Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott! Mit tegyek?

Megharapott! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Igazából nem nagy dolog, játékból harapdált a kutyám( hat hónapos) és a játéka nálam volt, el akarta venni tőlem és engem harapott meg, amikor ki akarta kapni a kezemből. Megijedtem, elrántottam a kezem, kicsit vérzik( horzsolás ). De mivel ez egy terrier kutya tudom, hogy erre nem szokhat rá! Hogy tanítsam meg neki, hogy ez tilos, mert fájdalmas lehet, és veszélyes???

2012. márc. 24. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ilyet mindegyik kutya csinál kölyökkorban, nem csak a terrierek. én felkiáltottam, h fáj, plusz a hangok a kezem elkapása, az arckifejezésem, ami ösztönösen jön, hiszen tényleg rossz, ha megkap a kutya. az enyém megtanulta (szintén terrier :) ). sosem okoz fájdalmat, pedig most, felnőtt korában is rendszeresen azon kapom, h játék közben a fél lábfejem benne van a szájában. nem is tűnik fel azonnal, annyira óvatosan csinálja.
2012. márc. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell leszoktatnod semmiről :) Valószínűleg annyira beleélte magát a játékba, hogy véletlenül a te kezedet kapta el a játék helyett. Legalábbis, amit leírtál nekem ez jött le. Ne szidd le ilyen véletlen balesetekért, mert még azt fogja hinni, hogy nem szabad játszani.

Persze, hogyha tényleg direkt megharap az más, de nem hiszem, hogy itt ez lenne.

2012. márc. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ő csak ráfogott a kezedre te meg kirántottad.ez okozott sérülést.ő csak fogta. Ha látod, hogy nagyon bezsong,mindíg álítsd le. Kis iskolázás(ülj feküdj) és utána mehet a játék tovább
2012. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ó,hátazért tudom hogy ez csak játék, csak olykor-olykor, minél többet mondom hogy ne, ő azt hiszi játtszom vele, és bedurvul, csak erről szeretném leszoktatni.:)
2012. márc. 24. 19:27
 5/14 anonim ***** válasza:
igen,a dolog az ő kölykös tapasztalatlanságából ered. nem szándékos a részéről. de azt tudatosítsd, h ez nem jó, ezért ilyet nem lehet. meg fog tanulni vigyázni rád. az enyém a kaja elvételénél is ezt csinálta. annyira megörült a csontnak, és hogy ez az övé, hogy akkorra hévvel vette el, h közben éreztem a fogát az ujjaimon. megtanulta, h szépen, lassan, óvatosan kell.
2012. márc. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

És sajnos ezaz, a kutyám alkalmi süket! :D

Mondom erélyesen: Nem, nemszabad, megugat ami keze ügyébe kerül elkap, megráncigálja amennyire csak lehet, és olyankor hiába az ül, fekszik parancs, de ez gondolom csak kölyökkoráig jellemző.:)

És egyébként, ti hogy köpetitek ki velük a dolgokat, mert a pórázt megállás nélkül rágja, és már mindent megpróbáltam, hogy ne csinálja!://

2012. márc. 24. 19:30
 7/14 anonim ***** válasza:

ha ki akarsz vele valamit köpetni akkor tanítsd így:

feszítsd szét a száját, és vedd ki belőle a dolgot. közben pedig jó erélyesen szólj rá, hogy HAGYOD!

ha ezt mindig megcsinálod egy idő után már csak rá kell szólnod, és ki is köpi. legalábbis ez nálam bevált, most ha rászólok a kutyámra, hogy hagyod még a kaját is kiköpi. :)

2012. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem szabad feszegetni. egyszerűbb egy jutalomfalatra "elcserélni", az ereszd vezényszóval egyidőben. És igy nem okozol fájdalmat a kiskutyának. 6 hónapos korban még csak nevelünk, nem képzünk.
2012. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha elcserélem falatra, akkor fél perc után újrakezdi! :|
2012. márc. 24. 20:24
 10/14 anonim ***** válasza:
le kell nyugatni. Jó pörgős kiskutya lehet. Az ilyennel lehet előre lépni:) irigyellek érte.
2012. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!