Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom megakarja mérgezn...

A szomszédom megakarja mérgezni a kutyámat, mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Egész nap ugattatja a kutyámat,aztán mondja mindenkinek hogy ugatós a kutyám,nem lehet beszélgetni az utcán.Csak az a gond,hogy előttünk beszélget az "öreg" nem a saját háza előtt,jóhogy ugatja a kutya.Amúgy egy 10 éves Amstaff-ról van szó,nem egy csaholós fajta.Saját fülemmel hallottam,hogy mondta az alkoholista cimborájának,hogy megfogja mérgezi.De sajnos nincs rá tanúm,egyedül én hallottam.

2012. márc. 29. 09:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen tegyél feljelentést, írják jegyzőkönyvbe vagy akármi 8szerezz egy tanút, ha kell).

Mondd el a szomszédnak, hogy ha bármi történne a kutyáddal, ő lesz az első, akit gyanúsítani fognak.


Amúgy azért te is tehetnél ellene, hogy a kutyád ne ugassa végig az utcai beszélgetést.

(Tudom én, milyen idegesítő, ha az utcán pont ott kell megállni, nyilván direkt is bosszantani akar, de akkor is...)


Nekem is 4 kutyám van, ez szúrja az új szomszéd szemét (újgazdag idióta aki a füvet is kisollóval vágja), nálunk meg a kert a 4 kutya igényeihez van igazítva, és inkább rájuk költök, mint a flancos kerítésre. (Szóval nem tetszik neki, hogy nem 100 millásnak néz ki a kert.


Fel is jelentettek, mert a lehetségesnél több kutyát tartok.

(Persze a városházán csak röhögtek az ügyön és kaptam engedélyt... de azóta a kutyáim estére bent alszanak, mert félek hogy amilyen sunyik, még megmérgezik őket...)


Én említettem egy helyi kutyás rendőrnek, hogy szóban ki és hogy fenyegetett meg és hogy milyen atrocitások értek jogtalanul.

Innentől megmondtam a szomszédoknak, hogy 100x is gondolják meg, mit tesznek vagy mondanak, mert olyan eljárást varrok a nyakukba hogy csak lesnek majd.

2012. márc. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Valakit tényleg belehet ijeszteni egy nagydarab haverral.Vagy többel :)

Egyébként lehet csak mondja, mert nincs jobb dolga mint mással kötözködni. Bár ha tényleg komoly, akkor mindenképp tegyél valamit a leírtakból. Sok sikert!! ÉS A VIDEÓ FELVÉTEL NAGYON JÓ ÖTLET! Buktasd le, hogy mindenképp mondja ki amit hallani szeretnél.

2012. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 dorcsuu ***** válasza:
Én a helyedben feljelenteném zaklatásért. A kutyádra pedig nagyon-nagyon figyelj, mert sajnos rohangásznak ilyen őrültek a világban, akiknek ez szórakozás! Este aludjanak bent, a legjobb pedig, ha elviszed kutyaiskolába, és ott tényleg megtanítják rá, hogy csak tőled fogadjon el kaját! Ha látod, hogy bedobnak valamit a kertbe, AZONNAL szedd össze! Sajnos én is ismertem valakit, akinek a kutyája ilyen szomorú véget ért :(
2012. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Van neki egy kennel csinálva,csak nem használtuk,mert én még bezárni se szeretem a kutyát nemhogy megkötni.De ezek után éjszakára,és ha elmegyünk valahová,mindenképp bezárjuk,az a biztos.
2012. márc. 30. 09:21
 15/16 Komendó Anna ***** válasza:
Az élelem megtagadás csak legenda! Nincs ilyen kutya, több okból sem, és aki ilyet tanít a kutyádnak, vagy azt mondja, meg tudja tanítani, csak lopja a pénzedet... Valóban a kennel lenne a legjobb megoldás és a bezártság okozta esetleges "feszültséget" pedig oldhatod azzal, hogy esténként kimész vele sétálni 1-1 órát...
2012. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Komendó Anna:

A fenéket nem létezik!!

Ha a határőr nagybátyám megtaníttatta az ő otthoni kutyájának akkor elég vicces olvasni hogy valaki szerint ilyen nincs!!! :))))


Jah, persze! Ha az éhenhalás szélén lenne a kutya akkor lehet hogy elfogadnak az életösztön miatt de a kaja el nem fogadást simán meg lehet tanítani!


Túl butának gondolod a kutyákat és lebecsülöd őket.


A kérdezőnek üzenem hogyha a nagybátyámnak a kiképző megtanította a kutyájának akkor az ő kutyájának is meg lehet tanítani...

2012. ápr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!