Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » érdemes/lehet személyvédelemre...

érdemes/lehet személyvédelemre oktatni?

Figyelt kérdés
van egy staffordshire kutyam.a kozeljoben szeretnem szemelyvedelemre oktatni.az erdekelne hogy ezt a fajtat lehet e.fel tudja merni az igazi veszelyt vagy barmilyen gyanus esetben neki menne valakinek?mivel ezt az utobbit nem szeretnem.
2012. márc. 27. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Staffordshire terrieres vagyok. Teljes mértékben ki lehet képezni személyvédelemre. Borzalmas éber kutyák, séták során szemmel tart néhány gyanús embert az enyém is. Kifejezetten morog a hajléktalanokra, gyanús természetűekre. Ha behatóbban foglalkoznék vele, kiváló védő válhatna belőle.

Ehhez amúgy adottság kell. Ha úgy látod a kutyád figyel téged, hallgat rád, akkor megpróbálhatod. A kiképző úgyis felméri először, mennyire fogós, milyen éber, stb.

Nem megy neki senkinek, ha nem utasítod. A jó rendőrkutya, őrző-védő kutya csak gazda utasítására megy rá valakire.

2012. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

amennyiben találsz Magyarországon erre alkalmas szakembert és a tökéletes a viszonyod a kutyáddal akkor az egyik legjobb fajta erre-de könnyen egy időzített bombát kreálhatnak belőle sok kutyaiskolában....hosszú folyamat idő, energia és pénz kérdése

+ Magyarországon még nem láttam olyan kiképzőt aki valóban alkalmas lenne erre a munkára:(

Ausztriában már vannak komoly, világszerte is elismert trénerek akik pl. monidoringben is otthon vannak-ez sokkal életszerűbb és kevésbé kockázatos alkalmazni mint pl. az IPO rendszert ami itthon elterjedt

2012. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem szeretnek belole agressziv kutyat.csak parancsszora.koszonom az eddigi valaszokat.
2012. márc. 27. 21:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsö 2 vàlasszal szerintem is alkalmasak ezek a kutyàk erre csak nehéz megfelelö szakembert talàlni rà nekem is amstaffom van és màr volt rà példa h valaki olyan ismerös jött aki nem teljesen volt megbizhato és be kellett zàrni mer morgott rà pedig nem volt kiképezve csak kutyaiskolàba jàrunk vele
2012. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 compactegon ***** válasza:
ösztönösen tudják, ki a "rossz" ember. miénk pl. mindenkihez menne ha engedném, fül hátra, örült valagcsóva. de mikor meglátott egy firkást a parkban, mikor pont lőtte be magát, borzolt és nagyon ki volt hegyezve rá. pedig életében először látott ilyet, és én nem mutattam semmiféle érdeklődést a csávó iránt.
2012. márc. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 compactegon ***** válasza:
*őrült, nem örült :)
2012. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
meg lenne egy kerdesem.mennyi idos koraban jon naluk elo ez az oszton?szukarol beszelunk.
2012. márc. 28. 14:00
 8/11 anonim ***** válasza:

ha el akarod kezdeni kiképezni akkor azt 1 éves korban kell elkezdeni

mennyi idös a kutyàd?

2012. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
meg kolyok.5 honapos.nagyon baratkozo mindenkivel szemben.
2012. márc. 28. 23:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: Az enyém hároméves, és szintén nagyon barátkozó volt mindenkivel. Olyan egy, másfél éves korára lett visszafogottabb, és már megválogatja, hogy ki a szimpatikus neki. Aki nem, azt sem bántja, amellett egyszerűen elmegy.
2012. márc. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!