miért nem veszel a vásárból én csak jót hallottam róla én is akitől rendeltem kutya fekhelyet a hölgy pécsi és azt mondta miért nem veszek a vásárból."


Talán mert oda csak a sok koszos szaporító jár, akik tyúkketrecben, disznóólban egy hasonló helyeken tartják a kutyát. Mert semmi más nem számít csak a haszon, ezért simán összefedeztetik a patella ficamosat a légcső szűkületessel, aztán a kedves gazdi a fizetését az állatorvoshoz hordja.....

2012. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Utolsó voltál már a vásárban?Hogyan mondhatsz valakiről valakikről úgy véleményt,hogy nem is ismered nem is láttad milyen körülmények közt tartja a kutyáit így,hogy lehet mindenkit be skatulyázni? Szerintetek mindenki rossz aki szaporít az nem számít,hogy éppen milyen formában nem mindenki zárja nyúlketrecbe,ahogy írtad és nem mindenkinek van 4-5 kutyája amiből beltenyészetet csinál nem minden szaporító okádék módon szaporít én nem fogom a pártjukat,de ez az üldözés nagyon durva amit minden kérdésnél műveltek erre ott vannak az állat védők tegyenek ellene,hogy csak tenyésztők foglalkozhassanak vele és ennyi!!!!Ahelyett,hogy más válaszára írogattok inkább a kérdezőnek kéne segíteni,hogy szerintetek honnan vegyen kutyát!!!!!!!!
2012. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

megmondtuk honnan vegyen. tenyésztőtől.

ha nem akar ilvet akkormenjen fajtamentőkhöz,menhelyre.

Igen voltam már vásárban. ellenőrizni. majd elhánytam magam. és idén ismegyek, hatósági állatorvossal, aki keményen fog büntetni minden chip nélküli és minden oltatlan,nem féreghajtott kutyáért. Mert már be kéne fejezni az ilven hobbiszaporítást.

2012. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg megmondtátok érdekes én konkrét tenyésztő nevét vagy kennel nevét vagy címet nem látok sehol sem leírva ez nem segítség,hanem okoskodás,ha annyira segíteni akartok írok neki Pécs környékén egy tenyésztő nevét vagy a kennel nevét. Azzal,hogy leírtátok vegyen tenyésztőtől még sokat nem segítettél!!!
2012. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ne legyenek illúzióid afelől, hogy az ilyen "vásáros" kölykök milyen helyekről származnak.....


[link]


Amikor valaki szaporítótól kölyköt vásárol, akkor az ilyen vagy ennél is sokkal rosszabb telepek fenntartását, a szaporítók állatkínzó tevékenységét támogatja. Mert nekik addig éri meg a dolog, amíg van olyan ember, aki megveszi a terméküket.

2012. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Ne mellé beszéljél,ha nem válaszolj rendesen a kérdésre írjál konkrét tenyésztőt vagy kennelt!Nem velem kell foglalkozni én nagyon jól tudom milyenek az igazi mocsok szaporítók,de hangsúlyozom nem mindenki az!!!!
2012. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ha Pécsen lakom, egyértelmű hogy nem Pestre vagy Debrecenbe hordom állatorvoshoz. Az állatorvos amúgy is kijön házhoz, meg arra az 1-2 oltásra lesz olyan akit meg tudok kérni, hogy elvigyen.

De 150-200 km-ert utazni egy kutyáért... inkább várok!


Voltam ma vásárba, rengeteg yorki volt.

Legolcsóbb mini yorki 30 ezer volt. Innentől meg felfelé. Volt egy ffi, aki tk-val árulta a kutyát 80 vagy 90 E-t kért érte.

2012. márc. 25. 14:09
 18/18 anonim ***** válasza:
Van egy állatvédő egyesület, akinek az örökbe adási metódusa szerint kutya csak olyan gazdához mehet, akit előzőleg már megismert. Így hát minden örökbe fogadónak legalább két alkalommal meg kell látogatnia a kiválasztott kutyát. Volt náluk egy süket kis vagy közép spitz felnőtt leányzó. Oroszlányba ment örökbe. Mivel az örökbefogadó családnak sem volt kocsija, így két alkalommal bumlizott fel az egész, 4 vagy 5 tagú család tömegközlekedéssel Pestre a kutya miatt...... És nehogy azt hidd, hogy milliomosok voltak, csak éppen ők tényleg szerették volna a kutyát ezért áldozatot hoztak érte....
2012. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!