Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem oltják be a kutyát...

Ha nem oltják be a kutyát akkor hol lehet feljelenteni azt aki nem tette?

Figyelt kérdés
Lehetőleg online legyen a feljelentés.

2012. ápr. 4. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez itt a feljelentők országa.
2012. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Az orvost akarod feljelenteni? Mert a kérdésed erre utal. Közjegyző és még sajnos általában nem divat az online feljelentés. Sajnos, a Facebookon sem megy még a dolog. El kell sétálni a közjegyzőhöz és vállalni az arcodat. Persze, azt lehet kérni, hogy ne hozzák nyilvánosságra a nevedet.
2012. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Igenis igaza van a kérdezőnek, aki annyi pénzt sem áldoz a kutyára, hogy beoltassa, az vajon hogy eteti, hogyan fedezi a szükséges orvosi ellátást? Az olyannak nem való élőlény...
2012. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Miért akarod feljelenteni? megharapott? Ha nem akkor hagyd békén, veszettség alig fordul elő manapság a kutyáknál! :(
2012. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs beoltva a kutya, sok gondot okozhat. Akit netán megharap, annak injekciókat kell kapnia. A gazdát megbüntetik, a kutyát netán elkobozzák.

Azért , mert nincs veszettség hazánkban, annak egyik oka az oltás, amit a legtöbb ember beadat. Sajnos, nemrég bizony volt veszett macska. És ha ilyennel találkozik a kutya? Veszettséget terjesztenek pl a denevérek. Ha jól emlékszem pár éve Budapest közelében találtak egy barlangot, ahol ilyen denevérek élnek.

2012. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Jól lepontoztatok, mert szükségesnek tartom a kötelező oltást. Ez ma Magyarország, és a felelős állattartás, gratulálok.... Ezért tartunk itt, tele vannak a menhelyek, állatkínzás, stb., ezért is lettem állatvédőr, hogy az ilyen barmokat bíróság elé juttassam. :-)
2012. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki képes kutyára pénzt áldozni akkor nem értem, hogy ez a 3000 Ft mért vágja földhöz az embereket?! Különben meg Január 1.től az új törvények szerint sokkal szigorúbban fogják venni és az állatorvosok járnak ki a házakhoz kutyát oltani illetve összeírják kinek mennyi kutyája van. Ha ismét kimennek próbaszerűen és a kutya nincs beoltva akkor 50.000 Ft. Illetve sétáltatás közben is bármikor elkérhetik az oltási könyvet!
2012. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Először beszélj a gazdival, szerintem ne a feljelentéssel kezd.

Nem értem, miért kell 'anyázni' a Kérdezőre.

Az a minimum, hogy valaki a kötelező oltásokat beadatja. Ha ezzel sem törődik, akkor mással gondoljátok, hogy igen?

Sajna én is ismerek ilyen embert. Nem az a legfőbb probléma vele, hogy nem adatja be a kutya oltásait, hanem az, hogy alkalmatlan a kutyatartásra.

2012. ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik kommentelő és ha a te jó ku.va anyádat harapná meg egy veszett kutya akkor te nyugodtan aludnál?

A kérdést azért irtam ki mert nem szeretném ha a gyerekeimet a szomszéd kutyája aki már több mint 4 éve nem vitte oltásra ne harapja meg.Megnézném hogy nézném a felháborodottak ha az ő családtagjukat harapná meg egy veszett kutya....

2012. ápr. 5. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!