Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám retteg a többi...

A kutyám retteg a többi kutyától, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves yorkim,de már kisebb korában is félt,de nem értem hogy miért,mert ha megharapta volna valamelyik kutyus akkor még értem a félelmét,de nem történt ilyesmi.Közös udvarban élünk és van egy nála sokkal kisebb kutyus a szomszédban,amit szintén kiszoktak engedni a kertbe.De mikor közelit a kutya már akkor fut a hátam mögé,a lábaim közé vagy az asztal alá,néha még agreszivan megugatja a mi kutyusunk a kisebbik kutyát,ez főleg akkor szokott előfordulni,amikor felvesszük vagy fel szalad a lépcsőre (mármint a mi kutyánk).Ha valaki tudna segiten annak nagyon-nagyon megköszönném!Előre is köszönöm tanácsaitokat!:)

2012. ápr. 9. 16:22
 1/5 anonim válasza:
Ha ismerösnek van egy nyugott kutyája, vele össze lehetne szokatni.Látja hogy nemlesz semmi baja, és hogy barátságos.Akkor nemfog félni.:) Remélem segíteteem.
2012. ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ,most hogy mondod a mamámnál van egy nyugodt kutyus!Remélem beválik!:))

Köszönöm!

2012. ápr. 9. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Több nyugodt kutya közé kell vinni, lehetőleg olyanokhoz, akik nem foglalkoznak vele, hogy szokja a jelenlétüket, és rájöjjön, hogy nem veszélyesek. Aztán ha ez megvan, a természetes kíváncsiság már viszi tovább. De csak megbízható, nyugodt kutyákkal ismerkedjen egy ideig, és nem szabad erőltetni az összeszaglászást, játszást, meg egyáltalán semmit azon kívül, hogy kutyák között van.
2012. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sajnos az én bichonom is ilyen,de őt fiatal korábban megtámadták azóta agresszív a kutyákkal , ha elvan engedve akkor meg behúzza a farkát és meg se mozdul ha felé megy egy kutya vagy a rosszabb,hogy el akar menekülni ezért van pórázon , akkor csak ugat,bár leállítom akkor abba hagyja általában,sajnos nem tudom nyugodt kutyákhoz vinni,mert két normális kutyát és gazdáikat ismerem de velük egész jól kijön.. a többi gazdi nem olyan segítő kész és a kutyáik se lennének jók erre a "rehabilitációra" ,szakemberre nincs pénzem..


amit tehetsz ,hogy tényleg vidd nyugodt kutyák közzé ,hagy szokja a közelségüket,remélem a te kutyud rendbe jön :)

2012. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, nyugodt kutyák közé kell vinni, de ez önmagában nem elég.


Nekem az szúrt szemet, hogy azt írod, felveszitek.

Ezt tilos. De tényleg!


És azt se hagyjátok, hogy mellettetek keressen menedéket!

Ahányszor odamegy a lábatokhoz mert lát egy kutyát, ti álljatok arrébb, különben a kutya be fog védeni titeket és ugatni fog.

Az meg nem akkora buli, ha egy 30 kilós kutyát kezd megugatni. Ráadásul szocializálódni sem fog tőle.


Tehát ne féltsétek!

Nem lesz semmi baja, max. kicsit lenyomja egy másik kutya, ha szemtelenül viselkedik.

Nem tudom, hogy került hozzátok és miből állt a kölyökkora, de hogy nem volt megfelelő a szocializáció, arra mérget vennék.



Másik:

Mivel nem ismerem, nem látom a helyzetet, csak tippelni tudok:

Az, hogy ugat a lábad mögül, nem csak a félelem jele lehet!

Az is lehet, hogy úgy érzi, ő a falkavezér és téged meg kell védenie a veszélyforrástól.



azt javaslom, ha kutyasuliba nem viszed el - bár nem ártana -, akkor olvass könyveket a témában.


Jan Fennell, Bíró Andor, de Pott György, Korom Gábor,...

A neten is rengeteg infót találsz.

2012. ápr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!