Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Magyarországon már nem...

Ha Magyarországon már nem engedett a fül és farok vágás, ez arra is vonatkozik mikor a kutyának jobb vágottan?

Figyelt kérdés
Reggel van nem tudok fogalmazni de azért értitek:D Gondolok itt pélsául a vizslák farkára.
2012. ápr. 15. 10:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nekünk volt egy udvaron tartott vizslánk (pontosabban apum barátnőjének) Kikerült a tenyésztésből, mivel túl nagy volt. Neki nem volt levágva a farka, állandóan csóválta, mindenbe beleütötte. Az egész farka egy merő seb volt, állandóan fertőtleníteni / kötözni kellett szegénynek, emellett összevissza vert minket ahogy csóválta a farkát, és igazán nem a nevelés hiányával volt a baj, mégse taníthatom arra hogy ne csóválja a farkát. A vizsla farkából nem vágnak sokat, épp annyit hogy az ilyen problémákat elkerüljék. Egyébként egy kutyának sem lett baja szerintem a vágástól, meg se érzi kiskorában.
2012. ápr. 15. 10:39
 12/21 A kérdező kommentje:
Persze nem arra gondolok amikor valaki otthon levágja egy 2 hónapos kölyökkutya farkát. Szóval nem arra mikor hozzá nem értő idióták eszement dolgokat művelnek. Csak arra mikor kiskorban hozzáértő vágja.
2012. ápr. 15. 10:42
 13/21 anonim ***** válasza:
86%

Pár napja tettem fel ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2855101-mit-c..

És képzeljétek, a kutyám le van mozgatva! Lehet többet mozog, mint itt sok válaszoló kutyája... Nem panelban lakik és nem is egy 6nm-es kennelben, mégis szétveri a farkát! A sebe csak egyre nagyobb lesz, már nagyon bánom hogy kiskorában nem kurtították.

2012. ápr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Elméletileg kölyökkorban tilos lenne vágni(persze csak a szépség miatt felnőtt korban is). De volt már "szerencsém" több olyan kutyához is, akiknek nem volt vágva a farka eredetileg. Több közülük totál szétverte a farkát,állandóan sebes volt, kezelni kellett, fájt a szerencsétlennek. Ezek közül több állatnak is le kellett végül vágni a farkát(orvos javasolta). És ha már így alakult,kiskorban sokkal jobb lett volna nekik. Hogy miért?Mert akkor még jóformán meg sem érezte volna,és hamar gyógyult. Így viszont hónapokig,évekig szenvedett vele,mire egy azért a kiskori vágásnál jóval komolyabb műtéttel le lett vágva nekik.

Lehet állatvédőnek lenni,de ésszel kéne. Nem a fül/farokvágásra kéne koncentrálni,hanem a kidobott,kínzott, láncon, és szárazkenyéren élő szerencsétleneknek kéne segíteni.

2012. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

ha jól tudom farkat és fület még lehet vágni olyan fajtáknak aminek ezt a fajta standard "megköveteli".

Bár falun a mai napig vágják akármilyen fajtának. A doki megcsinálja ha valaki kéri.


Bár nem értem, hogy egy vizslának minek vágni a farkát. Láttam már farok vágott vizslát. De nekem is a szomszédunknak is a vizslája farka hosszú. Szerintem így szebbek. Bár ez csak az én véleményem....

És a szomszédom tenyésztőtől vette 5 éve a kutyát és a tenyésztő mégsem vágatta le egy kutya farkát sem.

2012. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

nekünk mindíg volt vizslánk (már dédapámnak is) de soha nem lett váűgva a farka.

Viszomnt mindennap 4-5 órát kint voltak az erdőben, mozogtak. A lakásban egy se csóválta a farkát mint egy őrült. Szépen lefeküdtek és nézték mi történik.

2012. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A vizsláknak nem vágják rövidre a farkát, csak vágnak belőle. Hosszú marad, de nem annyira hogy kárt tudjon tenni benne. Papám is vizslát tenyésztett, most is van egy vágott farkú. Szóval aki nem látott még vágatlan farkú vizslát, könnyen azt hiheti hogy csak olyat látott.
2012. ápr. 15. 11:39
 18/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sokan ezt csonkításnak, kínzásnak látják. És persze az is mikor a kutya idegrendszere már kifejlődött, de kis korban,mikor még a szeme sincs nyitva meg se nyikkan mikor vágják neki. És a későbbiekben egészségesebb ha nem kell fáslizni, vagy esetleg levágni.Ez nem a lemozgatástól függ, mivel egy jókedvű kutya csóválja a farkát. A mi pulink is csóválja bent is kint is, ha örül valaminek.
2012. ápr. 15. 11:43
 19/21 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi mindenkinek a választ:)
2012. ápr. 15. 11:44
 20/21 anonim ***** válasza:
Magyarországon semmi nem tiltja a fül- és farokvágást, ha a fajtastandardban benne van.
2012. ápr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!