Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért hiszik minden korcsra...

Mért hiszik minden korcsra hogy pitbull?

Figyelt kérdés
Haveromnál voltam azt mondja nézzem meg a pitbullját hát ahogy láttam azt a kutyát.....majdnem sírtam.....És sokan képesek a korcs kutyájukkal feszíteni az utcán és ha valaki megkérdi milyen kutya akkor arra rávágja hogy pitbull már idegesít hogy aki meg vesz egy normális pitbullt tenyésztőtől azt mondják rá hogy milyen kutya ez....mert amit láttam nagyobb volt meg hülyeségek...Égetik ezt a fajtát de így van a rottweiler meg a német juhászal is .

2012. ápr. 1. 18:27
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Nem megalázva lesz csak a végén már egy kaukázusi is pitbull lesz........egy pincsi meg rottweiler
2012. ápr. 1. 18:56
 12/33 A kérdező kommentje:
Én nem feszítek az utcán......Kiviszem a tópartra vagy az erdőbe ott elengedem had szaladgáljon játszok vele és annyi utcán sétáltatni nem szoktam......
2012. ápr. 1. 18:57
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

" Testmérete arányos, teste alig hosszabb mint a magassága, a marmagassága 46 - 56 cm közötti, a mellső lábának hossza kb. a vállmagasság fele."


Szóval nagyjából egy 60 centis kutya is lehet pitbull.(mert ugye az ember sosem mond pontos méretet.Mekkora a kutya??Hát olyan 60 centi" Nem is hazudott,ha 56 centi s kutyája..Attól még pitbull az is.

2012. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 aulac ***** válasza:
11%

Ma Magyarországon, a hatályos törvények szerint tilos pitbullt tenyészteni!

Ha te tenyésztőtől vásároltál, akkor a tenyésztő is és Te is törvényt sértettél.

Lehet tartani ivartalanított példányokat, de csak a vadállatok tartására vonatkozó előírások betartásával.

1-5 évig terjedő börtön és elkobzás, valamint a kutya kiirtása a büntetés.

2012. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Hol álmodtad?
2012. ápr. 1. 19:20
 16/33 aulac ***** válasza:
0%

Csatolom az idevonatkozó rendeletet:

"A veszélyes eb fogalmát a 35/1997. (II. 26.) Korm. rendelet határozza meg (a rendelet szövege). Veszélyes eb a pit bull terrier és e fajta egyedeinek egymással való pároztatásából, továbbá bármely más egyeddel való kereszteződéséből származó keveréke..."

2012. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 aulac ***** válasza:
0%

Ha még mindig nem elég, folytatom:

"A bűncselekmény elkövetési magatartásai széles körűek: tenyésztés, ország területére behozatal, kivitel, versenyeztetés, engedély nélküli tartás, elidegenítés, megszerzés, ivartalanítási kötelezettség megszegése, biztonsági előírás megszegése..."

2012. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért idézgetsz olyan rendeletet, ami már nem hatályos?
2012. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
nem tudom de ő tudja .D
2012. ápr. 1. 19:39
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
aulac, ezt minek idézgeted? Már rég visszavonták a pitbull törvényt.
2012. ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!