Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok-e kutyámnak csontot?...

Adhatok-e kutyámnak csontot? Hallottam hogy pl a csirkecsont veszélyes, mert szilánkosra törik és kiszúrhatja a beleket. Vagy maradjak a műcsontnál? És mi a helyzet a tejjel, ez sem ajánlott?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 17:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Természetesen van aki évek óta ad mindenféle csontot a kutyának, és nem volt belőle baj. De kérdem én, nem elég ha csak egyszer okoz gondot? Egy ismerősöm kutyájának pl. átszúrta a nyelőcsövét, és már nem tudták megmenteni sajnos. Köszönöm szépen, én ezt nem kockáztatom meg, ha a kutyám nem eszik csöves csontot, abból senkinek nem származik kára, viszont ha igen, akkor előfordulhat.
2012. ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki de szerintem csak ovatósan! Ez egyik ismerősőm kutyája a csontevébe halt bele:s A belét kiszurta/pedig nem volt éles csont/ Az én kutyámnak meg beleragadt a fogai közéé.:s Szval csak ovatosan de nyugodtan adhatsz neki!
2012. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősöm kutyájának pl. átszúrta a nyelőcsövét, és már nem tudták megmenteni sajnos. Köszönöm szépen, én ezt nem kockáztatom meg, ha a kutyám nem eszik csöves csontot, abból senkinek nem származik kára, viszont ha igen, akkor előfordulhat."


Nyers csont nem szúrja át a nyelőcsövet, ha volt olyan barom, hogy megfőzte, akkor meg nem csodálom.

Ennyi erővel akkor nem adok szilárd táplálékot a kutyámnak, mert van rá esély, hogy félrenyeli és megfullad. Meg nem megyek ki vele az utcára, mert lehet felhajt egy autós a járdára és elcsapja.

2012. ápr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Adhatsz nyugodtan, akár egész csirkét is, ahogy már írták, nyers csont nem okoz semmilyen gondot. Csak ne főzd meg.


http://www.youtube.com/watch?v=jRaKmbcKjto

http://www.youtube.com/watch?v=ZhqJyvNzA7Q

2012. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem főtt csont okozta a bajt, hanem a kukába dobott nyers csont, amiről a gazdik lefejtették a húst a vasárnapi ebédhez. A kutya kikukázta...
2012. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyébként meg teljesen mindegy, mindenki maga dönti el, hogyan etet, és mik az elvei, a saját véleményt és tapasztalatot írtuk le. Hiába erősködik bármelyikünk, úgysem győzzük meg a másikat, ennyi.
2012. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
vidéki vagyok és sosem hallottam hogy bármiféle kutyának ártott volna a csont, imádják a kutyák és mivel állatok ők tudják mi kell nekik, most először adok a szoba kutyámnak pörkölből csirkecsontot,teljesen szét van főve, semmit sem hagyott belőle,Bison hananese kutya, ha megdöglik vagy bármi baja lesz tőle megirom itt, ha nem irok akkor él boldogan a sok csonttal a gyomrában :) remélem nekem lesz igazam hogy adtam neki mint egy normális kutyának szoktak az emberek. ha nem igy jártam,, de én hiszek a természetben, ott is ezt enné.
2013. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!