Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyinek milyen tápot...

Bernáthegyinek milyen tápot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van egy bernáthegyim 4 hónapos. Ahonnan hoztam rossz körülmények között volt tartva angolkóros volt mikor elhoztam. Azóta ezt sikerült kikezelnünk de még mindig nagyon kicsi. Ő volt a legkisebb a 9 kutyusból gondolom elnyomhatták a többiek. Milyen tápot ajánlanátok neki amitől szépen fog fejlődni és szépen berakódik?
2012. márc. 27. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen állapotban én inkább állatorvossal konzultálnék, egy egészséges bernáthegyi táplálása is rizikós, így meg aztán végképp necces...
2012. márc. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az itteni állatorvosok csak a pénzre mennek és oltáson kívül mást nem szívesen bíznék rájuk. Különben meg azt mondta hogy a Tescos is jó csak adjak hozzá neki kalcium és multivitamin tablettát. Persze nem ezt kapja hanem a Kennel's Favourite nagytestű kutyák számára kifejlesztett tápot. Viszont van itt ilyen kacsa zsíros táp igaz kölyök kutyáknak a nevét nem tudom mert kilózva szoktam venni a kistestű kutyusomnak ( 1300 Ft/kg ) az nem lenne neki táplálóbb? Vagy inkább csak főzzek neki külön?
2012. márc. 27. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Prémium tápot adj neki mindenképp, viszont arra figyelj, hogy ne legyen magas a fehérjetartalma. Ezeknek a tápoknak mennyi?
2012. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Főzhetsz is neki, de vehetsz is normális kölyöktápot.

A kennel's favourit is jó neki, ha neked megfelel.

Az olcsóbbak a jobbak közül: brit, josera, susa

Drágábbak: acana, orijen, taste of the wild, cibau, farmina, royal canin, eukanuba

De mivel tényleg nagy testű lesz, ezért kicsit tartsátok vékonyan, ne legyen dundi és nem ártana valami az izületeire (pl gf600, de van már sok más készítmény is). Sok prémium kategórás tápban már elve van zöldkagyló kivonat.

A tescos táp+vitaminkiegészítés meg egy nagy baromság, már elnézést, többe kerül, mintha veszel egy rendes tápot és még mindig sok szemetet eszik az olcsó táppal a kutya feleslegesen (szinte gabona és szinezék az egész, neki meg hús lenne a jó).

2012. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én maximálisan a royal canin giant startert ajánlom, én tenyésztek és ezzel etetek.
2012. márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

jó de gondoljatok bele hogy egy bernáthegyi mennyit eszik,vesz egy drága tápot rámegy a gatyája.. Én vagy főznék rá, vagy vennék egy nagyszemű elég jó minőségűt ami nem 10 ezer ft 5 kg:

[link]

ekkorát vettünk mi 2-3 ezer ft-ért és jó táp!

persze az én kutyám mini fogaival nem tudta elrágni ezért beadtuk menhelyre a tápot, de te kutyádnak tökéletes lenne!

2012. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pl. a Brit Junior tápját meg lehet venni 8-9000Ft-ért és az 15 kg-os, az jó minőség.
2012. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi 6500Ft körül vettük a 15kg-os Britet, bőven megfizethető és jó minőségű, a következő megfizethetőség szerint a sorban a josera és a susa, illetve most találtam valami új magyar tápot, az se tűnt se rossznak, se drágának. Ezekkel nyugodtan lehet etetni, nem kell semmiféle vitaminkiegészítés, egyedül az izületekre ajánlanék még az RC mellé is valamit.
2012. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Attol függ menyit szánnal a tápra mert lehet nagyon olcson tápot venni de az nem ér semmit van közép kategoria amit a fressnapfba megtudsz venni kb. 1kg/500ft de van drágább is ott tudnak segíteni vannak nagyon jó tápok mint például a brit premium az kb. 1kg/1000 amit jobban megéri rendelni úgy olcsobb és ott ki tudod választani fajtához,korhoz függöen és minden képpen junior tápot adj neki másféléves koráig am nekem fél éves a bernáthegyim.
2014. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!