Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a Kuvasz és...

Mi a különbség a Kuvasz és Szlovák csuvacs között?

Figyelt kérdés

Nem vonom kétségbe, hogy a Tátrában élő nem magyar népcsoportoknak /szlovákoknak/szlávoknak miért ne lehetet volna fehér pásztorkutyájuk.

De az is tudott, hogy a magyarok is inkább a hegyekben tartottak kuvaszokat. Legalábbis több helyen olvasni ilyet.

Most komolyan mi a különbség? Kicsivel kisebb.

Bár furcsa, hogy míg nem született meg Csehszlovákia nem nagyon akartak sajtá faját.

Olvastam, hogy el akarták érni az FCI- nél, hogy a Kuvasz Csehszlovák fajta legyen.

Amikor ez nem sikerül nekiálltak egy saját fajtát keresni.

Arról nem is beszélve,hogy az ott maradt kuvaszokból csuvacs lett.

Ha esetleg most keverednének az nem lenne jó? Vérfrissítés?



2012. márc. 29. 20:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

4. Nem mondom,hogy minden áron frissíteni kell csak hát ha kevés példányból tenyésztették vissza akkor kicsi a genetikai állomány meg amúgyis kevés születik belőlük.

Nem tenne jót az egészségüknek ?:-)

2012. márc. 30. 16:05
 12/14 A kérdező kommentje:

5. Rasszista nem lehetet,mert egy rasszhoz tartozunk,de hidd el még csak nacionalista sem vagyok !!

Azt azért ne mond,hogy annyir szeretnének minket a szlovákok.

Az meg tény,hogy jobban állnak.

Valamiben tanulhatnánk tőlük.

2012. márc. 30. 16:07
 13/14 A kérdező kommentje:

9. Igazad van,hogy meddő vita.

[link]

Erre tut kuvaszt mondtam volna :-)

2012. márc. 30. 16:11
 14/14 anonim ***** válasza:
koszi a lepontozasert !!!
2012. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!