Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FALKAVEZÉR - ennyire szigorúan?

FALKAVEZÉR - ennyire szigorúan?

Figyelt kérdés

[link]


Világ életemben imádtam a kutyákat, imádom őket puszilgatni,elkényeztetni. Szeretem ha bebújik az ágyamba,szeretek vele aludni. Nem tudnám elképzelni ezek nélkül a kapcsolatunkat!


Olvastam a falkavezérségről (mert az utóbbi kutyámnak szeparációs szorongása volt) és sok mindent jónak találok.

Pl. az etetést, a kizárást - bár nekem az is durva hogy -egy hétig vegyem úgy mintha ott sem lenne, 1 nap is nehéz nélküle.

-ne vakargassam a mellkasát mikor úgy szereti, csakis felül

-ne köszönjek neki ha hazajövök, mikor alig várom már hogy újra láthassam

-ne simogassam meg mikor ő bújik oda hozzám


Volt olyan hogy egy hosszú ropidarabot a számba vettem és szóltam neki hogy gyere vedd el...annyit nevettünk rajta, olyan aranyos volt!


Én a kutyára nem alárendeltként szeretek nézni, hanem igazi társként. Ezeket olvasva meg olyan mintha csak eszközként használnám.


A szeparációs szorongásán kívül nem volt más gond vele. Hallgatott rám, szófogadó volt, nem volt eldurvulva a helyzet egyáltalán. Tisztelt engem. Most az hogy arra sétálunk amerre menni szeret-tudja merre vannak a kedvenc fái és hogy merre kell menni ha tudja a hazavezető utat...miért ne engedném meg neki? Ettől még nem lesz szófogadatlan. Mindig nézzem hogy a lábaim az ő lába előtt legyenek? ....Az más ha egy hatalmas dögről van szó és elrántana, de egy kicsi kutyánál szerintem ez felesleges. Ha gond lenne az utcán vagy jön szembe egy jó nagy kutya inkább felkapom és odébb megyek. Főleg hogy annak sincs megtanítva hogy ne támadjon ránk.


Arra lennék kíváncsi, hogy a szeparációs szorongás elkerülése érdekében nem elég csak annyi, hogy hozzászoktatom az egyedülléthez? Csak annyit tartanék be ezek közül a pontok közül amit elkerülhetetlennek találok és amivel konkrét probléma van. Max. ha nem múlik csak akkor változtatnék teljesen az életmódon.



2012. márc. 30. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

olvass jan fennelt. is. a szeparációs szorongás arról szól, h a kutya a kölykének tekint téged, és agyon aggódja magát, hová lettél...

vannak egyéb megoldások is, kormos gábor neked ugatok c. könyve...

aztán kutyaduma.hu


igen, a kutya nem emberfejjel gondolkodik, és ha szeretnéd, hogy gondtalan életetek legyen, ezt el kell fogadnod. nem tudsz úgy évelődni vele, mint egy emberrel. neki az, hogy kiveszi a szádból a ropit azt jelenti, h neki előjoga van az ételre, tehát magasabb helye van a rangsorban.

tévesen gondolod, h egy jól szocializált kutyát nem lehet szeretgetni, de a kutya szenved, ha felesleges

2012. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A kutya sosem lesz veled egyenlő, mert nálunk nincs demokrácia. Ha ezt nem tudod elfogadni akkor tartsál macskát vagy valami hasonlót. Ettől még a társad de te irányítod a kapcsolatot.
2012. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

szóvsl felesleges felelősséget pakolsz rá.

ne bújj ki a bőrödből, csak keress egy módszert, amit el tudsz fogadni...

2012. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekem a lényeg, hogy ne legyen szorongós. Parancsokra ettől a pontoktól függetlenül is megtudom tanítani. Amúgy épp pont most találtam ehhez a témához kapcsolódó kérdést és a kommentelők mást mondanak. Véleményezzétek már, köszönöm! :)
2012. márc. 30. 18:45
 5/16 A kérdező kommentje:

Amúgy kihagyhatnák esetleg 1-2 pontot vagy mindet szigorúan be kell tartani?

