Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki fog így alakulni a kötődés?

Ki fog így alakulni a kötődés?

Figyelt kérdés
5 hete vettem magamhoz egy 3 éves keverék kutyát. Eddig rossz körülmények között élt, lakásban. Eredetileg azt terveztem, hogy velem fog lakni lakásban, de amikor hazavittem bemutatni a kertes házba a család kutyájának láttam, hogy mennyire elemében van a kertben, mennyire élvezi, és hogy a család kutyusa is mennyire örül neki. 3 hétig tanakodtam, hogy mi legyen, de mivel a lakásban eltöltött idő alatt 5 órás sétákat tettünk, és a kutyán így sem láttam, hogy lefáradt, most otthon van a kertes házban. Ez egyrészt nagyon bánt, mert ő az én kutyám, szeretném, hogy velem legyen, másfelől viszont örülök, hogy végre "kutya élete" van, és akkora lyukakat áshat és annyit ugathat, amennyit csak akar. A kérdésem a következő lenne: a hét 4 napján vagyok tőle távol, a többi 3-at vele töltöm 0-24-ben. Mit gondoltok, lehetséges, hogy így is kialakuljon köztünk a gazdi-kutya közti normális, erős kötelék? Dolgozom a dolgon, hogy mindig velem lehessen, ahhoz viszont új helyre kell költöznöm és az időbe telik. Viszont addig is szeretnék vele amennyire csak lehet, erős köteléket kialakítani. Köszönöm a válaszaitokat!
2012. márc. 29. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz, ha a kutyatársát többre fogja értékelni náladnál. Ha sikerül költöznöd és veled élheti a mindennapjait, akkor idővel már Veled lesz szoros a kapcsolata.
2012. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
édesanyámnál is ugyanez a helyzet. Kimentett egy 2 év körüli keverék kutyust a halál elől és őt is a lakásba tervezték de aztán ő is kerti kutya lett. Néha kapar,sír ha be akar jönni de aztán megszokja és kint marad a másik kutyával:) De míg nem vagy vele ki van vele 4 napig? így valószínű nem hogy kötődés de falkavezérségi problémák is felmerülhetnek hogy ilyen sokat távol vagy tőle. De ha szereted ő is szeretni fog ebből gond nem lesz:) Ne tudd meg ezek a kis mentett kutyák milyen hálásak tudnak lenni, mikor megyek édesanyámhoz le se száll rólam örömében:)) De valószínű inkább ahhoz fog szerintem kötődni aki több időt foglalkozik vele,tanítgatja és aki enni ad neki :)
2012. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most a szüleimmel van, imádják. Ennek örülök, csak ...Egy kis tünemény a dög, azért azt be kell vallani ...:)
2012. márc. 29. 22:42
 4/5 A kérdező kommentje:
ja és azt elfelejtettem, hogy nem lett teljesen kinti kutya, mindkettőt be szoktuk engedni a házba éjjelre.
2012. márc. 29. 22:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden foglalkozás kérdése. Ha aktívan törődsz vele, tanítod, irányítod, játszotok, csináltok együtt dolgokat, akkor kötődni fog.
2012. márc. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!