Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet szeretni a kutyákon?

Mit lehet szeretni a kutyákon?

Figyelt kérdés
Én nem szeretem őket!
2009. jún. 18. 13:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem kutya még sosem csapott be, sosem alázott meg, sose adta el a szavaim, sose árult el. Ellenben nem egy ember, akit akár a barátomnak is hittem - igen.

Ez a mély, széles szakadék teszi a kutyát értelmesebb, fontosabb és kedvesebb lénnyé számomra az embernél.

2009. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a kutyákat. Persze nem mindenki szereti Őket. De ez nem baj. Minden ember mást szeret.



Én ezzel az idézettel tudom megmutatni, mennyire szeretem Őket:


A KUTYÁRÓL:


1. “Mások nevezzék csak gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért - te sétálj csak nyugodtan a kutyáddal. Jó társaságban maradsz, s Isten is tudja ezt.” (Márai Sándor)

2009. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

már írtam fentebb is, de kiegészíteném:

a kutya az egyetlen élőlény (egy másik emberen kívül) aki fajtársnak tekint egy embert.

Furcsamód a szaporodás kivétel, de minden más tekintetben a kutya szemében az ember fajtárs. Viselkedési kísérletekkel bizonyították!

2009. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
100%
Ja! És főleg a legfontosabb, ami az előzőből kimaradt. Nézz a szemükbe! Abban mindent meglátsz! Én nem tudok kutya nélkül élni. És ne feledd, a kutya intelligenciája megegyezik egy három éves kisgyermekével. Ezt nem én találtam ki.
2009. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
En IMADOM a kutyamat(kutyakat)szerintem sokkal jobbak az embereknel,de egy olyannak aki nem szereti oket hiaba magyarazom hogy ez milyen erzes.
2009. jún. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt lehet szeretni, amihez kötődünk érzelmileg.

Nem baj, ha nem szereted a kutyákat, csak egy nagyon nagy élménytől fosztod meg magad.

Választhatsz más állatot is, csak ne utasítsd el, azt amit nem ismersz.

2009. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Hány olyan barátod van, akit etethetsz maradékkal, tarthatsz egész életében pár méteres láncon, verheted és ezek után is képes lenne az életét áldozni érted? Szerintem erre még a saját szüleid sem lennének képesek. A kutya igen. Egyébként lehet őket nem szeretni, ehhez minden jogod megvan, csak tartsd tiszteletben azt, hogy mások meg szeretik őket és tartanak kutyát és ne bántsd őket.
2009. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
100%

A 15:06; és 15:10; válaszokhoz kiegészítésként.



A KUTYA 10 KÉRÉSE


1. Minden elválásunk, még ha rövid időre is hagysz magamra, fájdalmas nekem. Kérlek, vedd ezt fontolóra, mielőtt magadhoz veszel.

2. Ne szidj, és ne büntess szigorúan. Neked van munkád, barátaid, céljaid – de nekem csak te vagy.

3. Kérlek, adj időt arra, hogy megértsem, mit vársz tőlem.

4. Mielőtt megütnél, gondolj arra, hogy könnyedén összeroppanthatnám a kezed, mégsem tenném soha.

5. Beszélj hozzám sokat, mert ha szavaidat nem is értem, a hangod és a hangsúlyodat jól megismerem.

6. Gondolj arra, hogy valamikor szabadon éltem. Engedd, hogy időnként erdőn-mezőn mozoghassak, szaladgáljak –ez jót tesz neked is.

7. Kérlek, ne sajnáld tőlem a jó falatokat. Legjobban akkor ízlenek, amikor tőled kapom és igyekszem megszolgálni érte.

8. Te vagy az én gazdám és nem mások. Ezért kérlek, ne kényszerítsz arra, hogy idegeneknek is szót fogadjak vagy nekik bohóckodjak és ne alázz meg előttük.

9. Ne feledd, hogy idővel nekem is kialakulnak egyéni tulajdonságaim, szokásaim és érzelmeim. Fogadd el, hogy számomra ezek ugyanolyan fontosak, mint neked a sajátjaid.

10. Kérlek, gondoskodj rólam, ha beteg vagy öreg leszek, hiszen egyszer te is öreg leszel. :)

Üdv!

2009. jún. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!