Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy 60kg-os...

Hogyan kell egy 60kg-os kutyát megnevelni, hogy ne támadjon mindenkire? és még kölyök.

Figyelt kérdés

pontosabban 1 éves

ismerek aki a megnőtt kutyáját inkább kirakta területőrzőnek a cégéhez, mert nem bírt vele


amúgy cane corso-ról van szó


és a saját gazdájának is volt, hogy neki megy és csak játékból, ha be van indulva, hogy menjenek futni, ami irtó veszélyes, mert pl megharapja a lábát, és mihelyst megérzi, hogy védtelen az ember, hirtelen ő lesz a főnök...

jelenleg még nincs tisztában a saját erejével, de pórázzal megtartani nem lehet ha menni akar.


akkora a nyaka, mint nekem a derekam

és egy fát sem tud, hogy vissza kell hozni


az embereket ugráló kis vadnak nézi

mint amikor a macska egy pamutgombolyaggal játszana


szóval mindig olyan helyre lehet vinni, ahol nincsenek emberek :(


2012. ápr. 14. 18:25
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
93%

Nektek piszkos különleges felfogásotok van. Enni kap, szaladgál, mi kell neki több?? O.O Szellemileg is le kell fárasztani.

Kutyaiskolában a helye, és engedelmességi vizsgát kéne vele letenni. Na ha az megvan, akkor utána már jó lesz minden.

2012. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
94%

Uramisten, le vagyok döbbenve... manapság Magyarországon bárkinek bármilyen kutyája lehet?! Ha megtehetném akkor bevezetném, hogy a kutyatartást alkalmassági és felelősségi vizsgához kötném.


Szép dolog, hogy ilyen szándékkal írsz, hogy majd te megneveled a más kutyáját ha már a gazda egész nap dolgozik, de ez nem így működik. Nem kritizálni akarlak, de minden írásodról lerí, hogy halvány dunsztod sincs úgy általában a kutyákról, pláne egy Cane Corso-ról.

Ez a kutya nem egy kispályás kutya, nem bír el vele akárki ha már idáig fajultak a dolgok, ennek a kutyának egy kőkemény, erős kezű, tekintélyt parancsoló, szigorú és következetes ember mellet a helye.


Nagyon sok mindent tudnék írni, hogy mit rontottak el a tartásával (szándékosan nem írok nevelést, hiszen nevelést azt nem kapott) kapcsolatban, és sok mindent lehetne írni arról is, hogy hogyan lehetne a hibákat kijavítani és a letörni a szarvát a kutyának, de abszolút feleslegesnek tartom ezek leírást, mert sajna nem olyan ember olvassa majd aki meg is fogadja a tanácsokat.

Ne haragudj, de te sem vagy alkalmas e szép feladatra.


Valaki írta a Tükör-sulit. Hát arról csak annyit, hogy ebben az esetben sz@rt sem érne, kb. annyit mint halottnak a csók. Ide nem klikker kell meg jutifalat, hanem egy határozott ember.


Azt hiszem a fajtamentőknél jobb ötletem nekem sem lesz, ők majd megnevelik, aztán kerítenek neki egy olyan gazdát aki nem dolgozik egész nap és emiatt le se szarja a kutyáját, és aki persz el is bír vele.


Hívjátok őket például, ez lesz a lehető legjobb mind a kutyának, mind a hihetetlenül felelőtlen, elfoglalt seggf..j tulajdonosának.

Neked pedig minden jót!

