Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4,5 hónapos magyar agár 60 cm...

4,5 hónapos magyar agár 60 cm magas, az jó? 63-68 cm a szukák felnőttkori marmagassága.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 11:44
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
A képek alapján nagyon szép agár, de nem tudom viszonyítani, hogy vajon a marmagassága 60 cm-e... biztos, hogy a marnál mérted és bottal? Ugye lehet szalaggal is mérni, de az +4-5 cm-t jelent.
2012. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

20. válaszoló


Akkor állíts egymás mellé néhány magyar agarat. Mondjuk kocsordi, nagyecsedi, bács és baranyai vadászagarakat a mostani küllem agarak mellé. Ég és föld a különbség. A küllem agarak agárhoz méltatlan robusztus, 75-80cm marmagasságú, vastag csontú, erős stopvonalú, ernyedt szájú állatok. Ezzel ellentében a vadászagarak finom csontú, ék alakú fejjel rendelkező, csupa izom, 60-70cm marmagasságú egyedek.

A küllemagarak nem képesek nagy sebességre, főleg tarlón, árkon-bokron át, de nincs is rá szükségük, mert a zsákmányösztönük annyira le van már redukálva, hogy a labda után is ritkán futnak el, nemhogy egy nyúl után. A mezőn pedig nagy valószínűséggel össze-vissza törnék magukat.

2012. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Jajj, ne veszekedjetek, nem azért kérdeztem. Nem bottal mértem, lehet az a baj. Csak pár másodpercig marad meg egyhelyben... :) Neki nagyon fejlett már most a vadászösztöne, megy labda, bogár, macska után.
2012. ápr. 17. 14:26
 24/40 A kérdező kommentje:
Kirándulás, túrázás alkalmával már futott tarlón, sőt esett is nagyokat, párszor vérzett is a lába (talpa) és meg se nyikkant. És nem is sántított. Természetesen nem kínzom a kutyát, önszántából futott. Elég szívós kis kutya, már most. :)
2012. ápr. 17. 14:30
 25/40 anonim ***** válasza:

21. válaszadó: az angol agaras megjelenésű vékonyabb csontozatú és ék alakú agarakkal kapcsolatban megkérdőjelezem, hogy nincs-e bennük angol agár vér (nem 100 évvel ezelőtti). A feketékről nem is beszélve. Sok magyar agarat sajnos kereszteznek greyhounddal még ma is... a törzskönyv hamisításához meg elég az ismeretség, de ebbe itt ne menjünk bele.


Ez a tarlós dolog meg érdekes kérdés. Már hallottam itt-ott, de inkább saját magamnak hiszek. Az én angol agaram még csak kölyök (11 hónapos), de kint a mezőn, veteményesen, tarlón simán képes jól futni. Semmi baja nincs azzal a tereppel, pedig azt mondják, hogy az angol agarak nem élnek meg a kemény magyar terepen.

2012. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: ha nem bottal mérted, akkor lehet nincs még 60 cm. Az én angol agaram (verseny agár vonal és sztem kis növésű) például csak 7 hónapos kora után érte el a 60 cm marmagasságot (bottal mérve), azóta viszont kb. 3 cm-t nőtt. Általában 7 hónapos koráig éri el egy agár a magassága 85-90%-t. Ebből következik, hogy az én agaram nem lesz valami nagy 18 hónaposan sem. Legfeljebb 66 cm (és ezzel a fajta minimuma alatt marad, amit egyébként nem vesznek túl szigorúan a fajta esetében).


Régi középkori leírásokban a magyar agarat 60 cm körüli marmagasságúnak írták. Megváltozott a világ, amivel sztem nincs baj. A lényeg, hogy szép agarad van.

2012. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

25. válaszadó:


Grey mixekkel inkább a MEOE versenyre tenyésztett agarai között kéne szétnézni.

A régi öregektől pedig úgy tanultam, hogy az igazi magyar agár színe fekete és sárga, illetve ennek a keverékei.

2012. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
27. válaszadó: Érdekes módon az MEOE-ra esküdők éppen fordítva állítják és az FCI standarból a fekete szín ki van zárva. Az 1904-es standardban van fekete, de valójában tudjuk, hogy Széchenyi óta sok greyhound vér került a magyar agár vérvonalába. A fekete szín kizárása legalább egy kis távolságtartás a greyhounddal szemben, hiszen ott elég sok a fekete egyed (pl. az enyém is fekete). Ez alapvetően szimpatikus szempont. Ami a mixeket illeti valószínű a vitát egy DNS vizsgálat zárhatná le és gyanítom mind a két félnek lenne félnivalója. Ez a magyar agár már réges régen nem tiszta vérvonal. Az MEOE legalább lefektetett olyan küllemjegyeket, amik elég jól eltérnek az angol agár küllemjegyeitől és így valóban egy külön fajtát hoznak hosszabb távon, míg a MATOE nem zár ki olyan jegyeket, amik sajnos könnyen összemoshatók az angol agárral. Az hogy tájegységenként külön magyar agár típusokat különböztetnek meg és ezzel külön veszik a fajta jellemzőit tovább nehezíti a fajta standard létrejöttét, hiszen sokkal nehezebb megtartani a különböző típusokat és sokkal nehezebb megtalálni egy közös nevezőt, amire aztán lehet építeni. Ez persze csak az én véleményem. Lehet nincs igazam.
2012. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a magyar agár színe a sárga. Ez lehet csíkos és nagyon ritkán tiszta fekete. Sőt régen az agarak 75%-a csíkos volt. Sötét csíkos, közép csíkos, és világos csíkos. A fehér jegyek vannak az angol agárral való keresztezés miatt. De ebből tuti megint veszekedés lesz. :)
2012. ápr. 18. 15:08
 30/40 anonim ***** válasza:

Erről órákig lehetne vitatkozni. De csak egy dolgot kérdezek. Az 1904-es standard áll közelebb az igazsághoz vagy a többször módosított mostani? :-)

Ugye, hogy a régi, hiszen akkor kimentek vidékre és megnézték az agarakat, hogy X, Y és Z gróf vagy báró milyen kutyákkal vadászik. A budapest környéki versenyagarakat nem számolták ide bele, mivel grey mixek voltak.

A MEOE ostobaságát mutatja, hogy kitalálták ezt a "magyar agár robusztusabb" és gyakorlatilag létre is jött egy olyan MEOE küllemagár vonal, amelyik vadászatra teljes mértékben alkalmatlan. Mind fejben, mind fizikálisan. És akkor még egy kérdés. Mi is az agár eredeti szerepköre? Vadászkutya vagy showkutya? :-) A választ mindenki tudja. Ezért kell olyan kutyákat tenyészteni, amelyek az előbbi vonalat képviselik.

2012. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!