Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírok a kutyámmal. Mit...

Nem bírok a kutyámmal. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
11hónap Labrador retriever kan kutyám van. Nem fogad szót, ha mondom, hogy gyere ide csak áll 1 helyben és nem csinál semmit. A hátsó kerítést állandóan kaparja, kiássa az oszlopokat. Állandóan ás,szétszedi az egész udvart. Amikor elviszem sétálni, vagy a pályára, hogy fusson egy kicsit elmegy és nem is jön vissza...... úgy kell megkeresni. Ha meg játszani akarok vele, akkor meg se mozdul...tanítani se tudom, mert csak lefekszik és nem csinál semmit. Volt már 3 kutyám, azokkal jól el voltam, de ezzel nem lehet bírni, lehetetlen megtanítani valamire...már gondolkoztam azon is, hogy esetleg eladom, vagy elcserélem egy másik kutyára, egy fiatalabbra, hogy jobban hozzánk tudjon szokni...Szerintetek???

2012. ápr. 7. 14:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyaiskolába.
2012. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A hasát biztosan szereti! Próbáld jutalomfalattal motiválni! Tanítsd meg ezekkel az alapvető parancsokat. Az én kutyám, már akkor leül, ha zsebre dugom a kezem, pedig közben elhagytuk a jutifalit, már jó ideje! Persze tudom, nem egyformák, de egy próbát megér!
2012. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor sem csinálja... szerintem már ez a kutya reménytelen...ha mondom neki, hogy ott maradsz, ott is marad,de ha elfordulok már össze vissza ugrál/járkál...
2012. ápr. 7. 14:46
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

Reménytelen kutya nincs, csak hozzá nem értő gazda. Ami egyik kutyánál működik nevelésben, az nem tuti h a másiknál is fog.


A labi amúgy is olyan kiskorában, mint egy marhára idegesítő, soha ki nem kapcsoló bohóc.

2012. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Benned van a hiba. A mi 12 hónapos labradorunkkal semmi baj sincsen, ezt nem is részletezem, mindent megcsinál, amit mondunk, a mindent értsd úgy, hogy mindent. De mi vettük a fáradságot, és elhordtuk kutyaiskolába.
2012. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
14:58 Bocs, de én mindent megteszek azért, hogy egy jó kutya legyen belőle. A régi kutyáimat is megtudtam rá tanítani, hogy normális családi kutya legyen belőlük. Egy német juhászt, pulit, magyar vizslát. Azokkal semmi baj nem volt.
2012. ápr. 7. 15:06
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Hát ezzel pedig van. Ehhez a kutyához a jelenlegi kutyás tudásod kevés, fel kell frissíteni. Olvass szakkönyveket (Cesar Millan, Jan Fennel, és keress fel egy viselkedési problémákkal foglalkozó szakembert, aki segít rávilágítani, miért ilyen a kutya és mit tegyél, hogy normális életet élhessetek.

Persze ez időt és energiát igényel, és abból ítélve, hogy képes lennél megválni tőle, eladni meg elcserélni, kétlem, hogy hajlandó lennél eleget változtatni miatta...

2012. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
17:07 Értelek, de amit csinál, szerintem az már kicsit túlzás... kint hagytuk 10percre a kocsit az udvaron és szétkarcolta a motorháztetőt és 2ajtót, és nem 500Ft volt a javítása...szerintem nem nekünk kéne a kutyához alkalmazkodni, hanem neki hozzánk...
2012. ápr. 7. 19:20
 9/22 anonim ***** válasza:
Kevés a mozgatás, a miénknek 2 óra intenzív mozgatás sem elég ahhoz, hogy lefáradjon. Az a baj, hogy nincs eleget mozgatva a tied. Ami egy átlagnak elég lenne, az a labradonak kevés. A könyvekben is benne van, hogy a mozgásigénye jóval nagyobb az átlgosnál. Vagy fajtaválasztás előtt nem néztél utána?
2012. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

19:29 "Amikor elviszem sétálni, vagy a pályára, hogy fusson egy kicsit elmegy és nem is jön vissza...... úgy kell megkeresni. Ha meg játszani akarok vele, akkor meg se mozdul...tanítani se tudom, mert csak lefekszik és nem csinál semmit."


Nem tudom elvinni sehova, mert ha elengedem a hámról egyből elmegy a semmibe. Visszahívni nem tudom, pedig amikor hozzám került 8hetesen, akkor még ment neki és majdnem minden nap gyakoroltattam vele.


Ez a kutya rám se hederít pedig már szinte mindent megtettem érte...a kennelbe tettem játékokat, gumikeret fellógatva, hogy tudja lökdösni,harapdálni, de semmi. Olyan mint ha azt mondaná "le vagy sza*va, hagyjál békén, csak adj enni,inni és kész".

2012. ápr. 7. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!