Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy 60kg-os...

Hogyan kell egy 60kg-os kutyát megnevelni, hogy ne támadjon mindenkire? és még kölyök.

Figyelt kérdés

pontosabban 1 éves

ismerek aki a megnőtt kutyáját inkább kirakta területőrzőnek a cégéhez, mert nem bírt vele


amúgy cane corso-ról van szó


és a saját gazdájának is volt, hogy neki megy és csak játékból, ha be van indulva, hogy menjenek futni, ami irtó veszélyes, mert pl megharapja a lábát, és mihelyst megérzi, hogy védtelen az ember, hirtelen ő lesz a főnök...

jelenleg még nincs tisztában a saját erejével, de pórázzal megtartani nem lehet ha menni akar.


akkora a nyaka, mint nekem a derekam

és egy fát sem tud, hogy vissza kell hozni


az embereket ugráló kis vadnak nézi

mint amikor a macska egy pamutgombolyaggal játszana


szóval mindig olyan helyre lehet vinni, ahol nincsenek emberek :(


2012. ápr. 14. 18:25
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

pedig pont a neten kerestem :(

szóval otthon a kert kb 20-30 lépés előre,meg széltében, van, hogy mellettem megy, de határozottan látszik, hogy nem nevelésből, hanem mert úgy tartja kedve, mert szívesen megy az emberrel.

leülni leül, kb fél percre, de legtöbbször 2-3 ms-re, mert tisztán látszik, hogy annak meg nem látja értelmét. de legalább leül, ha mondják.

a fekszik, na olyan nincs.

azt is hogy lehet megtanítani? a kutya nem érti a magyart? :)

2012. ápr. 14. 19:46
 22/48 A kérdező kommentje:
pl volt, hogy a fát is visszahoztam neki, hogy kapcsoljon már, de nem
2012. ápr. 14. 19:48
 23/48 anonim ***** válasza:
Hogyan tanítjátok? Mi a motivációja? Kap jutalomfalatot, ha megcsinált valamit?
2012. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%
A tükörsulis válaszoló vagyok, nem rosszindulatból írom, de érződik, hogy nem igazán megy a kutyanevelés, ami egy ilyen domináns és erős fajtánál baromi nagy probléma. A kutyasuliban elsősorban nem a kutyát, hanem titeket tanítanak meg 'kutyául', hogy mely helyzetben hogy reagálj, milyen legyen a testbeszéded stb. Szerintem nagyon hasznos, mindemellett nagyon jó közös elfoglaltság is.
2012. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:

a leülést magától tanulta meg jutalomfalat nélkül.

nem is értem hogy sikerült.


és hogy adjak neki jutalomfalatot, ha nem hozza vissza a fát??? vagy nem fekszik le???


szóval a kutyasuliba kutya nélkül is lehet menni. mert a gazdi tanul :)

hát ezzel meg a gazdája nem fog foglalkozni, mert mindig dolgozik éjjel nappal :(

ezért gondoltam, hogy na majd én.

csak én meg nem élek a kutyával :(

2012. ápr. 14. 20:17
 26/48 anonim ***** válasza:
Ha nagyon elszánt vagy, fogadd örökbe a kutyát. Én a szomszéd rettegő, szocializálatlan huskyját vettem meg, mert nem foglalkozott vele, és megsajnáltam. Eljárhatsz a kutyussal kutyasuliba, te magad is meg fogsz lepődni, hogy már egy-két alkalom mennyit segít az agresszióján. De telefonban úgyis elmondják a részleteket, ha érdeklődsz. Sok sikert!
2012. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:
köszönet :)
2012. ápr. 14. 20:23
 28/48 anonim ***** válasza:

Feladatok, trükkök:

*****


Dominancia, falkavezérségi gyakorlatok:

[link]


Sok sikert! :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
Ha az alap dolgok mennek, emberek közé úgy vigyétek, hogy jutalomfalatot vigyél magaddal (amúgy is legyen nálad mindig, hogy legyen mi motiválja). Ha jön valaki, tereld el a figyelmét, adj neki jutalomfalatot, ha elmentetek mellette, nagyon dicsérd meg.
2012. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

már sokan ajánlották itt a fiatalembert aki kifejezetten problémás kutyákkal és gazdáikkal foglalkozik:

[link]

2012. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!