2012. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
A # 18-as válaszod csak megerősítette, hogy helyes az a feltevésem, mely szerint nincsenek kielégítve a kutya igényei! Az ott felsoroltak közül talán csak az étel az egyetlen, ami valós igénye, az sem ebben a formában. A természetben semmi sincs ingyen, az élelem meg főleg nem! A kutya igényli, hogy az élelemért meg kelljen dolgoznia. Ez az utóbbi időkig legtöbbször így is volt. Csak mostanában szokása a tudatlan gazdiknak minden földi jóval feltölteni a kutya tálkáját, hogy egész nap legyen mit ennie. A kutyának feladatra van szüksége ahhoz, hogy lelkileg is kiegyensúlyozott legyen. Emellett igényli a rendszeres testmozgást, sétát is. Ez azért is fontos, hogy rendszeresen új ingerek érjék. Mivel a kutya egy szuper szociális lény, ezért igényli a szociális interakciókat is az emberekkel és a fajtársaival egyaránt. Ráadásul úgy tűnik, hogy nagyon leakadtál ennél a bot visszahozósdinál, pedig ez a legkevésbé sem fontos, ha minden más rendben van. Lehet, hogy ő nem is olyan apportos, persze ettől még biztosan megtanítható rá. Én is egy Tükör iskolát javasolnék!
2012. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
10%
# 32, ha szerinted a Tükör suliban nem tudnának rajtuk segíteni, akkor gőzöd sincs a Tükör sulikban folyó munkáról. Itt most nem a klikkeres tanításről van szó, mert az csak egy szelete a dolognak és ebben az esetben a tanítás még odébb van. Olyan eszközöket tudnak a gazdi kezébe adni, amivel elboldogul még egy ilyen kutyával is. Persze ehhez szükség van a gazdi elszántságára és együttműködésére.
2012. ápr. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Szia kedves utolsó válaszoló, én vagyok az aki lehurrogta a Tükör-sulit a, a #32-es.


Ha nem volna fogalmam akkor merszem sem lenne, hogy lefikázzak egy olyan népszerű és közimádatnak örvendő kutyaiskolát, mint egy Népszigeti vagy hasonló, ami tükör-módszerrel dolgozik.

Volt szerencsém hozzájuk, és hát köszönöm szépen, de soha többet.

Én is egy menhelyről fogadtam örökbe egy agresszív kutyát, tudtam az első perctől kezdve, hogy mit vállalok, nem titkolták a menhelyen, hogy nem könnyű vele elbírni, de biztos voltam benne, hogy meg fogok birkózni a feladattal.

Természetesen terveim között szerepelt, hogy majd igazán hozzáértők, oktatók segítségét is kérem, meg különben is: egy kutyaiskola meggyőződésem szerint igen hasznos és jó móka (lenne) minden kutyának és gazdinak egyaránt.

Szóval fogtuk magunkat és elmentünk a Népszigetre, hogy itt van ez az agresszív és túlságosan domináns kutya, mit javasolnak? És tudod mit mondott a csaj? Holnap szerezzek be egy klikkert, de legelőször is most rögtön vigyük be a kutyasuli elkerített területére ahol szabadon, vagyis póráz és szájkosár nélkül rohangál 25-30 kutya, akik elég régóta ismerték már egymást, nem egy-két hete jártak össze, tehát már megvan a rangsor közöttük.

Tehát vigyem be és engedjem el a kutyámat, hogy megnézhesse hogy viselkedik. Mondta mindezt úgy, hogy közben 5 méternél közelebb nem jött, szemmel láthatóan tartott a kutyától, akin póráz és szájkosár volt.

Mondtam neki, hogy ezt nem igazán szerencsés ötletnek így 10 perc után, mert ennek nagyon csúnya vége lesz, valamelyik kutyából vér fog folyni, márpedig én nem szeretném, hogy akár az enyém akár más kutyának baja essen. És most jobb lesz ha megkapaszkodsz:

Közölte a csaj, hogy akkor nincs jobb ötlete, talán forduljunk másik kutyasulihoz!

És miközben mi ott diskurálunk a suli előtt az oktatóval, mit ad Isten: az elkerített részen, ahova az imént akart minket beküldeni három kutya egy másodperc alatt összeverekedett, két kutya egy ellen. Azt a szaladgálást meg kiabálást amit az emberek ott előadtak, azt látnod kellett volna...


