Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok lakásba?

Milyen kutyát ajánlotok lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem első kutya lenne, tacskóval van már tapasztalatom, meg bernivel is, bár aki ismeri ezeket a fajtákat, tudja, h a tacsi nagyobb falat. :)


Kritériumok: legyen kicsi, v közepes. Ne legyen nagyon domináns, max tacsi mértékig, mert azzal el tudtam bánni.


Ne legyen keverék, v menhelyi, fajtatiszta, babakutyát szeretnék, igen tudom milyen nemes, és édes és stb a menhelyi kutya, de kérlek a tanácsaitoknál tartsátok tiszteletben, hogy NEM SZERETNÉK KEVERÉKET.


Én a westiere és a beaglere gondoltam első sorban, szóval akinek van velük tapasztalata, szívesen várom, illetve nem vagyok róla meggyőződve, hogy a beagle bírja kert nélkül.


Ezen kívül érdekel minden lakásban jól tartható fajta, aki relatíve jól viselkedik, amíg dolgozunk 8-12 óra/nap- rugalmas munkaidőben dolgozom a párommal így ez változó.


Előre is köszönöm a tanácsokat


2012. ápr. 12. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Mind a 2 általad írt fajta jó választás lenne. Beagle is bírja kert nélkül. Az egyik rokonoméknak is a Beaglejük lakásban van. Nagyon jól elvan. Bár napi 3x sétáltatják ebből 2 séta 1-1 óra hosszás. Szóval a mozgás igénye nagy.


Még amit ajánlani tusok:

Havanese

Yorki

Tacskó

Cavalier King Caharles spániel

Puli (lakásban is nagyon jóltarthatók Saját tapasztalat. Most is van egy).

2012. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én a beagle és a westi közül inkább a westiet ajánlanám. A beagle is jól bírja a lakásban tartást, de azért akárhogy is vesszük kopófajta, amely a legjobban a szabadban érzi magát. Másrészt viszont ha nincs elég mozgástere, hajlamos az elhízásra (de ez persze attól is függ, hogy mennyi kaját adsz neki egyszerre).
2012. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még!


Amúgy a sheltie is nagyon tetszik, és ajánlják is lakásba, csak nem tudom, hogy mennyire problémás a gyönyörű bundája... esetleg akinek van tapasztalata sheltieről, megköszönném, ha megosztaná velem.

2012. ápr. 12. 14:23
 4/15 anonim ***** válasza:

Westie-t ajánlom, ha a két fajta közül kell választani.

Egyébként uszkárt ajánlanék, több fajta méretben is van, iszonyat okos kutyusok, kifejezetten lakásba valók.

2012. ápr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sheltie-ről nincs tapasztalatom, csak Collie-ról, de a Sheltie végülis annak a "kicsinyített" mása. A Collie szőre rendszeres ápolást igényel, szóval ha nem akarod a kutyád bundáját rendszeresen gondozni, akkor nem ajánlom.
2012. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jaj és még hozzátenném, hogy rendszeres és módszeres ápolást igényel.
2012. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

az ápolás nem probléma inkább a kihullott szőr mennyisége érdekelne, mmint persze a nagyja gondolom a fésűben landol, de biztos el is hagy belőle valamennyit.


Az uszkár nagyon édi, de sajnos párommal kompromisszumokat kötünk épp, és ő lemondott a staffiról a kedvemért, de cserébe kizárt egy csomó "ölebnek" titulált kutyát- ez nála annyit jelent kb, h nem lehet kisebb a westienél, és nem lehet vékonyka fajta.

2012. ápr. 12. 14:44
 8/15 anonim ***** válasza:

A sheltie szerintem is jó választás lenne, feltéve ha le tudjátok eléggé fárasztani.

A hosszú szőre igaz, hogy hullik, de rendszeres fésüléssel nem vészes. Ráadásul 100x könnyebb takarítani a hosszú szőrt, mint a rövidet.

2012. ápr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja és elég 2 hetente kifésülni, kivéve a vedlési időszakot, olyankor nem árt akár 2 naponta. Neccesebb részek: a hónalj és a fülek mögötti rész. Ezeken a részeken heti 1-2x nem árt azért megfésülni.

Én nagyon bírom a személyiségüket, nagyon vidám kutyusok.

2012. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát a párommal konzultáltam sheltie ügyben és azt hiszem megvan a nyertes, mert neki is tetszik, meg nekem is :) Így viszont akkor az érdekelne, h rendes tenyésztőtől milyen árban számíthatok kiskutyára, illetve, a másik fontos dolog: nekünk a bernin úgy volt féláron, hogy nincs fehér pamacs a farkán, és bár többszörös díjnyertes szülei vannak meg törzskönyves is, ideadták olcsón, mert 'hibás'.
2012. ápr. 12. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!