És ha betartom a pontokat attól ugyanúgy megmaradhat az a fajta szeretgetés puszilgatás ahogy eddig megszoktam?

2012. márc. 30. 18:48
 6/16 anonim ***** válasza:

hát ezeket fontos betartani..


nekem kistestű kutyám van és jó sokáig ő irányított ,aztán sokat olvastam,és kiderűlt, hogy teljesen rosszul csináltam mindent, sétálnál mindig elől ment,a kaja egész nap előtte volt stb..

amióta tudom hogy kellett volna nevelnem azóta sokkal jobb lett a kapcsolatom a kutyámmal ,jobban hallgat rám, és minden helyzetben figyel rám ,ezelőtt sose volt így..

minden falka sorrenddel kapcsolatos dolgot megcsinálok nap mint nap és látom rajta, hogy levettem a terhet róla,sokkal nyugodtam és kiegyensúlyozottabb mint az előtt..szóval ez nem hülyeség..

3 éve kezdtem el normálisan nevelni, sajnos régen nem tudtam sokat a kutya nevelésről mivel ő az első kutyám most 10 éves,csak azt sajnálom hogy nem akkor kezdtem el ezt a falkavezéresdit amikor hozzám került (1,5 évesen került hozzám) de a lényeg hogy most már boldog :)


nekem is az ágyamban alszik,jobban mondva az ágy végébe :)

2012. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ucsó vagyok .. ha nem követet el nagyon rosszat akkor nem kell kizárni,csak pl ha megtámadott egy másik kutyát stb..

az írásodból azt vettem ki hogy nem agresszív szóval nem kell kizárnod..

de az etetés az fontos!

2012. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de régóta vannak/voltak kutyáim, én is mindig tanulok újakat, így olvastam én is ezt a falkavezéres cikket. Sok benne a jó, de jó pár dolgot én sem tartok/tartottam be soha életemben mégis megvoltak a kutyáim nevelve (nem veréssel). Az igaz, hogy egyik sem működött úgy mint egy gép és néha teszteltek, de mindig én maradtam felül. Hogy egy adott kutyánál mennyi szabályt kell hozni és hogy kell betartatni az egyed és fajtafüggő. Van amelyiket kizárással kell büntetni van akinek elég ha felemeled a hangod.

Az, hogy felkapkodod az öledbe a kutyát nem tesz jót, ha nem te vagy a főnök tedd magad azzá, ha ehhez az kell, hogy minden pontot betarts akkor sajnos nincs más mód. Ha elég 1-2dolgon változtatnod a közös életetekben akkor a többi "elhanyagolható". A sétánál, az oké, hogy te tudatosan arra mész amerre tudod, hogy a kutyád szeretne, de ne ő vezessen, mindig a te döntésed legyen az útvonal. Nem kell nézni mindig azt sem, hogy te legyél elöl, egyszerűen meg kell tanítani a láb melletti sétát, tőled és a kutyádtól függően ez pár hét vagy hónap.

2012. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez neked szigorúnak tűnhet, de falkavezérség nélkül a kutyádnak nem lesz boldog élete, ugyanis átveszi a vezérséget, szorongani fog a sok feladatától, hogy vigyáznia kellesz rád stb, amiket nem tud majd elvégezni, és egyre frusztrltabb lesz. A szeparációs stressz elég nagy gond, mert az is azért van, ert vezérként nem akar elengedni, fél, hogy jem tudod magad megvédeni. Olyan neki, mintha te látnád, hogy a 4 éves gyereked kimegy az ajtón, bekulcsolják, és te nem mehetsz utána. Szétszednéd a házat, mert tudod, hogy nem tudja magát megvédeni.


Ezek az alapok a linknél, ha betartod, a kutyád boldog lesz, nem kellesz vezérnek lennie, gond nélküli élete lesz, amit csak élveznie kell. A kutyának kell a szabadság, de csak bizonyos határok között.

2012. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért, gyorsan írtam.
2012. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!