Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát egyedül hagyni?

Kiskutyát egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
Párommal albérletben vagyunk, nemsoká lesz egy kiskutyánk. (kb 8hetes) Viszont amikor ő is dolgozni megy és én is, akkor hogy merjem egyedül otthon hagyni? Nagy korában persze már más lesz a helyzet, de most?

2012. márc. 30. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Az első egy-két hétben ajánlatos lenne szabit kivenni, hogy magadhoz szoktasd őt, megszokja a környezetet. Utána már könnyebb.
2012. márc. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Boros Benjamin ***** válasza:
86%
Ha pedig nagyon nem tudjátok megoldani, akkor ajánlom a ketrecet. Raksz be neki játékokat, vizet, kialakitasz benne fekhelyet. Tudom hogy sokan nem tartják jó módszernek, de rengeteg elismert tenyésztő és profi kutyás él vele!
2012. márc. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi 10 hetesen hoztuk el a kiskutyát, és már sajnos 2. nap egyedül kellett hagyjuk. Kb. 3 órát volt egyedül. De szerencsére nem volt semmi gond. Azóta is sokszor van egyedül, de csak pár órára, mert úgy dolgozunk párommal, hogy ő reggel, én meg délután és pár óta van amikor egyikünk sincs otthon. Mindent el kell pakolni, amitől baja lehet, nálunk csak a konyhába meg az előszobában lehet, ahol könnyű felmosni, ha esetleg baleset történne. (pl. pisi)
2012. márc. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

A legrosszabb dolog az amit az első válaszoló javasolt. 1-2-3nap jót tesz ha a kölyökkel tudtok foglalkozni, épp ezért jó ha péntek du-este tudjátok elhozni, mert a hétvégét akkor veletek tudja tölteni. Ha az első pár hétben mindig van vele valaki, akkor utána sokkal nehezebben fogja megszokni az egyedüllétet, jobban fog utánatok sírni.

Ha van szállítóboxotok akkor szoktassátok bele és ha nem vagytok otthon zárjátok be (akkor is, ha 30percre mentek csak el), ha nincs akkor fürdő/előszoba ahol nem tud nagy kárt tenni sem a berendezésben sem magában (elektromos vezetékek rágcsálása nem egészséges). Mielőtt magára hagynátok fárasszátok le teljesen, adjatok neki valami olyan játékot/elfoglaltságot ami hosszú időre leköti (nekem egy jó nagy darab csont vált be legjobban, akár 4-5órára is lekötötte a kutyát).

2012. márc. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%

Rakd olyan helyre, ahol nem tud semmit megrágni pl fürdőszoba. Tegyél mellé valamit amibe beleizzadtál, amin rajta vana szagod, és rakjál be neki egy rádiót amin állandóan dumálnak pl kossuth, vagy mária rádió ;)


Ezenkívül, kaja, víz ez alap.



A legjobb volna, ha lenne játszótársa is, akkor nem unatkozna.


Nem akartok mellé egy kismacskát is?

Akkor már tutira egyedülhagyhatod bezárva, így a felsoroltak ellenére, még lehet, hogy fog hisztizni..

2012. márc. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A rádió jó megoldás, mi is bekapcsolva hagyjuk, de kaját ne haggy neki. Azzal nagyon el lehet rontani, ha akkor ehet amikor akar!
2012. márc. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudjátok azt megoldani, hogy az első 1-2 hétben fél nap szabikat kivenni? És akkor nem lenne olyan sokat egyedül.

A lényeg, hogy fokozatosan kellene hozzászoktatni, nem úgy, hogy kapásból 8-9 órára otthon hagyni.

A box praktikus megoldás, ha félted őt, de szerintem a rádió felesleges, úgyis szunyókálni fog.


Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, abban nagyon jól leírják, hogy hogyan kell viselkedni, amikor elmész otthonról, illetve mikor hazaérsz. A lényeg, hogy ne éreztessétek vele, hogy most valami különös dolog történik. Nem kell búcsúzkodni, nem kell nagy felhajtást csinálni a dolog körül.

Az én kutyám már megszokta, és indulás előtt 10-15 perccel elvonul a saját helyére, és onnan figyeli, ahogy készülődök. Nincs búcsúzkodás (na jó, néha nyomok egy puszit a feje búbjára:) egyszerűen kisétálok köszönés nélkül.

2012. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én 10 hetes korában hoztam el a kiskutyámat!

kertes házban lakunk, gyeden vagyok, kinti kutyus.

a hosszú hétvége első napján hoztuk el, de ez nem azt jelentette, hogy 0-24ig vele voltunk.

kinti kennele van, eleinte sirdogált, amikor nem látott minket, de már kezdi megszokni, hogy nem vagyunk mindig vele.

ha kint vagyunk mindig kint van velünk sokat szeretgetjük.


szóval kérdésedre a válasz:

-hagyd olyan helyen, ahol nem tesz kárt.

-víz legyen előtte, lehetőleg olyan edényben, amit nem tud kiborítani

-a kaját én mindig ugyanakkor adom a kutyámnak, és egyenlőre csak tápot, sosem hagyom előtte, ha megette, elveszem előle az edényét. ezzel nincs is baj, jóevő :)

-esetleg szólj a szomszédoknak, hogy előfordulhat, hogy ugatni vagy vonítani fog, hogy ne legyen ebből gond.

-a játékkal nem valószínű hogy fog játszani az első napokban, ha egyedül van, valószínűbb hogy szomorkodni fog. de azért nem baj, ha előtte van.

-szerintem egyébként náluk is nagyon fontos a rendszeresség, mint a gyerekeknél.

sok sikert.

2012. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
van egy nagy cica is de ő mindig félrevonul, nem mindig szereti ha nyúzzák
2012. márc. 30. 09:55
 10/13 anonim ***** válasza:
cica is meg kutya is albiba ? ajnye, főbérlőd mit szól?:)
2012. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!