Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni?

Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Ma amikor bicikliztem a kutyámmal, (még mielőtt valaki belekötne, külvárosban, autómentes övezetben, tökéletesen behívható kutyával, úgy hogy el volt engedve) találkoztunk egy kóbor kutyával. Mikor meglátott minket már csóvált, leszálltam a bicikliről, magamhoz hívtam a kutyát, aztán mikor a kóbor közelebb jött, akkor hagytam hogy megszaglásszák egymást. A kutya tök barátságos volt, de tőlem nagyon félt. Felhívtam az állatmenhelyt, és elmondtam milyen a kutya, hogy az Xy utcában van, és hogy tudnának-e tenni valamit, mire a hapsi azt mondta, hogy ha tudom fogjam meg, vagy csak tartsam ott, de ha a kutya elmegy, akkor nem tudnak mit csinálni. Mondtam hogy oké, megteszem amit lehet. Miután leraktam, megpróbáltam odahívni magamhoz a kutyát, de megijedt, és elindult. Aztán el kezdett futni, és szem elől tévesztettem. Kb 10 perccel később ért ki a gyepmester, és kérdezte, hogy hol a kutya, mondom hogy itt van a környéken, csak megijed és elment, de még nem lehet messze. Erre közli velem, hogy hát akkor nem lehet mit tenni, nincs arra kapacitás, hogy egész nap itt furikázzon és keresse a kutyát. Megpróbáltam meggyőzni, hogy legalább a szomszédos utcákba nézzen be, de csak nem akart, aztán vissza is a menhelyre. Elindultam haza, és az egyik mellékutcában ott heverészett a kutya. Mondom nem hiszem el... Hátulról odalopóztam, és rádobtam a nyakára a kutyám pórázát, és meghúztam, hogy illeszkedjen a nyakára. Kb 10 km-t gyalogoltam a két kutyával, mire beértem a menhelyre, és láss csodát ki fogadott, a gyepmester. Mondom hogy itt a kutya, legyenek kedvesek ellátni. A viszont látásra. És ott hagytam. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem tudott/akart segíteni... Ilyen estben mit kellene tenni?

2012. ápr. 12. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendes, amit tettél, de természetesen a kutyamentőnek is igaza volt. 10 perc alatt egy kutya, aki elrohant, nagyon messzire juthat, főleg, ha valaki azt sem tudja, merre induljon.

Én is próbáltam már párszor kóbor kutyát befogni, és volt amikor órákig kerestem eredménytelenül:(


Egyébként menhely, vagy gyepi, ahová bevitted?

2012. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A menhelyet hívtam, és a gyepmestert küldték, aztán mikor bevittem a menhelyre, a gyepmester is ott volt.
2012. ápr. 12. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. De helyesen cselekedtél. :)
2012. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát... Semmit sajnos. A baj, hogy nálunk a menhely is olyan, mint a gyepmesteri. Mindenesetre tiszteletreméltó, amit tettél. :)
2012. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!