Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a tüzel a szuka?

Figyelt kérdés
Az érdekelne ,hogy kb. hány hónaposan kezd tüzelni egy szuka.....és hány hónapos eltéréssel....Meg ,hogy-ha már tüzel honnan lehet tudni?

2012. márc. 27. 15:57
 1/3 compactegon ***** válasza:
100%

kis fehér izé folyik a nunijából, és kezd megdagadni. pár nap múlva elkezd vérezni (ez eltarthat két hétig is, kutyája válogatja). az első héten is érdeklődnek a kanok, sőte már előtte leveszik, hogy tüzelni fog. igazán a2. hétem figyelj, akkor pár napig a szuka is kívánja a kanok közeledését, szóval lehetőleg ne vidd kutyák közé. 18-21 nap múltával vége.

általában 4-7 havonta lehet rászámítani, különösen tavasz elején, illetve nyár vége felé. ivartalanítsd,amennyiben lehetséges, sok bajtól megkíméled ettől őt is.

2012. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bozsikrisz ***** válasza:

Elkezd vérezni, megdagad az ivarszerve. Általában 6-9 hónapos kor körül válnak ivaréretté a kutyák. Kistestűek többnyire évente 2x, nagytestűek ált. 1x tüzelnek.

De ezek nem kőbe vésett szabályok. A tuti az, ha ivartalanítva van, és akkor nem lesz ilyen gond.

2012. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
compactegon köszönöm a válaszod nekem is van szuka kutyám 7 hónapos és most kezd majd tüzelni de mivel nem volt még lány kutyám sose így nem tudtam mit kell figyelni, de már ma reggel észre vettem ilyen fehér valamit a puncijánál így most már tudod :) még 1x köszi
2012. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!