Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a staffordbullt...

Mi a különbség a staffordbullterrier és a staffordshire terrier között? Mit lehet róluk tudni?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd a későbbiekben egy ilyen kutyát nagyon nagyon tetszenek. De igazából nem jöttem még rá hogy mi a két kutya között a különbség.
2012. márc. 25. 14:07
1 2
 11/20 anonim válasza:
Szia ! staffbull angol eredetű, zömökebb buldogosabb(amerika) forma. Az amstaff, amerikai eredetű, "pitbull standardizált változata", nyurgább mozgékonyabb. A staffbull feje szélesebb. Mind a két fajta, egygazdás típus, hűséges, nagy mozgásigényű, jó tanuló készséggel, DE dominanciára hajlamosak. Nekem amsaffom van. :) Üdv
2012. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Amstaff egygazdás? Ezt te sem gondolod komolyan.
2012. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A staffbull sem az egyébként, mindkettő igazi családi kutya.
2012. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
az en amstaffon lassan ket honap utan csak tegnap kezdett el baratkozni a parommal. azelott amikor haza ert orult neki 2 percig es annyi....tegnap viszont egymast puszilgattak,tv nezes es kozos avas a kanapen.pedig nem valami kutyaszereto a parom.de amint felszoltam hogy most akkor nem is jossz hozzam?azonnal rajtam termedt a kis dog :)) szerintem is egygazdassak.
2012. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha családban egygazdássá válik, akkor egyszerűen szarul nevelted. Tipikusan nem egygazdás kutyák, népszerű családi kutya mindkettő.
2012. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Bocsássatok meg de valószínűleg félre értelmeztük egymást !

Természetesen le kell szögeznem, hogy az amstaff az egyik leginkább családba való kutya!!!! barátságos a család összes tagjával, elviseli a gyerekek "nyaggatását" és ezekel tud is azonosulni, valamint rendkívül gyerekbarát.

Egygazdás jelentése olvasatomban: Szigorú hierarchiát állít fel a családba, csak egy ember lehet a falkavezér akit feltétel nélkül tisztel és tőle minden "parancsot" feltétel nélkül teljesít. ez nam azt jelenti hogy nem fogad szót másnak és nem jelenti azt hogy a család többi tagjával goromba, csak azt hogy számára egy valaki lesz az "isten" :) Remélem megfelelően korrigáltam (illetve magyaráztam) előző hozzászólásomat és a többiek is egyet értenek. Üdv

2012. márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egy jól nevelt amstaff a család minden tagját falkavezérnek tekinti, ezért tipikus nem egygazdás kutya. Mint már mondtam, ha nálatok ez nem így van, te kúrtad el.
2012. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy #17 írja, egy amstaff max. akkor egygazdás, ha rosszul nevelik.
2012. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez így van. Egygazdás kutyák általában az őrző-védő fajták és a pásztorkutyák (persze vannak kivételek, az akita inu pl tipikus egygazdás kutya).

Az amstaff és a staffbull sem egygazdásak.

2012. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Régen ezeket a kutyákat úgy "találták" ki hogy az "ős" bulldogot keresztezték a vadászterrierekkel. Ebből lett a kezdetben nem teljesen ilyen formájú staff.bullterrier.Ezek azonban még nem voltak fajták, csak kutyák a viadalokon.A staff bull-nak később kitenyésztettek egy súlyosabb nagyobb változatát, a pitbullt. Tehát a kisebb staffbullt. az ősuk (természetesen ma már pedigrésebb mer szépségre tenyésztik a staff bull-t) a pitbull-t pedig munkára és harcra vagy sima kutyának tenyésztik, de a kiállításra elkezdtek tenyészteni egy pedigrees válozatot az Amstaffot. az amstaff tehát "díszpitbull" a satffbull meg egy kistermetűbb "ős". Az amstaff nagyobb és fülét vágják, a staff bullnak pedig mára a fülvágásának a korszaka elmúlt.ENNYI!
2012. okt. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!