Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 és fél hónapos németjuhász...

Mórgit kérdése:

2 és fél hónapos németjuhász kiskutyánk vadul harapós, ugrálós. Olvastam sokat róla, hogy majd kinövi. De hogyan szoktassam le róla? Az nem vállik be, hogy ilyenkor hátat fordítok neki, mert ilyenkor hátulról ugál rám és harapja a lábam.

Figyelt kérdés
Imádjuk a kutyust, és amikor éppen felébred és még le van lassulva bőszen simizzük. De amint magához tér már harapdál. Hamar véget ér a simi, sajnos, pedig egész nap dögönyöznénk.

2012. ápr. 10. 20:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Egyébként meg végső esetben keverj le egy sallert a kutyának. Inkább, minthogy már pár hónaposan darabokra tépje a gyerekeket. A másik kutya is ezt tenné vele, csak fogakkal, ami sokkal jobban fáj, egy jól kiszámított pofontól sokkal inkább csak meglepődik a kutya, mint amennyire fáj neki. De azzal átmegy az üzenet, az biztos.
2012. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Rosszul választottál. Ha ennyire nem vagy képben egy rámenős kölyök nevelésében, a gyerekek miatt is idősebb, megállapodott kutyát kellett volna venned.

Amit megtehetsz, az egy kutyaóvoda elsőre. Ott megmutatják, miként kell a kiskutyádat kezelni. Lehet menni a gyerekekkel és ők is látni fogják, miként kezelhetik a kutyát.

2012. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem akartam idős kutyát venni, pont azért, hogy sokáig lehessen kutyánk, és hogy a gyerekekkel együtt tanuljunk meg kutyát "nevelni". Sok ismerősömnek van-volt kölyökkutyája (egyik sem németjuhász) de egyik sem volt ennyire harapós. Nem tudom, hogy ez a németjuhászokra jellemző tulajdonság, mármint a harapás, kifejezetten. Mindenképp elmegyünk majd kutyaiskolába amint lehet, addig meg itthon próbáljuk alkalmazni az általatok adott jó tanácsokat.
2012. ápr. 12. 08:18
 14/19 A kérdező kommentje:
Sallert már kapott :-) azt is kipróbáltam, de az is csak pár másodpercre nyugtatta le. Inkább a grabancánál fogva kapom el és dobom arrébb. Azon is meglepődik, de folytatja tovább. Aztán elfárad és alszik.... és ez így megy...de remélem már nem sokáig, és tanul a drágám a kapott fenyítésekből. Ja és az is bevállik, hogy nem nézek rá, nem veszek tudomást róla, amikor belépek a kapunk, és így nem ugrik rám :-)
2012. ápr. 12. 08:22
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha csak pár másodpercre áll le, akkor nem volt elég hatásos a fenyítés mértéke. Nem kell agyonverni a kutyát, de azért egy kölyök németjuhász is elég szívós darab, sokmindent kibír, nyugodtan nyúlj hozzá határozottabban. Ha eldobod, és visszajönne, szólj rá hangosan, határozottan, hogy NEM!, és tartsd ki elé a tenyeredet. Nehéz elmagyarázni a pontos mozdulatot, igazából a legjobb az lenne, ha valaki megmutatná, hogyan kell ezt kezelni. Keressetek egy szakembert, pár alkalom alatt meg tud titeket tanítani arra, hogyan kezeljétek a kutyát, és lehetőleg minél hamarabb, mert 40 kilós korában már nem lesz ez olyan egyszerű.
2012. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én már alig várom, hogy vihessük kutyaiskolába, de meg kell várnunk míg megkapja az oltásait. Utána már szaladunk is a suliba :-) Addig is szívom magamba a jótanácsokat, akitől csak tudom. Köszönöm!
2012. ápr. 12. 19:25
 17/19 anonim válasza:

Üdvözletem! Nekünk is egy 2 és fél hónapos németjuhász kutyánk van, és mi is hasonló problémával birkózunk. Két nadrágom már kutyás nadrágnak van kinevezve, mert kicsit lyukacsos lett. A hozzászólók tanácsai mind megfogadhatók, én is hasonló módon igyekszem cselekedni. Azt olvastam, hogy a kölyöknek segít a szocializálódásban, ha más állatok társaságában van. Nekünk van egy idősebb macskánk, hát az neveli rendesen. Persze előbb utóbb a kutya nagyobb lesz és akkor jajj.

A kutya le fog szokni a rossz tulajdonságokról, csak nagyon kitartónak (nem néhány óra, hanem hetek) és következetesnek kell lenni. Én már annyit elértem, hogy nem harap a lábamba, csak átölel és finoman egyszer odakap. Azért a kezemen van néhány sérülés. Fel a fejjel és kitartás.

2012. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 csabeeeeee ***** válasza:
Semmiképpen se ütögesd,hanem kenj a kezedre vajat/margarint és akkor nyalogatni fogja!
2012. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kb ebben a korban van most az én kutyusom is, és nagyon szeretett volna a lábunkkal játszani.

Egyszer, csak egy lábszármelegítő volt rajtam, rövidnadrággal, ő pedig meglepetésszerűen "támadott" hátulról :D

Hirtelen, reflexből úgy emeltem a lábam, hogy a kutya hármat, négyet pörgött a tengelye körül, aztán csak pislogott... Aztán egy darabig tudta hol a helye, majd óvatosan kezdte volna megint. Tehát azt vettem észre, hogy időről időre meg kell neki ismételni mindent, mert amúgy elfelejti, valamint, ha egyszer eljársz vele szemben egy viselkedésért valahogy, az legyen kőbe vésett szabály!

A dögönyözés nem kell neki, és ne akkor játsz vele, amikor ő akarja, hanem te jelezd, hogy mikor kezdődik a játék, és te is fejezd be. A játékát pedig vedd is el tőle.

Hirtelen ennyi. :)

Egyébként, minél határozottabb, konkrétabb, illetve elemibb a reakciód a rossz viselkedésére, annál inkább komolyan veszi.

2013. jún. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!