Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4,5 hónapos magyar agár 60 cm...

4,5 hónapos magyar agár 60 cm magas, az jó? 63-68 cm a szukák felnőttkori marmagassága.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 11:44
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi... Most láttam, hogy nem kap kalciumot.

Hány % a táp fehérjetartalma?

2012. ápr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Igen, törzskönyves.

Nem kap plusz kálciumot.

30% fehérje, 18 % zsír.

De ezt csak 2 hete kapja.

2012. ápr. 14. 11:40
 13/40 anonim ***** válasza:

Prémium táppal eleve nem szabad etetni, lenyúlás az egész és többet árt mint használ. Ha már táp, akkor supreme minőségű.


Gondolom küllemagár, azok szoktak ilyen magasak lenni.

2012. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

A küllemagár sem lesz 4,5 hónaposan 60 cm, ha csak nem Angol agár (ott van külön küllem vonal, a magyar agárnál még ennyire nem vált szét szerencsére), amiben már volt kifejlett 80 cm marmagasságú is... nyilván kan kutya. Biztos, hogy tiszta vérvonalú ez a magyar agár? Vagy esetleg nem a marmagasságát mérted.


Sajnos a táp amiben több a fehérje, mint 25-27% az abszolút nem természetes... persze nem ettől nő nagyra. Ez egy urban legend. A sok fehérje sok gázt csinál és megterheli a beleket... A természetben talán egyetlen húsnak sincs 25-26%-nál magasabb a fehérje tartalma, de a farkasok fő zsákmányállatainak is 20-24% körüli legfeljebb. És ugye az agár is a farkastól származik. A sajtok egy részében van talán 27% fehérjetartalom. A 30% a tápokban így nyilván totálisan természetellenes. Én egyszer vettem Orijent és Acanat... nem volt velük bajunk a túlzott gázosodástól eltekintve.

2012. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Tudnál mutatnioldalnézetből képet a kutyáról?
2012. ápr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, a magyar agárnál is szétvált már réges rég. Van a küllem, van a verseny és van a vadászvonal.

A küllem magyar agarak között rengeteg a dogos kinézetű erős stopvonalas, 80cm marmagasságú.

2012. ápr. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Itt vannak a képek. Kicsit bénán sikerült beállítani, nagyon nem volt hozzá kedve. Új mérés eredménye 58,5 cm. Nem tudom, lehet összement. :)

2012. ápr. 16. 21:19
 18/40 anonim ***** válasza:

Gyönyörű az agarad!!!Szép kis alakja van és szép a színe is! Bár nekem vizslám van, de a magyar agár nagy kedvencem. :)

30/N

2012. ápr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. ápr. 16. 22:23
 20/40 anonim ***** válasza:
Nem kell megnyugtatni. Nem régen vált szét küllemre és munkára, hiszen a magyar agarat a 60-as évek óta kezdték el tenyészteni és még a maiaknak is eléggé megegyezik a 3. 4. őse, hiszen a 60-as években alig volt 4-10 agár amiből újra elkezdték "rekonstruálni" a fajtát. A sok közös ősből következik, hogy nem igazán tudod szétválasztani még őket küllem és munka szerint, mert nagyon hasonló dolgokat örököltek. Ahhoz kell még 5-10 generáció, hogy jól elkülönüljön. Az angol agár esetében a szétválás már több, mint 100 éves.
2012. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!