Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel helyesen cselekszem?

Ezzel helyesen cselekszem?

Figyelt kérdés
Egy igen kedves baráttól kaptam egy kiskutyát,de elszökött,kerestük mindenhol,de egy másik ismerős befogadta és nem szólt,hogy ott a kutyusunk. 3-4 nappal ezelőtt a hugom kinyítja a kaput és ott a kutya és nyüszitett már,hogy engedjük,be. Aznap estére ott is maradt,de másnap késő délután el jöttek érte. Ebben az a gáncs,hogy megmondtuk nekik,hogy mi kaptuk a kutyát és nekünk is kell. A lényeg: MI KAPTUK a kutyust és ŐK KÉRIK VISSZA. Megmondjam nekik,hogy adják csak vissza vagy hagyjam őket? Mit tegyek ?
2012. márc. 25. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus! Természetesen kérd vissza, hiszen a tiétek! Menjen el a barátotok is, hogy tőle van, ha még el sem hiszik, de többen lesztek.
2012. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bozsikrisz ***** válasza:
100%
A kedves barát mellettetek tanúskodik, hogy Nektek adta. És ha a dolog rendeződött, akkor elviszitek, és rakattok bele chipet, ami ugyebár kötelező, enélkül nem is lehetett volna a kutyát megkapnotok.
2012. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a
2012. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
kérdést először nektek kell tisztáznotok. Mennyire kell nektek a kutya? Ha nagyon, mert szeretitek és gondoskodtok róla, akkor nincs értelme a kérdésnek. Egyébként legalább oltási könyvének lennie kellene, ami bizonyítja, hogy a kutya a tiétek.
2012. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, chip, oltási könyv.

Kötelező.

Ezek nélkül nem vonnék be semmilyen hivatalos szervet.


De nem értem, mit problémáznak ezen, ha eredetileg a tietek volt, jogosan kéritek vissza.


Amúgy mi is fogadtunk be két kóborkutyát, én még kisgyerek voltam, hú de örültem!

Aztán jöttek érte a gazdái.

Természetesen visszaadtuk a kutyákat, de ők szépen megköszönték, hogy vigyáztunk rájuk, és így nem is esett annyira nehezünkre visszaadni őket...

Örültünk, hogy segíthettünk.



3-4 napig volt náluk? az semmi...


Én nem hagynám annyiban, ha tényleg szeretetből akarjátok vissza a kutyát, nem valami telepőrzésre vagy ilyesmi.

2012. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem 3-4 napig volt náluk,hanem annyi nappal ezelőtt jött vissza a kutya
2012. márc. 26. 15:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,de ígértek oltási könyvet is. De a chip mire szolgál? Még nem hallottam,hogy ilyen kellene egy kutyusnak
2012. márc. 26. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A chip alapján azonosítják be a kutyákat.

És például ha elkóborol és valaki megtalálja, elviszi egy állatorvoshoz, ahol leolvassák a chipet.


A chip számához hozzá vannak rendelve a gazda adatai (név, telefonszám), és ez alapján felhívnak és már meg is van a kutyád...


+ igazolni is tudod, hogy a kutya a tiéd.


ha jól tudom, ma már kötelező.

2012. márc. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!