Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4,5 hónapos magyar agár 60 cm...

4,5 hónapos magyar agár 60 cm magas, az jó? 63-68 cm a szukák felnőttkori marmagassága.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 11:44
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Én majd viszem teljesítményvizsgára, mert az az igazi agár amelyik megfogja a nyulat. Ezzel nem lehet vitatkozni! Ott egyértelműen kiderül minden!
2012. ápr. 18. 18:29
 32/40 anonim ***** válasza:

Valóban sokat lehetne erről vitatkozni. Az én angol agaram is tud(na, ha engedném, de mióta látom, hogy sokat fejlődött nem viszem ki mezőre) nyulat fogni, pedig még csak 11 hónapos. Igaz az angol agár gyorsabb, mint a magyar agár. A lényeg, hogy a kritizált robosztusság miatt kevésbé törékenyek az MEOE magyar agarak és ez alapvetően jó dolog. A lényeg, hogy a régi (Széchenyi előtti) leírások szerint a magyar agár nagyon kitartó volt, amit az angol vérvonal rontott le, de az angol vérvonallal gyorsabbak, vékonyabbak és törékenyebbek is lettek. A magyar agár legyen masszívabb és így "törhetetlenebb"... ezt találta ki az MEOE. Ezzel nincs semmi probléma. Bizonyára az MEOE magyar agarak, akik coursingra járnak nem törnék össze magukat egy mezőn sem nyúl után futva/vadászva sem. A teljesítményvizsgát és a vadászvizsgát ugyanúgy letennék. Nemsokára veszek MEOE törzskönyves magyar agarat és ugyanúgy fogok coursingra járni vele, valamint szeretnék mindkét agaramra majd vadász engedélyt kapni.


Szóval szerintem tök mindegy, hogy küllemre tenyésztik, vagy sem a lényeg, hogy miként nevelik és mivel/hogyan tartják. Ha fokozatosan szoktatják a mezőre/vadászatra, akkor egy "küllem" agár is képes lesz jól vadászni. Egy vadász vérvonalú agarat is el lehet rontani azzal, hogy semmi vadász, vagy sport teljesítményre nem hordjuk/nem eddzük.

2012. ápr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindegy. A küllemre tenyésztett agarak lassúak és a fejükben sincs minden rendben. Az idegrendszerük se a legtutibb és az űzőösztönük is alacsonyabb, láttam olyat, ami előtt elgurították a labdát és még csak utána sem nézett. Az én agaram minden pillatban kész arra, hogy ami mozog, arra menjen.

Azért az, hogy Széchenyi behozta a greyt, nem jelenti az, hogy az ország összes magyar agara mix lett. Ez csak a Pest környéki agarakra lett igaz. Vidéken, főleg a határszéleken, ahol a vadászat számított, ott megmaradtak az eredeti magok. Mesélték nekem több helyről származók is (bács, erdély, baranya), hogy vittek oda greyt kipróbálni és úgy gondolták a sebesség miatt belekeverik a magba. Majd miután össze-vissza törte magát a kutya, mosolyogva visszaadták az Uraknak a kutyát, hogy tartsa meg, jó lesz a versenypályára, de terepre nem.

A coursing versenyek jó dolgok egyértelműen, de azért azokat sima, majdhogynem focipálya szerű gyepen szokták megrendezni. Tavaly év végén a netboard agár fórumára be lett téve néhány fotó, ahogy a magokat a frissen szántott barázdált területeken vizsgáztatták le (teljesítményvizsga). A versenyagarasok fel voltak háborodva és szörnyülködtek, hogy ilyen terepen... No igen, a versenyagarak gyorsak ugyan, de ilyen terepen nagyon kevés egyed bírna fogni bármit is. Van persze kivétel, ismerek olyat. De most az átlagról beszélek.


Szóval egy a lényeg. A küllemagarak sajnos csak showkutyák, lassúak. Vicces, de még a standardnak sem felelnek meg. :-) Rossz nyelvek szerint (és nem fúj a haraszt...) anno dobermant és német dogot is kevertek a fajtába, mikor a MEOE kitalálta ezt a "magyar agár robusztusabb mint az angol".

