Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen neveletlen a kutyám?

Miért ilyen neveletlen a kutyám?

Figyelt kérdés

Teljesen le vagyok fáradva.

Mindenhol azt olvasom, " nem tudom megtanítani" a kutyámat erre meg erre.

De akkor miért válasz az ilyen ember magának egy rottweilert, vagy egy nagyobb testű állatot?


Ismerek néhány embert, aki új kutyust kapott és már most elvagyok szörnyűlködve, hogy mit meg nem engednek neki most. De ha szólok neki, hogy ebből neveletlenség lesz, és sok kár akkor meg engem olt le, hogy én nem tudok semmit.


Barátnőmnem Mopszva van, és olyanokat tud kitalálni, hogy meghűl bennem a vér.

" Nem lépcsőzhet a kutya mert baja lesz stb."


Első emeleten lakik, egy normális mopsz nyáron kint van, akár szoba- és akár házban élő kutyusról van szó, és azokat sem kell Ölben levinni a lépcsőn.


Meg ez egy baromság, hogy nem lépcsőzhet. Nekem is volt Tacskóm, és magától lépcsőzött, szinte nem i szerette ha leviszem.


Most is van, egy 3 hónapos N.juhászom, aki ismeri a marad, ül, fekszik, lábhoz, parancsot, és a pórázt is ismeri s ilyenkor a barátnőm "féltékenykedik" h az ő kutyája nem ilyen... XD

Az ilyen emberek, miért nem értik meg, hogy mit miért kell, megtanítani a kutyájának??



2012. ápr. 9. 15:22
 1/9 A kérdező kommentje:
S egyáltalán az ilyen minek tart kutyát?? xD
2012. ápr. 9. 15:24
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerencséd, hogy a tacskód nem bénult le. Nem poénból találták ki, hogy nem szabad lépcsőzniük.
2012. ápr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Te okostojás,a kistestű kutyáknak nem szabad lépcsőzni.

Inkább ne szólaltál volna meg.

2012. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

A tacskók, illetve általában a hosszú testű kutyák lépcsőzése speciel létező probléma, neked mázlid volt. Nézz kicsit magadba, meg nézz utána dolgoknak, mielőtt bárkit hülyének bélyegzel.

A többire meg nem tudok válaszolni, feltehetsz még pár költői kérdést, mint például miért vállal gyereket olyan ember, aki aztán nem akarja felnevelni, vagy miért megy el dolgozni az, aki nem akar dolgozni, de ugyanennyire nincs semmi értelme.

2012. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Van igazság abban, amit mondasz. De pl. tacskónak kifejezetten tilos lépcsőzni, mert könnyen gerincproblémái lehetnek. Mopsszal nem tudom mi a helyzet ilyen téren.

Nagyon szép és jó, hogy a 3 hónapos kutyád mindezt tudja, ezt minden kutyának tudni is kéne, hiszen ezek az alapok. De azért egy kamaszodó kutyával, mint pl. az én esetemben nem olyan egyszerű a dolog. 3 hónaposan a kutyám gyönyörűen jött póráz nélkül láb mellett, ha behívtam, jött stb. Aztán elkezdett kinyílni a világra, minden érdekelte, most pedig 9 hónapos és igazi kamasz, nem egyszerű vele... De emelett persze nevelem, de még messze nem mintakutya.

2012. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tacskóbénulás... Tudod mi az?
2012. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kis történetedben, szerintem te vagy az aki erősen tanulatlan. Ha lépcsőztetik a kutyát, könnyen kialakulhat a bénulás, ami a tacskókra amúgy is igen jellemző. Mellesleg, mielőtt ilyen hülyeségeket írsz, olvasgass egy kicsit, legalább művelődsz.
2012. ápr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a puska most visszafelé sült el...
2012. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem magam hülyének,pedig én is cipelem a mopszom seggét a lépcsőn :D 4 lépcsőfok okés,de emeleteket nem lépcsőzhet!(pedig tud,de nem engedem!Nem akarom,hogy patellás legyen)Ebben a témában sok cikk elérhető a neten és az állatorvosod is tud rá kimerítően válaszolni!
2012. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!