Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baromi sok tanács kéne, itt...

Baromi sok tanács kéne, itt liheg mellettem a szomszéd huskyja! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2805992-gaz-l..


Akinek nincs kedve olvasni: a szomszéd rosszul tartott huskyját megvettem. 8 hónapos, valami szaporítótól van. Nem könnyű eset, póráztól retteg ( még nem tudom, hogy fogom kivinni a lakásból, idehozni kézben hoztam:D), a másik két kutyám kissé viharosan fogadta, az egyik kanom ráaduásul nincs ivartalanítva, a husky meg asszem tüzel, szal a kanomat viszem is hétfőn a dokihoz ivartalaníttatni (akkor rendel legközelebb.) Mit kell egyáltalán tudni a huskykról? Van valami különleges, ami a többi kutyától eltér? Életemben nem terveztem, hogy huskym lenne, sőt nem igazán tetszett ez a fajta.


2012. márc. 30. 18:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és asszem melege is van a lakásban:S
2012. márc. 30. 18:34
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg mozgásigény főleg ami ezt a fajtát jellemzi.

Rendkívűl játékos,de a többi kutyával szemben nem mindig barátságos,bár láttam már ellenpéldát is.

A Husky szánhúzó kutya(még jó,hogy melege van),és nehezen is bírja.

Megkötését felejtsd el,inkább tágas masszív kenel.

Kicsivel több odafigyeléssel,és határozott fegyelemmel,nagyon jó házörző lesz belőle.

Ha mész úgy is a dokihoz kérdezz rá ez ügyben.

Ha verte az előző gazdája a kutyust akkor nagyon nagy türelemmel szoktasd csak a pórázhoz.

2012. márc. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Inkább add el olyannak, aki megtudná normálisan nevelni.
2012. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Második válaszoló_ áruld már el mivel érdemeltem ki a kommented? Két mentett kutyám van, az egyik az elaltatás elől, a másik az utcáról, és elárulom, egyik sem volt könnyű eset (finoman szólva). Úgyhogy ne oltogass itt engem.
2012. márc. 30. 18:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A lihegés valószínűleg az izgalom miatt is van. Regisztrálj a netboard kutya fórumára, ott a Szánhúzókutyások Baráti Köre topicban rengeteg husky tenyésztő, tartó és sportoló ír, sokkal többet fognak tudni segíteni neked, mint itt bárki.


[link]


[link]

2012. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem oltogatlak, csak ha nem bírsz vele, akkor add el vagy add oda valakinek, aki ért ehhez a fajtához. Mert te is tudod biztosan, hogy a husky-k nagyon érzékenyek, és most ő még érzékenyebb, mert ahogy írtad is, a szomszédod rosszul bánt szegénnyel.
2012. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hidd el, bírni fogok vele, nem ő lesz az első problémás esetem, az hogy tanácsot kérek tapasztaltabb emberektől, nem jelenti, hogy nem érzem magam képesnek megbirkózni a feladattal.
2012. márc. 30. 19:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nah beirtak ám egyesek... még hogy a huskyból házőrző....:D

Abban igaza van az első válaszolónak, hogy elég nagy a mozgás igényük. Meg, hogy megkötni nehogy megkösd, bár azt nem tudom honnan szedte, hogy megakarod kötni. A pórázhoz fokozatosan szokasd, biztos nem lesz könnyű, főleg ha rossz tapasztalata van vele, de kitartás. Általában jól kijönnek a többi kutyával, mivel falkaállat, az északi sarkon is csoportokban éltek, vagyis a szánhúzáshoz ugye egy kutya nem elég. Házőrző soha nem lesz belőle. Esetleg vonyitással jelez, mikor jön valaki és ennyi. Bár az enyém néha még meg sem vonyitja az idegenek, mindenkivel nagyon barátságos. Nagyon bújós fajta, utál egyedül lenni, igazi egyéniségek, de ezt majd magadtól is észre fogod venni. Van bennük önállóság, makacsság. Szóval amihez neki nincs kedved, azt a te kedvedért sem fogja megtenni, büszkék. Legalább is az enyém ilyen. Sok sikert a kutyushoz, rendes vagy, hogy magadhoz vetted, kitartás, és amint sikerül összeszoknotok meg szocializálni nagyon jó kutya fog belőle válni.:)

2012. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Esetleg a pórázhoz való szokatásban annyit tudok segiteni, hogy mindenképp próbáld rávezetni arra, hogy az jó dolog, vagyis hogy jó dologgal kösse össze a kutya. Elejébe még ne próbáld vinni sétálni, csak rákd rá egy kis időre, és mindig próbáld növelni az időt. Esetleg adj neki jutalom falatot, meg simogasd, próbáld megnyugtatni. Biztosan nem lesz egyszerű, de idővel menni fog. Sok sikert!

Egyébként az enyém nem szökős fajta, pedig ő is megszökött az előző gazdájától. Ha nagyon fogod szeretni, és kialakul közötetek a kötelék, akkor nem fog elszökni. Én már arra is megtanitottam, hogy nyitott kapunál sem szökjön ki, hallgat rám általában, már trükköket is tanultunk. másfél éve van nálam és 2 éves korában került hozzám.:)

2012. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem vagyok a jutifalatos módszer híve, inkább 'sokkterápiával' dolgozom, ez eddig az összes kutyámnál bevált, és most nála is. Fél órát küzdött a drága, végül feladta, és 'betörtem'. Utána gyönyörűen sétált mellettem a pórázon. Vicces volt, lefeküdt az út közepén, és egy tapodtat sem akart továbbmenni:D Ezt megcsinálta jópárszor, mindig felemeltem, 4 lábra állítottam, és mentünk:) Szegénynek rá kellett döbbennie, hogy nálam ez nem jön be, én nem kérek, hanem parancsolok. Még jó, hogy volt már kutyás tapasztalatom, első kutyának kicsit durva lenne, itt állnék totál tétlenül:) Félős szegénykém, most lefeküdt a sarokba szunyálni.
2012. márc. 30. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!