Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tünetei vannak ha...

Milyen tünetei vannak ha fertőzött kullancs csípte meg?

Figyelt kérdés
Máltai selyemkutyám van.jobb hátsó lábára sántít,azt mondta doki hogy térd ízület gyulladása van ami ha elmúlik a kapott szuritól 5nap alatt akkor csak rosszul ugrott,meghúzta,ha nem valószínű kullancs,és vért vesznek tőle stb.jó kedve van,játszik,eszik.néha remeg. azt nem is tudom mitöl van.
2009. jún. 16. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kutyámat már kétszer csípte meg fertőzött kullancs. Észre lehet venni egyből, mert nagyon levert lesz, és nem fogadja el az ételt. Én azóta, ha gyanúsan vislekedik először adok neki valami finomat, és ha nem fogadja el, akkor megmérem a lázát.
2009. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyorsan orvos és kérj Lyme-kór tesztet!

Az én shih-tzum 100 % -ig ugyanezekkel a tünetekkel volt.

Először csak sántított, utána már egyszerűen összeesett.

Nekünk is azt modnták, hogy izületes vagy megütötte és az injekció elmúlasztja.

2 hét után vettek tőle vért a Lyme - kór határérték 8*osát mutatta.

Gyorsan vidd el , mert nekünk is azt mondták, hogy ha nem veszik időben észre bele is halhat.

Pedig csepegetve volt és a legdrágább nyakörvet hordja..

2009. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A lyme teszt viszont hasztalan ha babéziás.


Mindenképpen orvos! a továbbiakat Ő elmondja!

2009. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hétfőn voltam vele orvosnál,kapott egy fájdalomcsillapító szurit,péntekre hívták vissza,ha addíg elmúlik a sántaság nem vesznek vért,ha nem,akkor igen.ma már csak picit sántított,azt se mindíg,de jó kedve van ha sétálunk,játszik a kutyákkal,eszik rendesen,de ha a lakásban vagyunk kicsit gubbaszt. nagyon meg vagyok ijedve.ha mégis a kullancs lesz akkor mi van?milyen kezelések?
2009. jún. 16. 18:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is a szuritól picit jobban lett, de utána megint 'bedepizett' a végén lábra sem bírt állni.

A lyme teszt sem olcsó, talán olyan 6000 Ft körül volt.

Ha bebizonyosodik akkor gyógyszert adnak neki amit végig kell szednie és utána csinálnak neki még egy ellenörző tesztet.

Reméljük tényleg csak megütötte vagy izületes... azért majd írj, hogy mi volt..

2009. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.de ha kezelik akkor nem lesz baja?meggyógyul?tavaly beoltattuk lyme kór ellen,idén nem áprilisban járt le az 1év ameddíg hatása van.azt mondják így nem valószínű,de jobb félni.... majd írok és köszönöm mindenkinek.
2009. jún. 17. 14:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma levették a vért tőle,legkésőbb vasárnap lesz eredmény,addíg is kap antibiotikum tabit.
2009. jún. 19. 15:04
 8/9 A kérdező kommentje:
Meglett az eredmény,nincs semmi baja a kicsikémnek:) köszönöm mindenkinek.
2009. jún. 20. 15:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Jujj de jó!! nagyon örülök, hogy semmi komoly :O)
2009. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!