Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Katasztrofálisan rosszul...

Katasztrofálisan rosszul viselkedett a kutyám, a felnőtté válás lehet az oka?

Figyelt kérdés
3 hónapja találtam az utcán, keverék fiú, nagyon makacs és önfejű, de eddig szépen haladt a nevelése. Most kb. 8 hónapos (még ivaros, de már ne sokáig), menne minden szukára, a viselkedése is nagyon megváltozott az utóbbi időben, ahogy felnőtté cseperedik. Direkt feszegeti a határokat, nem óhajt odajönni, tudja, hogy tilos a földről enni, mégis megtette ma stb. Természetesen megkapja a büntetését, de ez mindig így marad vajon? vagy a kamaszkor elmúlásával javulni fog?
2012. márc. 28. 19:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kamaszodik a drága, most nézi, hogy jó vezér vagy e. Most ki kell tartanod, mindent szigorúan csinálni, és ha már kiakadtál, akkoris tartasd be vele a szabályokat! Tudod, a kutyád mindig tesztel.
2012. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
73%
A kamaszkor és a tüzelési időszak egyszerre elég durva löket a kutyának. Bírd ki, legyél kemény, nehogy azt higgye, hogy ő a falu bikája, aztán tököltesd ki, meg fog nyugodni. Mondjuk jó lett volna ivarérés előtt kikapni a mogyoróit, most már valószínű nehezebb lesz vele, mintha meg se ismerte volna ezt az állapotot, de azért így is hatásos lesz :)
2012. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 intrepid ***** válasza:
Több kutyát is ismertem, láttam őket felnőni, kankutyák jellemzően 2 éves korukig elég agyatlanok. A többit amit írtak az előzőek, nem írom le én is.
2012. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!