A versenyagarak nagyon gyorsak, egyes kennelekről szinte majdhogynem köztudomású, hogy greyt is belekevertek. Szerencsére van jó néhány verseny (sőt egy-két küllem) kennel is, ahol nagyon jó magyar agarakat lehet venni.

Az igazi számomra akkor is az, amelyik küllemében megfelel a legrégebbi fajtaleírásnak (ez esetben 1904), megfelelő űzőösztöne van és strapabíró.

Ami pedig hab a tortán, ha győzős és még inkább ha szóló agár.

2012. ápr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Utolsó! Egyetértek. És a fórumon is olvastam a felháborodást, jót szórakoztam rajta. :) Nem kell agyonfélteni azokat a kutyákat, erre lettek kitenyésztve. Amelyik nem bírja az megsérül, de azért elpusztulni nem fog!
2012. ápr. 19. 18:08
 35/40 anonim ***** válasza:

Azért fogadom ezt némiképp hitetlenkedve, mert a greyem 10 hónaposan olyan terepen futott az őzek után, amitől nagyon féltettem. Még menni is iszonyat nehéz volt rajta... ott ahol a pata sokkal jobban dolgozik. Nem is sikerült beérnie, de csodálkoznék, ha lenne agár, ami ott sikerrel tudna vadászni. A greyek sérülékenyebbek, de ha jól képzi őket az ember verhetetlenek szinte minden terepen. Ezt a terep egyébiránt olyan volt, hogy mély gödör volt egymás után/mellett kb. 3-400 m2 területen, ahol valószínű az Őzek csoportjai szoktak pihenni és fekvésükkel/fekhelyeikkel alakították ki ezt a terepet. Örültem, hogy tudok rajta menni, de az agaram elindult rajta (sajnos nem vittem ott pórázon) és nem fogok hazudni: sajnos lehet attól húzódott meg a lába, de ott a leírások alapján egy greynek a nyakát kellett volna törnie, de ilyen közel sem történt... sőt a húzódás, vagy akármi is jóval később jött ki rajta. Ilyen terepre semmilyen agár nem jó. Sajnos ezt a saját hibámon keresztül a szeretett kutyusom kárán tanultam meg. A lényeg, hogy nehezen hiszem, hogy a greyeket ennyire lebecsülik. Több ezer éves múltjuk alatt rengeteg helyen vadásztak velük. Benne van a vérükbe, bár tény hogy van túltenyésztés miatt számtalan rossz vonal és alaposan félre is lehet őket nevelni.


Láttam magyar agár mellett futni a kutyám és az MEOE magyar agarak (igaz felnőttek) jóval kevésbé tűntek gyorsnak, ugyanakkor elég strababíróak voltak. Na most, ha az én greyem ilyen terepen nem vallott szégyent és nem tört össze-vissza (fejlődő szervezet ide, vagy oda), akkor ezek az MEOE magyar agarak végképp nem törnének. Ez saját tapasztalat és a saját szememnek hiszek ebben a.

2012. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
z esetben is :) ez lemaradt.
2012. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
A grey mindenféleképpen verhetetlen gyorsaságban. Még rosszabb terepen is gyorsabb, csak sérülékenyebb. Nem is ott van a nagy különbség, hanem a távban. Míg egy grey rövidtávfutó, addig a magyar agár középtáv (sajnos ez az, amit a versenypályán sem vesznek figyelembe és szintén rövidtávon - grey távon - futtatják őket). Egy magyar agárnak 3-5km-en keresztül kell tartania azt a sebességet, amit tud. A végén pedig még rá kell tudnia nyomni egy-két lapáttal (ezt hívják győzős agárnak). Egy grey 1,5km-nél többet nem igazán bírna. És akkor lehet, hogy sokat mondtam.
2012. ápr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom megcáfolni... a greyem kb. másfél percet tudott futni teljes erőből és utána kész volt. Igaz még csak kölyök.
2012. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy, szívesen megnézném a kutyád egy közös séta alkalmával, még az enyém is kölyök (14 hónapos mag).
2012. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Megoldható majd, de most éppen sántít a bal első lábára (aza nehéz terepes futás két hete volt). Remélem megfelelően javul egy héten belül (már egy hete kap gyulladáscsökkentőt, de eléggé hullámzó). Egy séta és egy kis játék futkározás bele fog férni. Biztos az agaram is örülne neki.
2012. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!