Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez nem ijesztő?

Szerintetek ez nem ijesztő?

Figyelt kérdés

Sétáltatás közben egy kert mellett mentünk,ilyen "sor" bokor mellett,és egy kutya(ilyen német juhász fajta szerű) el kezdett a kertben ugatni.Látom láncon van,mondom magamban nincs baj.A következő pillanatban már a bokron kívül volt,majdhogynem a járdán, pont,hogy elrántottam a kutyámat.Elég agresszív volt,támadó,ha nem húzom el a kutyám,szerintem lehet elkapta volna.

Szerintetek nem hosszú egy kicsit a kutya lánca?:S



2012. ápr. 1. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ijesztőnek ijesztő,bennem is meghűl a vér sokszor sétáltatás közben.A gazdinak nem láncon kellene tartania a kutyáját,hanem minimum szabadon,atombiztos kerítés mellett.
2012. ápr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
egyet értek.Ha már van kertje,emelhetne egy kerítést is,főleg hogy van kutyája és ennyire támadós.
2012. ápr. 1. 08:37
 3/10 A kérdező kommentje:
a lánc az meg szóra se méltó...
2012. ápr. 1. 08:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Pontosan.Nem állhatom az olyan gazdákat,akik ilyen felelőtlenül más emberek vagy mások kutyájának testi épségét veszélyeztetik.A láncon tartás nem megoldás,a kutyának főleg.Az én kutyáim kilenc év alatt még egyszer nem szöktek ki,pedig egyszerű drótkerítésünk van,még csak arra sem hivatkozhat,hogy nincs pénze megcsinálni.Ha ENNYIRE nincs,ne tartson kutyát!Nálunk mindenki szabadon mozoghat kerten belül,az embereknek pedig,akik elmennek a kerítés mellett,nem kell szívbajt kapni,pedig három kutya őrzi a portát.Ellenben az enyémeket séta közben támadta már meg nem egyszer más kutyája,egyszer még egy kaukázusi is megrázta a kutyumat:(Illetve egy komondor-káj keverék is,bár őt sikerült elhárítanom.Haragszom azokra,akik ilyen felelőtlenek,kiváltképp ha ilyen fajta,vagy nagyobb testű kutyát tartanak helytelenül.
2012. ápr. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

uhh elhiszem,hogy haragszol,ilyenek történtek veled,én is haragszom a felelőtlenekre,minek vállalnak egyáltalán kutyát az ilyen emberek?ÉS félek is sajnos most már.Sajnos ez úgy látszik vele járója a kutyatartásnak.

Mások hibájából:(

2012. ápr. 1. 08:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. A kutyának nem azért kell ( sőt, nem kell, nem is szabad!) láncon lennie, mert támadó, hanem azért lett támadó, mert láncon tartják, és nem foglalkoznak vele.
2012. ápr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Figyelj az ilyeneknek meg kell próbálni szólni.Ha van egy csepp esze(és pl jegyzővel fenyegeted)talán hallgat a szép szóra.Mikor a kau megtépte a kutyámat,mi is szóltunk,bár igaz,romák a gazdák,sokadszori kérésre sem tettek róla,hogy a böhöm nagy jószág ne járjon ki...Be kell csengetni,akár autóval menni és dudálni,ha olyan vészes a helyzet.Szólni kell mindenképp,sem a te vagy a kutyád,sem mások testi épségét nem veszélyeztetheti!
2012. ápr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát az van, hogy ez konkrétan szabályellenes.

Kutyát csakis kerítéssel körbekerített telken lehet tartani.

Bármikor jelentheted, azonnal beidézik, és ha nem emel kerítést (de van, hogy erre időt sem adnak) elveszik a kutyáját.


Ezzel csak az a gond, hogy az ilyen állatokat a gyepire viszik és általában 2 hét után altatják is...

Szóval a kutyussal, aki nem tehet róla, hogy ekkora id.óta a gazdája, ez nagy kitolás lenne.


Én azt csinálnám, hogy beszélnék a német juhász fajtamentéssel, hogy ez és ez a helyzet, nem akarod, hogy rossz legyen a kutyának, tudnák-e fogadni...

Ha igen, akkor mennék a jegyzőhöz, és amikor arra kerül a sor, hogy viszik a kutyát, nem a gyepisek, hanem az nj fajtamentés vinné el.

(a kutya pedig onnan normális gazdához kerülne, aki nem láncon tartja...)



De először figyelmeztesd szóban, hátha annyi is elég...

2012. ápr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a német juhászunk minden méretű kerítést átmászott bár ő jó nevelt volt és nem ment neki kutyáknak ez nevelés kérdése a pit bullunk se meg neki más kutyának gazdának sőt fél a kistestű kutyáktól. Szóval ez az eset nem a kutyát ha nem a gazdát minősíti.

Ui: jó tanács ara felé ne sétáljatok és milyen fajta a kutyád?

2012. ápr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi,hát az lesz inkább,hogy elkerülöm azt a területet, nem akarok rosszat a kutyának,ahogy ti is írtátok nem az ő hibája.Ez a gazda felelőssége sajnos.Nem akarok ebből feljelentést,csak eléggé megijesztett,hogy ilyenekre is kell számítani.Nem tudom más szólt e már neki,igazából azt se,hogy támadni akart e (igaz,hogy úgy tűnt,lehet csak azért mert megijedtem,de hát nem tudhatjuk mi van a kutya fejében vagy mit akar csinálni..)

Keverék kutyusom van, még kölyök.

Az az egy biztos,hogy kerítés nincs ott,csak ilyen "bokor kerítés".

2012. ápr. 1. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!