Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy 60kg-os...

Hogyan kell egy 60kg-os kutyát megnevelni, hogy ne támadjon mindenkire? és még kölyök.

Figyelt kérdés

pontosabban 1 éves

ismerek aki a megnőtt kutyáját inkább kirakta területőrzőnek a cégéhez, mert nem bírt vele


amúgy cane corso-ról van szó


és a saját gazdájának is volt, hogy neki megy és csak játékból, ha be van indulva, hogy menjenek futni, ami irtó veszélyes, mert pl megharapja a lábát, és mihelyst megérzi, hogy védtelen az ember, hirtelen ő lesz a főnök...

jelenleg még nincs tisztában a saját erejével, de pórázzal megtartani nem lehet ha menni akar.


akkora a nyaka, mint nekem a derekam

és egy fát sem tud, hogy vissza kell hozni


az embereket ugráló kis vadnak nézi

mint amikor a macska egy pamutgombolyaggal játszana


szóval mindig olyan helyre lehet vinni, ahol nincsenek emberek :(


2012. ápr. 14. 18:25
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

vásárlás előtt át lett gondolva, javasolták, hogy ne hímet vegyen, mert azzal nem fog bírni

így lett egy nőstény :)

2012. ápr. 14. 19:02
 12/48 anonim ***** válasza:
Mert a gazdája marhára nem falkavezér.Eleve nem kell rugdosni. Feladatokat kell neki adni olyat ami alól nincs kibúvó. Tud pórázon menni láb mellett? Tudja a behívást? Ezt kellene megtanítani neki . Fájdalomérzete minden kutyának van csak van amelyik a csúnya nézéstől is összeszarja magát és van amelyiknél kell a szöges de minimum a fojtólánc. És olyan sincs hogy nem bírja a szájkosarat!! Megszokja ,mivel a gazda dönt mit bír a kutyája.
2012. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
Nem úgy látszik... Legalábbis az én mire vagyok képes dolog biztosan nem lett átgondolva rendesen, mert akkor nem itt kérdezgetnéd, hogy mit csinálon az alig 1 éves kutyával....
2012. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

mivel nincs sétáltatva, így pórázi séta a következőképpen néz ki:

mennek a gazdi mellett, jé jön egy ember, kutya meghülyül

így nincs sétáltatva, kocsival viszik ki területekre futni egész végig póráz nélkül, szerencsére a kocsiba egyből beugrik akármikor szólnak, így ha messziről jön valaki motorral vagy bármi, előtte szólunk akutyának és beugrik a kocsiba

otthon is egésznap póráz nélkül van

annyit érez, ha megfogom a nyakörvét, leül. azt mondták azért, mert tudja, hogy így nem mehet el.

ja ez fél percig tart és feláll elmegy, nem tudom a nyakörvével visszatartani, szerencse hogy ez nem tudatosul a kutyában...

2012. ápr. 14. 19:16
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a hozzáállással sehogy sem fog sikerülni megnevelni. Most borítékolom, hogy az elektromos nyakörvvel sem fogja tudni nevelni, mert gőze sincs a kutyákról, semmit sem tud a büntetésről és az lesz a vége, hogy szépen hozzászoktatja a kutyát a büntetéshez. Miután az elektromos nyakörvet megszokta mi jön? Kézigránát? Ajándékozza el azt a kutyát egy olyannak, aki tud és akar is kutyát nevelni. Ráadásul a kutyanevelés nem ott kezdődik, hogy nekem mik az elvárásaim, hanem ott, hogy mik a kutya igényei. Ha az igényeit kielégítem, akkor már azzal párhuzamosan nekem is lehetnek elvárásaim.
2012. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért kell rá fojtó vagy szöges, ha jól értem fizikailag is gyengék vagytok megtartani ,akkor meg kell az ilyen "előny" . És nem húzni kell a pórázt hanem rántani . Másik módszer ,ha megy előre húz mert pl jön egy ember ,akkor azonnal hátraarc és ellenkező irányba elindultok vele és ezt folyamatosan ismétlitek amíg húz. Iszonyat fejetekre nőt az az eb,neki kell állni nevelni.
2012. ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
49%
Én egy tükrösulit javasolnék, ott láttak már kemény eseteket, és nem is küldik el őket. Mindenképpen felkeresném a helyedben, nem kerül többszázezerbe, ahova én járok, ott egy foglalkozás 2000 ft, ami egy óra. Keresd fel őket, mert ez nagyon veszélyes lehet, mind rád nézve, mind más emberekre és állatokra nézve.
2012. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

kedves utolsó köszi, végre kaptam pár tippet


a kutya igényei meg ki vannak elégítve. mindent megkap. rengeteg kaja, van játéka is amit külön szeret (bevitte magához a kenelbe)játszunk vele,pl incselkedik, hogy vedd el tőle a labdát és úgy teszünk mintha el akarnánk venni, de nem tudjuk persze, de neki ez olyan jó játék :)

kap rágni fogtisztító csontokat, mindig ki van engedve.

mi kell ennél több egy kutyának?

2012. ápr. 14. 19:31
 19/48 A kérdező kommentje:

és a hozzáállás

most vigyük emberek közé nevelni?

és ha nem jön be valami, egye-fene??

2012. ápr. 14. 19:32
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
Először ne emberek közt hanem otthon tudja az alapokat ,a kertben is lehet láb mellett menést, behívást ,ül- feksziket gyakorolni, itt sokkal könnyebb is mert nincs ezerféle zavarás. A lényeg ,nem szabad hagyni hogy a kutya nyerjen egy helyzetben is, (a labdával való incselkedés ráhagyása ,pont egy ilyen helyzet, a kutya mindig győz nektek esélyetek sincs elvenni tőle,pedig parancsra oda kellene adnia nektek!)ha gyakoroltok valamit ,nektek kell abbahagyni nem a kutya dönti el mikor van vége. Rengeteg leírás van neten is mit hogy kell tanítani.
2012. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!