Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Január 6. -án elszökött a kiskutyám, és valaki befogadta, rátaláltam a neten az illetőre, felismertem, a kutyát! Kb 2 hónapja lehet nála! Ha nem akarja visszaadni, mit lehet tenni, úgy tudom 1 évig köteles visszaadni, ha nem, mit lehet csinálni? Rendőrségi ügy lehet belőle?
2012. ápr. 11. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van a kutyában chipp?

Mert ha nincsen akkor nem tusok bizonyítani, hogy a tiéd a kutya. De ha van benne akkor viszont szerintem simán lehet.

2012. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*tudod
2012. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Menj el hozzá és mond el ,hogy a te kutyád mutass róla képeket stb ,hogy lássa a tied ,aztán azt is mond meg hogy amit kutyára költött pénzt( kaja,orvosi számla) azt kifizeted..ha nem hajlandó visszaadni akkor akár lehet belőle rendőrségi ügy..
2012. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudod bizonyítani, hogy a te kutyád? Van chipje, vagy biléta, vagy valami? Mert ha csak úgy odamész, hogy bocsi ez az én kutyám, akkor nem valószínű hogy visszaadja. Valahogyan be kell bizonyítanod. Akár vissza is vásárolhatod.
2012. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Próbálj kapcsolatba lépni az illetővel, elmondani neki, hogy a kutya valószínűleg a tied. Ha a rendőrségi ügy lenne belőle, kell bizonyíték hogy a kutya a tied. Pl.: oltási könyv, törzskönyv.

Ezek akkor is jól jönnek, ha a befogadónak akarsz bizonyítani.

2012. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De ha mutat a kutyáról képet az is bizonyíték illetve ha volt vmi ismertető jegye (pl az én kutyámnak a szájpadlása közepén egy V-alkú folt van)de ha eleve oda megy a kutyához és nevén hívja akkor a kutya boldog és megismeri stb..
2012. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Van kép is róla sok, és ismertető jelei is vannak( a szeme alatt rózsaszín a szemgolyójánál, és a hasán van egy nagy anyajegy!
2012. ápr. 11. 18:52
 8/11 A kérdező kommentje:
2 hónapja van nála kb, szerintem még megismerne, elnevezte a csajszi máshogy, csaknem szokta meg, úgytudom van orvosi oltási könyv, chip nincs benne, de ha szólítom és örül és odajön és ugyanazokat csinálja amit nálam, akkor azt nem tudom bebizonyítani..nagyon szeretném visszakapni!!
2012. ápr. 11. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Mondtad már neki, hogy tiéd a kutya és szeretnéd visszakapni?

Egyébként ebből szerintem nem rendőrségi ügy lehet, hanem polgári peres eljárás, de ezzel nem vagyok képben. Ha nem tudjátok elintézni egymás között, keress ügyvédet.

2012. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy az enyém a kutyus, de azt állítja már 3 éve megvan neki! Érdekes képet a kutyárol a facebookján akkortól láttam amikor az enyém eltünt, elötte a csaj vagy egyedül volt a képeken vagy egy kis nyuszival!Ha az övé lenne biztos lennének régebbi képei is! Félek, hogy nem tudom visszaszerezni! :(( Nagyon hiányzik!
2012. ápr. 12. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!