Hát köszönöm szépen a lehetőséget, hogy leírhattam, de nem vitatkozni akartam, pusztán csak válaszoltam.

Tudom, sőt tiszteletben tartom, hogy nagyon sokan esküsznek és imádják a Tükör-sulikat, de engem és a kutyámat az oktató lepattintott, így nálam leírták magukat.

Maradok tisztelettel.


U.i.: Azóta hála az égnek már megtaláltuk a nekünk való sulit is. :)

2012. ápr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Én is a "régi iskola" híve vagyok mert kemény kutyám van aki olyan dolgokra ,hogy kattogás meg kannadobálás rá se xarik,-pedig ez a divat manapság - mert magas az ingerküszöbe.Ez a Canecorso is ilyen lehet. Eleve ezt a klikker dolgot nem tartom jónak mert mindig egy eszközt kell magammal vinnem a dícsérethez, szerintem legyen elég a kutyának a szóbeli dicséret és a simogatás, ne egy kattogás által kiváltott reflexre reagáljon.

Olvasom előttem lévő kolléga írását ,hát nem semmi, hasonló esetben én is eljöttem volna mert 1000% ,hogy a kutyám azonnal nekiesett volna a legelső nagyobb testű kankutyának ,ha elengedtem volna és annak mi értelme mégis?Van egy olyan elképzelés gondolom a sulis oktató erre gondolhatott ,hogy a kutya csak a póráz miatt bátor ,de pl az enyémnél tudom ,hogy köze sincs hozzá.Nem kutyaviadalra hoztam hanem suliba.

A kérdezőnek meg: hagyd azt a botdobálást az aztán teljesen felesleges feladat ,majd ha tudja a behívást ami a legfontosabb ,tudja a "nemszabad" fogalmát láb mellett menést(nem arra amerre ő akar) ül ,fekszik helyben marad ,akkor lehet vele botozni.

2012. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
61%
# 36, nem csodálom, hogy nem tartod jónak a klikkert, mert nem is ismered. De nem baj. Én régi szemléletű iskolába nem vinném a kutyámat, már a hideg is kiráz attól, ami ott van. Az egy dolog, hogy ott tönkretennék (majdnem tönkre is tették) a kutyámat, de nekem, mint embernek sem szimpatikusak azok a módszerek és nem tudok vele azonosulni, innentől kezdve nem is tudnám úgy kezelni a kutyámat. Mázli, hogy van választék, így ti is és én is a nekünk és a kutyánknak megfelelő módszert tudjuk alkalmazni. Nekem is vannak rossz tapasztalataim Tükör sulis oktatókkal, de hangsúlyozom: OKTATÓKKAL, nem a módszerrel. Hozzájuk nem is vinném a következő kutyámat, de az tuti, hogy a következő kutyámmal már az első perctől a Tükör módszer jegyében fogogk foglalkozni. Nem követem el mégegyszer azt a hibát, hogy hagyományos kutyaiskolával kezdünk, mert vért izzadva sikerült csak rendbetennem a kutyámat. Az meg természetes, hogy vannak jó és rossz tapasztalatok minden oldalról, hiszen semmi sem fekete vagy fehér, mindenütt emberek dolgoznak emberekkel (és kutyákkal), így előfordulnak összeférhetetlenségek is. Nekem tök mindegy, hogy ki mit választ, én már választottam és ha nem vagyok elégedett, nem félek tovább lépni.
2012. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

mindenesetre felvettem a kapcsolatot egy kutyaoktatóval, aki házhoz is megy

az elérhetőséget továbbítottam a gazdi felé, aki éjjel-nappal dolgozik....


remélem lesz belőle valami!!!!

2012. ápr. 16. 16:56
 39/48 A kérdező kommentje:

gondoltam megírom

a gazdi felvette a kapcsolatot a kutyaoktatóval :)

2012. ápr. 22. 17:56
 40/48 anonim ***** válasza:

Szuper :)

Ha lesz infód, szàmolj majd be :)

2012. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!