Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lépcsőzhet a kutya?

Lépcsőzhet a kutya?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek van egy kis méretű hawanese kutyája.Arra lennénk kíváncsiak,hogy lépcsőzhet-e.Előre is köszönöm.

2012. ápr. 9. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is havanese kutyám van és bár nem tudtam eddig ilyenről, de felhívták rá a figyelmemet, hogy a sok lépcsőzés nagyon megterheli a lábait, aminek műtét is lehet a vége. Szóval, ha lehet hinni a "forrásomnak", akkor nem ajánlatos lépcsőztetni.:)
2012. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mennyi lépcsőzésről van szó. Az első emeletre felszaladhat nyugodtan, de ha a nyolcadikra mentek, inkább használjátok a liftet.
2012. ápr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kertes házba lakunk,csak egy lépcsőnk van,ami az emeletre vezet fel.Köszönöm.
2012. ápr. 9. 18:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém szereti a lépcsőt.

És akkor futatni se lehet hosszútávon?

pl ilyen 10 km.

Görkorival szoktam vinni, akár 10 km-re is.

Ez akkor megterheli?

2012. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nem sportolásra lettek kitalálva, az biztos.
2012. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De máshogy nem lehet lefárasztani :S 3 órát játszok vele, meg se kottyan, szóval ilyen 5-10 km-es távra megyünk sétálni/görkorizni. Bicigli után is szeret futni, és 10 kmt után még 1-2 órát játszok vele. Van neki akadály pálya építve, és labdát/macit dobálok el neki.

És még így is mászkál éjszaka, meg este bepörög.

Mit csinálok rosszul?

2012. ápr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Agyilag mennyi feladatot kap? A gondolkodás sokszor fárasztóbb lehet, mint a mozgás, főleg ha kocogásról beszélünk, mivel az a kutya számára a legkevésbé megerőltető mozgásforma. A sprintelés vagy a lassú séta is fárasztóbb a normál tempójú futásnál, egy fél órás intenzív tanítással pedig kevés dolog ér fel.
2012. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sprinteltetni biciklivel szoktam. az 1 óra játékban kb félóra tanítás, minden nap gyakoroltatom vele a megtanult trükköket, és el szoktam dugni valamit a kertben, vagy a házban, és keresse meg. Elvileg jól fejleszti az agyat, és a szaglást.

Most elkezdtem félni, hogy valami kárt tettem benne, a sok mozgatással:S :(

2012. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!