Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondor és a kuvasz még...

A komondor és a kuvasz még elég jól végzi a munkáját? Nyugat kontra kelet!

Figyelt kérdés

vagy már a küllemre való tenyésztés rendesen megtette a hatását.

Én az utóbbiról hallottam.

Van az országban egy fickó aki beöltözik ilyen spéci ruhába ha hívják és felméri,hogy a kutyák harapnak-e, használhatóak-e még. Egyszerűen bemegy az udvarba.

Na és a két fajtánk java része elbukott.

Ha paásztorkutyát szeretnék ház és telek védelemre akko érdemesebb a kelet felé tekinteni?

Vagy a balkánra, sárhegyi?

Nem úgy néz ki, hogy a nyugati kutyák a csak küllemre való tenyésztés hatására rendesen elpuhultak?

Az oké, hogy nincs már nagyon munkája, de attól még lehett volna olyan irányba tenyészteni,hogy ne csak szép szőre legyen hanem....a karakterre,idegrendszerre,vérmérsékletre is nagyobb hangsúlyt fektessenek ?

Vagy egyáltalán nincs gon velük? Hisze majd minden fajtaismertető leírja hogy tanítani sem kell,mert tudja mi a dolga(bár ha van egy idősebb kutya akitől tanulha az csak jobb-mint a terőkutyáknál)és a gazdájért feláldozná az életét is.

Csak ha beengedi az idegeneket,nem mer harapni mit ér?

A komondorból is semmire jó bobtél lesz?


2012. márc. 28. 21:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

A kutyák királya? Miért?


Tudnátok esetleg olyan tenyésztőket ajánlani akiktől munkakutyát lehet venni?

2012. márc. 29. 18:43
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, de szerintem a Kulcsi Komisz Komondor kennel az. Honlapjuk: [link] Ennél a kennelnél rendszeresen végeznek ösztönpróbákat és jól is teljesítenek rajta. A honlapjukon meglehet nézni az ösztönpróbás videókat. Remélem tudtam segíteni. :)
2013. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!