Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 hónapos havanese...

Van egy 2 hónapos havanese kiskutyám, hogy neveljem szobatisztaságra vagy még ilyenkor túlzás tanítani?

Figyelt kérdés
Mindig a szőnyegre pisil és zavaró utána minden perceben takarítani segítsetek.

2012. márc. 26. 13:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, csak kíváncsiságból kérdezem, nem sok az a 6 hónap?


Én nem értek egyet Little Reddel sem, hogy most mindent tömjön a kutya fejébe, mert óvodást sem tanítunk szorozni, de 6 hónap?

Nekem az soknak tűnik.


Legkésőbb 4 hónaposan szerintem már elég jól fog az agyuk.

Én 4 hónaposan már biciklivel cirkáltam a kutyámmal.

(De mondjuk a bringás parancsokon kívül csak annyit tudott, hogy nem, ül, fekszik, hozzám...)


(Ha jól emlékszem, de már kicsit homályos a dolog...:D)

2012. márc. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Lehet egyed és fajta függő is, hogy mikor lesz szobatiszta egy kutyus. Ezt a hat hónapos kort szakkönyvek is írják. Nekem volt olyan csivava kutyusom aki csak egy éves korára lett megbízhatóan szobatiszta. Ugyanakkor volt yorkshyre kiskutyám aki kettő hónapos korától már pelenkára járt és később amikor ki lehetett vinni, már részben kint végezte a dolgát. Igazából ez az okos kutyusom is csak hat hónapos korától lett megbízható.

Ha kiskutyát nevelek, akkor olyan helyiségbe nem szoktam beengedni,ahol szőnyeg van. Sajnos ha rápisil és szagot kap, akkor arról leszoktatni már nagyon nehéz.

2012. márc. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azt, h itt az ideje mindent megtanítani neki, úgy értettem, h itt az ideje mindent elkezdeni, nem csak a szobatisztaságot. Érdemes bent gyakorolni az ülést vagy a behívást. Nem hülyék a kutyák, h nem értik meg.


Miért hiszi mindenki ezt?

2012. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!