Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az "állatszerető" embereket...

Az "állatszerető" embereket miért nem érdekli a bajba jutott kutyák sorsa? Miért csak a sajátjukkal és annak szaporodásával foglalkoznak?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdekli őket, csak már belefáradtak, nem lehet minden kutyát megmenteni. Főleg ha a saját gazdájától kéne... :(
2012. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én állatszerető vagyok,de kérdezlek én.

Mi egyebet tudnék tenni azon kívül,hogy havonta egyszer egy bizonyos összeget utalok egy menhely javára.Hogy időnként vásárolunk egy csomó olyan dolgot amit a menhelyek örömmel fogadnak(élelmiszerek,állat kellékek stb)

Mi egyebet csinálhatnék még??Fogadjak örökbe 50 macskát és kutyát? Akkor én sem leszek más csak egy újabb menhely aki segítségre szorul.

2012. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem lehet mindent megtenni. és ha nem húzod meg a határt amíg segíteni tudsz akkor úgy jársz mint azok,akik 50 kutzyával élnek egy kis kertben,mert nem volt szíve otthagyni.

Adokannyi pénzt amennyit tudok. Adok tápot, segítek ha problémás kutya jön be a menhelyre. De van 4 saját kutyám és max 1 ideiglenes tudok vállalni mellé. Ha többet vállalnék azzal a sajátjaimnak ártanék.

VAnnak határok.

2012. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

szia!


Én állatszerető ember vagyok, idézőjel nélkül. Van egy kan kutyám, aki soha nem fog szaporodni, mert én nem viszem, magától meg nem jut ki.

Mivel nincs munkám, és a beteg nagymamámra vigyázok, ezért hiába van a városban menhely, nem jutok ki segíteni, adományt venni nincs pénzem, és időm sincs rá.


Nekem az a lényeg, hogy a saját kutyám megkapja a neki járó törődést, s hiába látok éhező kutyát, nem tudok rajta segíteni.

Szóval, lehet, hogy mást is érdekel a bajba jutott kutyák sorsa, csak lehetősége nincs rá, hogy közbeszóljon, vagy befolyásoljon valamit.


Gondolj bele, 22800Ft-ot kapok havonta, most vettem a kutyámnak Kiltixet 5000 Ft-ért, kozmetikába viszem kedden legalább 4000ft,(évente 1x kijár neki is) gyomor és bélhurutja volt 2 hete, 6500Ft-ba került. Add össze!


Soha nem csinálnék pénzt a kutyámból, sem a kölykeiből. Mondjuk, nem is egy kiállítási példány, hiába fajtatiszta...(mudi, de bicsaklik a füle) De felénk sokan ebből egészítik ki a jövedelmüket.


Szóval kikérem magamnak, hogy "Az "állatszerető" embereket nem érdekli a bajba jutott kutyák sorsa"

2012. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindeki leírja a lényeget, és bizony nagy igazságok vannak ebben is.

Mint ahogy mindenféle adakozás tekintetében - emberek, állatok - nagy részben az egyszerűbb, szerényebb életet élő emberek vannak túlsúlyban.


Sokszor már az is segítség lehet, ha egy kutyás egy másik kutyást megismertet bizonyos dolgokkal, szaporodás, ivartalanítás, etetés, foglalkozás stb. tárgyában.


Ki-ki a maga korlátai mellett tegye meg a tőle telhetőt!

2012. ápr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Imádom az állatokat. De nem vehetem a nyakamba mindegyiknek a gondját. Az én energiám és legfőképpen a pénztárcám is véges.

A szaporítós részről nem tudok nyilatkozni. Ilyen kétszer jutott az eszembe. Először gyerekként, mikor volt egy gyönyörű skót juhászunk, de persze nem a gyerek mondja meg, hogy mi legyen. (szerencsére, mert így felnőtt fejjel nem éppen tenyésztésre való volt a kutyus) Aztán tizenéves koromban, mikor elfogott a vágy, hogy hú majd egyszer én is tenyésztő leszek, kennel meg miegymás, hát ez azóta sem történt meg. :)

2012. ápr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Inkább a "nem állatszerető és/vagy felelőtlen embereket kérdezd meg, hogy miért dobják utcára és menhelyre a kutyáikat? Szétrágja a bútorokat?Ki ássa a kertet?Nem a kutya hibája...

Valamint a szaporodással csak a tenyésztők foglalkozzanak...szaporítók hagyjanak már fel az efféle pénzkereseti lehetősséggel....


Az emberek azért foglalkoznak elsősorban a SAJÁT kutyájukkal,mert azaz ÖVÉK! Értük vállaltak felelősséget nem a többi 132420darab kutyáért amikért mások nem vállaltak. A mai anyagi helyzetben sem engedheti meg mindenki magának, hogy havi szintem több tízezret adományozzon menhelyeknek és egyéb helyeknek...pláne nem én a netto 64 ezremből. Elég nekem az én kutyám,akinek gondját tudom viselni.


ÉS te kérdező! Teszel valamit a bajba jutott kutyákkal?


23N

2012. ápr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is kérdezem. Nem csak pénzkérdés az, hogy az ember tud-e segíteni. Pénz nélkül: el lehet menni segíteni az állatvédelemben résztvevő szervezetek munkáját sokféle módon, lehet vállalni ideiglenes befogadást, stb. Én úgy gondolom, ha mindenki csak egy picit segítene az lenne a nagy segítség. A legnagyobb segítség pedig, ha megszűnnének az otthoni hobbi almok.
2012. ápr. 13. 10:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem idáig minden kutyám utcáról befogadott állat volt,most is kettő van,szintén az utcáról.Befogadnék többet is,ha lenne hely,de 145 négyszögöles telekre nem hozhatok több állatot.Ha ezek a kutyusok már nem lesznek akkor is vagy kóborkutyát,vagy menhelyi kutyát fogok hazahozni,mert gyönyörűek,kedvesek.Legfőképpen bántalmazott kutyust szeretnék örökbefogadni,mert azzal sokat kell törődni,és én azt szeretem.
2012. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
A szívem szokott megszakadni, ha látok egy segítségre szoruló állatot, de nem tudok nekik segíteni. Kb 1 hónapja akartak adni egy kutyát, akit kidobtak az utcára, de nem tudtam elhelyezni, még mindig azon szoktam agyalni, hogy tudnám megoldani, de nem tudom. Nincs helyem, nincs pénzem rá. Szaporulatról én sem tudok beszélni, mert direkt kan kutyáim van. Most kezdünk anyagilag helyre jönni, az volt a tervem, hogy veszek a menhelynek kutyakaját, de miután sokan mondták, hogy az ott dolgozok elhozzák a kutyakaját a sajátjuknak meg rokonoknak, ismerősöknek, úgy döntöttem, hogy nem fogom olyan emberek kutyáját etetni, akik 3szor annyit keresnek, mint én. Utána kérdeztem egy volt önkéntesüknél és mondta, hogy igaz, tényleg elhordják. Szóval akkor inkább megadom az enyémeknek, amit tudok.
2012. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!