Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadott kutya nevelése?

Örökbefogadott kutya nevelése?

Figyelt kérdés

2 napja hoztunk haza egy 2 hónapos kiskutyát. Egy tanyán élt az anyjával és 6 testvérével. Egész nap volt előttük kaja és szabadon kószálhattak akármerre. A kérdésem az lenne, hogy egyből kezdjem el nevelni a kutyust, vagy hagyjam, hogy kicsit hozzászokjon a környezethez? Amikor picit magára van hagyva, egy kicsit sír, aztán megnyugszik, viszont kis idő után megint kezdi. Melyik a jobb módszer, menjek oda hozzá, de ne vegyem figyelembe, amíg el nem hallgat, vagy várjam meg amíg teljesen elcsendesedik és csak akkor menjek oda hozzá? Megszokta, hogy akkor eszik amikor akar. Nem lesz neki túl gyors változás, ha elkezdem időponthoz kötve etetni? A másik probléma, hogy van egy kis takarója és ha fogom az egyik végét, akkor a másik végére ráugrik és elkezd párzó mozdulatokat végezni. De csak annál az egy tárgynál. Normális ez egy 2 hónapos kutyánál? Ilyenkor egyből elengedem a takarót és elterelem a figyelmét. Jól teszem?

A válaszokat köszönöm.


2012. ápr. 14. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Rögtön kezdjétek el nevelni és állítsátok fel a szabályokat, ahhoz pedig ragaszkodjatok, amit egyszer nem lehet, azt később sem.

Normális, hogy sír a kutyus, hiányoznak a testvérei, anyukája. Nem tudjátok az első időben megoldani, hogy bent legyen a házban veletek? Kötődés szempontjából sokat számítana, még ha később kinti kutyus is lesz!

Kaját napi 4x kapjon, kezdhetitek azonnal. Aztán ha jól emlékszem olyan 3 hónapos korától kell 3x kapnia, később fél éves korától pedig 2x.

A párzó mozdulat dominanciára utal, ne engedjétek neki.

2012. ápr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Sajnos a házba nem tudom behozni,de mivel most itthon vagyok, nagyon sokat vagyok vele, viszont hozz akarom szokatni , hogy egyedül is lenni kell, ha megyek majd suliba, vagy dolgozni.
2012. ápr. 14. 08:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen fajta (v jellegű) ebecske?

Azonnal bele kell kezdeni a nevelésbe, jobb egyből jól megtanulni a szabályokat.

A házba én nem vinném be átmenetileg se, ha később csak kint fog élni, pont ilyen okokból.

2012. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudni milyen fajta, egy tanyára ment be az anyjuk, ott fialt és onnan vitték őket menhelyre. Nagy testű kutyus lesz,az biztos.
2012. ápr. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!