Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nátha, vagy más? Kérlek...

Kutya nátha, vagy más? Kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
Egy örökbe fogadtam egy kutyust, és kb 2 hónapja van nálam. Már azóta hogy hozzám került, megfigyeltem, hogy gyakran tüsszög, de nem vettem észre semmi komolyabbat.Sokszor szokott fetrengeni a földön és dörgölni az orrát a két tappancsával, mintha viszketne. Azóta már 2x is voltunk állatorvosnál, volt egy teljes kivizsgáláson, szóval nem beteg, oltásokat megkapta, mégis azóta nem múlt el a tüsszögés, és észrevettem, hogy néha nedvesebb az orra, de alapvetően semmi baja, jókedvű, eszik iszik. Mitől lehet ez? Mit adjak neki? Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 17. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pedig ezek a jelek arra utalnak, valami van az orrában. Bele néztek alaposan?
2012. márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az orr nedvessége az égvilágon semmit nem jelent.

Nem lehet, hogy zavarja valami a levegőben? Por, vagy valami erős szagű bármi más? Sokkal érzékenyebb az orruk, szóval ha például olyan típusú ember vagy, aki nem bír kilépni a lakásból anélkül, hogy ne húzna maga után ötméteres parfümcsíkot, akkor attól is tüsszöghet a kutya. Vagy lehet egy gyenge megfázás is, picit taknyos, de nem annyira, hogy kijöjjön...

2012. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ha jól emlékszem, nem néztek bele az orrába (vagy csak én nem tudok róla). Viszont ezt a orrdörzsölést napi 2-3x csinálja, azaz nem folyamatosan, és tüsszögni sem mindig szokott, hanem kb 3-4x naponta, és egyszerre többet. Nem folyik az orra, csak nedvesebb. És nem is horkol, vagy ilyesmi. Vigyem el megint orvoshoz? Tudom, hogy mindenki ezt tanácsolja, mert ez a legegyszerűbb, viszont ha újra elviszem kivizsgáltatni, akkor újabb 3-5000 FT (nem mintha sajnálnám a kutyusra) de azért annyira nem állok jól, hogyha nem szükséges, akkor nem vinném el. Ha komolyabb gondja lenne, akkor ezt biztosan észrevetták volna. Nem?
2012. márc. 17. 17:56
 4/14 A kérdező kommentje:
nem szoktam mindig parfümöt tenni magamra, csak különlegesebb alkalmakkor. Akkor ha pl nem jött ki rendesen, és csak kicsit fázott meg, akkor ez tarthat 2 hónap át? ebben az esetben mit adjak neki?
2012. márc. 17. 17:58
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de akár allergiás is lehet. (Bár szerintem annak más tünetei vannak.)

Kinti vagy benti kutya?


Amúgy érdemes szerintem másik orvost keresned.

Az, hogy ránéz a kutyára és felállít egy diagnózist az én állatorvosomnál maximum 500 ft. (Dr. Soós Ferenc, Biatorbágy)

(És mindemellett rögtön megmondja, mi a baj...)


Nem lehet, hogy atkás a kutya?

Korpásodik a szőre?

vagy más élősködője van.

menhelyi kutyáknál ez sajnos gyakori...

2012. márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kutyára nem jellemző a nátha. Vagy van az orrában valami, amit megfelelő orvos meg tud nézni. Vagy allergiás a kutyád. Sajnos, ha nem múlik, hanem még netán rosszabbodna is, orvos nélkül nem lehet megoldani.
2012. márc. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
benti kutya, és volt már bolhairva, mert amikor megtalálták, nagyon bolhás volt, szóval kapott csepegtetőt a bőrére, teljesen elmúlt. Korpásodni csak akkor szokott a bőre, ha meg van fürdetve, akkor 1-2 napig olyan, de utána elmúlik. Köszönöm az állatorvos tanácsot, de nincs autóm, és Budapest belvárosában lakom, ezért nem biztos hogy elvinném Biatorbágyra. És az állatorvos ahova járok nagyon kedves, de budapesten szinte mindenhol az alapvizsgálat díja 3000FT. azt minden esetben ki kell fizetni. Az atkát hogy veszem észre? attól szoktak tüsszögni a kutyák?
2012. márc. 17. 18:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha ilyen bolhás volt, szinte tuti, hogy más élősködője is van...

Igen, atkától tüsszöghet.

Vagy korpásodik, vagy néhány helyen kipirosodik a bőre - ez a rüh.

Okozhat viszketést, tüsszögést...


Én is laktam a városban, a Délinél, egyszer mentem ott állatorvoshoz egy sebvarrással, 15.000 forintot kellett fizetnem, amiben a varratszedés külön költség lett volna... Soós dokinál (aki egy bűbáj ember) egy durvább seb 2.000 forint volt, de csak mert antibiotikumot is adott.)


Ha mégis érdekelne Soós doktor (mert szerintem még így is olcsóbban jössz ki, volán jeggyel együtt), akkor a volán Kelenföldről indul és ott tesz le a rendelőnél.

(Biatorbágy, Gábor Áron utca 1., a főúton.)


és itt a rendelési idő:

H-P: de: 9-11 du: 16-18

SZ: 9-12

V: 18-19


Remélem, sikerül kideríteni, mitől tüsszög!

2012. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én inkább akkor porra vagy ilyesmire gyanakodnék, ha még számolható a tüsszögés meg az orrvakarás.
2012. márc. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hol szokott jelentkezni a tünet? Utcán ? Lakásban?
2012. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!