Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shih-tzu kérdés? Van egy két...

Shih-tzu kérdés? Van egy két és fél hónapos kis méregzsákom! Lent info!

Figyelt kérdés
Két és fél hónapos shih-tzu kutyám reggelenként vinnyog, és nagyon sokat ugat! Főleg ha ételt akarok neki adni. Néha már-már nagyon túlzásba esik. Esetleg van valami módja, hogy elhallgattassam? Félő, amilyen szomszédaink vannak, még ezt is az orrunk alá dörgölik! Vagy esélytelen ezen változtatni? Sokszor olyan kis méregzsák, még pici, így nem gond, hogy ne jöjjön neki a lábamnak, de félek, hogy nem tudom erről leszoktatni, és később gond lehet belőle!

2012. ápr. 6. 10:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*nem gond, hogy neki megy a lábamnak :) bocsánat
2012. ápr. 6. 10:53
 2/14 anonim ***** válasza:

De, bizony gond, hogy nekimegy.

Szépen kezdődik nálatok is a "kicsi, ezért mindent elnézek neki" effektus.

2012. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ha zsarnok, már most állítsd le

Én a németjuhászt megtépem a grabancánál fogva. Nekem is szétharapja a vádlimat/combomat.

Ő még morog is hozzá.. tehát komolyan is gondolja.


Olyankor rászólok, nem hat.. akkor felemelem a grabancánál fogva. Igaz, hogy vonyít.. de nem ő a főnök.

2012. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Félő, amilyen szomszédaink vannak, még ezt is az orrunk alá dörgölik!"

Igazán nem akarok trollkodni, de - mint szomszéd - pár ilyen reggeli ébresztő után úgy kikúrnám az ablakon a blökit, hogy öröm lenne nézni.

2012. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

egyértelmű, hogy nem hagyom, hogy harapdáljon minket, és leállítom...azért nem gond még, hogy nekem jön, mert még nem fáj...de leállítom...de egyáltalán nem érdekli...a szomszédok eddig egy szót sem szóltak, eddig...de amilyen egy-két öregebb úr/hölgy...képesek lesznek belekötni...ugyanis nekik még az is gond, hogy az illető cipője kopog a lépcsőn...egy barátnőmnek is shih-tzuja van...ő mondta, hogy az övé is ilyen volt kicsikorában...de ez kevésbé lesz így később...hát bízom benne, hogy leszokik erről...addig meg igyekszem leállítani, bár eddig nem sok sikerrel...rám még hallgat, és ismeri már a nem szót...de ettől függetlenül sokszor márcsakazértis effektus van...

köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 6. 11:22
 6/14 anonim ***** válasza:

egyszerű a dolognak a kimenetele. Azért hisztizik a kajáért mert tudja utána megkapja. Tehát megerősíted a viselkedését hisz jutalmazod a hisztijét. Addig nem kaphatja meg a kaját míg nem viselkedik helyesen,nem nyugodott le. Pl kimész előveszed a tápot akkor gondolom már megy és addig nem kaphatja meg míg le nem nyugszik. Ha hisztizik hagyd el a konyhát és menj vissza mikor már lenyugodott. Ha újra elkezdi megint menj ki és próbáld újra. Ha ezután sem jó én akkor vetném csak be a grabancos módszert. Neki megtiszteltetésnek kéne lennie hogy te ennivlót adsz neki.

Ezen az oldalon bővebb információt találsz, olvasd el az etetés menüpontot:

[link]

2012. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Máskülönben szeretnék arra választ kapni, hogy ezekről hogy szoktassam le! Nem arra vagyok kiváncsi, hogy szomszédként mit szólnál hozzá...ezzel én is tisztában vagyok, hogy némely embereknek inkább tanyán kéne élniük, nem társasházban, mert alkalmazkodásuk egyenlő a nullával:) Szóval a problémámra szeretnék a továbbiakban választ kapni!:) És nem megjegyzést, hogy elkényeztetem (nem így van...nem hagyom hogy azt csinálja amit...de eddig sikertelen a probálkozásom)stb! köszönöm! :)
2012. ápr. 6. 11:26
 8/14 A kérdező kommentje:

6. válaszadó! köszönöm a válaszod:)

Az a baj, hogy nagyon sokáig ugat akkor, és nekem reggel pláne melóba kell mennem...egyszerüen nem akarja abbahagyni...de azért mindenképp megprobálom a többi etetésnél ezt bejátszani! köszönöm!

2012. ápr. 6. 11:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha ugat, akor meg ráORDÍTASZ hogy NEM! Meg fog lepődni. Nehogymár sakkban tudjon tartani egy kiskutya....
2012. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hiába ordítok rá....nem lepi meg! ugat és ugat és ugat:) nem vagyok vele olyan kis kedves...igenis következetes vagyok...de egyszerüen az ugatást nem képes abbahagyni....csak ha ő ugy gondolja...rákiabálok...folyton erélyesebben közlöm vele, hogy maradjon már csöndben...de nem....egyszerüen nem hagyja magát...azért megnézném hogy kedves utolsó te mit kezdenél vele:) higgyétek már el, hogy nem kényeztetem el..nem hagyom rá a dolgokat..rászólok...ha olyat csinál megbüntetem...ha ügyes valamiben megdicsérem...figyelmen kivül hagyom, hogy csak azért akar menni a konyhába, mert a párom reggel kaját csinál magának...és ő hiába követelőzik, nem kap enni...nem adok neki azért enni, hogy csöndben maradjon! sőt...ki se engedem a szobából csak azért, hogy a konyhában ugasson...hiába vinnyog...
2012. ápr. 6. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!