Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen is kell kullancs elleni...

Télen is kell kullancs elleni védelem?

Figyelt kérdés
Ti kezelitek kullancs ellen a kutyátokat ilyen hidegben, vagy majd csak tavasztól érdemes? Nem raknám rá azt a nyakörvet télen, ha nem muszáj.
2010. jan. 26. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

+5 fok felett a kullancsok életképesek (persze közel sincs annyi ilyen hidegben mint tavasszal, nyáron - az h életképes még nem egyenlő azzal, h életben is marad). Mindenki maga dönt - mennyire jár kullanccsal fertőzött helyeken ilyenkor, és talált-e már a kutyában télen kullancsot.

(én nem teszek rájuk ilyenkor semmit)

2010. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy kell! Január első hetében hány fok is volt? +12!

Láttam olyan kutyát, aki dugig volt kullancsokkal és még a babesiát is elkapta! Persze aki kis sem viszi a lakásból, az lehet, hogy megvan nélküle, de aki naponta sétáltatja erdőn-mezőn, vagy kerti kutya, azon én nem spórolnék.

2010. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kell, bizony! Kullancs bármikor előfordulhat, nem egy kutyás ismerősöm mesélte, hogy talált télen a kutyájában kullancsot.

Én inkább kifizetem a védelmet, minthogy babéziás vagy Lyme-kóros legyen!

2010. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát jó... tényleg azt hittem, hogy csak akkor van, ha melegebb az idő. akkor talán magunkat sem árt ilyenkor beoltatni - erre mondjuk végképp nem gondoltam. köszönöm mindenkinek.
2010. jan. 26. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam,5- 7 fok emelkedésnél beindulnak. Tehát még mínuszban is, ha 5-7 fokot enyhül, akkor is élednek
2010. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én találtam már az enyémben, el is kapta a babéziát.
2010. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!