Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort, Bernit vagy Németju...

Labradort, Bernit vagy Németjuhászt! Melyiket Válasszam?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Lécci segítsetek nem tudom eldönteni hogy melyik fajtát válasszam!!

Elég tapasztalt vagyok a kutyák termén nagy udvar napi 1-2 óra séta más kutyákkal!!

Agilityzni és a barátnőm kutyájával(Golden Retriever)vinni sétálni ,Túrázni!!

Barátságos,macska szeretőt szeretnék!!

Azt mondták mindegyik könnyen tanítható!!

De nem tudom eldönteni!!

Szerintetek??



2012. márc. 29. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Labrador!
2012. márc. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Hát nekünk egy 4 éves németjuhászunk van, nagyon ajánlom ezt a fajtát, nekünk nem cicáink vannak, hanem nyuszijaink, de volt már olyan, hogy a nyuszik és a kutya együtt voltak kint a kertben, de nembántotta őket. Okos, könnyen tanítható, és jó házörző, idegent nem enged a kertbe sem, csak ha mi nyitunk neki ajtót, vagy ismeri az illető szagát.
2012. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Német juhászkutya. A legideálisabb. Szeret mozogni, futni, barátkozik is. A cicákhoz meg hozzá kell szoktatni
2012. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bernit ne, nem az agilityre termett!
2012. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És a labradorról mi véleményetek??

Mert abarátnőm leginkább azt szeretne a Goldia mellé!!

2012. márc. 30. 18:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Ugye, csak nagyképűségből mondtad, hogy értesz a kutyákhoz? Mert ha meggyőződéssel mondtad, hát nem tudom, hogy ismered-e ezt a három fajtát! Teljesen különböző a tulajdonságuk, teljesen más feladatra termettek!A Te egyéniséged is döntő a választásodnál.Ha ilyen bizonytalan vagy, ismerkedj közelebről mind a három fajtával, de ne mások véleményére hagyatkozz, hiszen Te fogsz együtt élni vele, neked kell szeretni!
2012. márc. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát bocsi de igen értek hozzájuk és nem nagyképűségből mondtam !!

Tudom hogy külömböznek de ők állnak hozzám legközelebb mint tulajdonság és még stb!!

A családban sok kutyás ember kutyakiképző satöbbi van!!

És attól hogy kérdezek nem azt jelenti hogy tapasztalan esetleg tudatlan vagyok

Csak kiváncsi vagyok a véleményetekre!!

És az előző embereknek akik válaszoltak ezzel semmi bajuk nem volt és normálisakat írtak és nekik nagyon köszönöm

2012. márc. 31. 18:11
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A véleményem, a válaszoddal csak megerősítetted! Ha annyi szakember van a családban, akkor mért "laikus" kutyásoktól kérsz véleményt, ilyen fontos döntés előtt, hiszen egy kutyás szakember, nagyobb segítség lenne a kérdésed éldöntésében! Tudod, én több mint 20 éve foglalkozom kutya tenyésztéssel, de nem mernék olyan kijelentést tenni mint Te, hogy - igen is, én értek a kutyákhoz!- Azt nem lehet, csak mindig tanulni, mert minden új kutya más tapasztalatot nyújt, mind más, mindnek meg kell tanulni a "nyelvét!" Szóval nem kéne úgy elszállni, a mindentudás terén!
2012. ápr. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 gergo1998 ***** válasza:
43%
nekem bernim van én csak ajánlani tudom jól megfér más állatokkat nagyon szereti a családját nagyon könnyen tanul és szófogadó remekül teljesítenek agility páján
2012. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is bernim van, soha nem ugráltatnám, mivel szeretném, ha öregkorára is tudna még járni. Nekik nem való az agility, tönkreteszi az ízületeket, csontokat. Túl mackós, nehéz kutyák, nem mozognak elég légiesen az agilityhez. Egy ugrásnál 50+ kilóval a mellső lábakra érkezni, azért elég nagy megterhelés, pláne gyakran ismételtetve. Esetleg egy egészen light-os pálya való nekik, a munka kedvéért, mert dolgozni szeretnek.
2012. ápr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!