Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok szaporítótól...

Tapasztalatok szaporítótól kapott/vett kutyákról?

Figyelt kérdés
Betegesebbek, mint a tenyésztőtől vettek?
2012. ápr. 15. 13:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
ő össz 5 hónapos [link]
2012. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
nekem bevált semmi baja a kutyámnak:)
2012. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem, ha egy törzskönyves kutyára nem tudod összekaparni a pénzt, akkor miből fogod fizetni az állatorvost?

Vagy most arra alapozol, hogy hátha szerencséd lesz és véletlenül egészséges kutyát fogsz ki?

2012. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
25%

Lehet,hogy le fogtok pontozni de azért leírom.

Mindenki ajánlgatja itt a menhelyi kutyákat,hogy a szaporítók helyett menhelyről fogadjunk örökbe kutyát.Én egyikkel sem értek egyet mert a szaporítós kutya sem 100% hogy egészséges és ha a menhelyről hozunk kutyát az sem biztos,hogy egészséges és nem idegbeteg kutya lesz sőt... (hiába mondják el az ott dolgozók,hogy milyen a kutya viselkedése nem biztos,hogy más környezetbe is úgy fog viselkedni)l

Én a menhelyről hoztam egy kutyát.A menhelyen dolgozók azt mondták,hogy nagyon kedves kiegyensúlyozott kutya.Hazavittem a kutyát és egyszerűen teljesen máshogy viselkedett,megtámadott,morgott rám ha egy kicsit felemeltem a hangomat már rám támadt és meg akart harapni.Egy kiképzőt fogadtam hozzá aki háznál tanította és így is 1év(!!!)kellett mire eljutottunk odáig,hogy ki lehet vinni az utcára sétálni és nem támad rám de még ígyis vannak pillanatok amikor megőrül és morog mindenkire.

Szóval szerintem a menhelyi kutyák sem annyira tökéletesek mert azok is szaporítótól származnak és lehetnek azok is idegbetegek.

2012. ápr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
88%

Jó de utolsó belegondolsz egy szaporítótól fizethetsz 20 ezreket és ezzel csak azt támogatod hogy a késöbbiekben és szaporítson és igen miattuk van tele a menhely!! Mert lehet elad egy beteges kutyát és a primitív magyar meg ahelyett hogy orvoshoz vinné inkább nyűg,aztán leadja menhelyen. Vagy olyan esetben mint a tied nem mindenki hív ám kiképzőt inkább visszaadja/vagy beadja szintén menhelyre! Nem véletlenül van tele az összes menhely!

Szóval ha mérlegel az ember vagy támogat egy pénzéhes embert akitől kap egy roncs kutyát rosszabb esetben, vagy megment egy életet menhelyről ahol csak az oltás árát kell csak kifizetni meg max jelképes összeget ha van szíve az embernek! Szerintem ez annyira nem mindegy amúgy szóval nem pontozlak le persze,de nincs teljesen igazad!

2012. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
jah persze az még jobb eset hogy beadja menhelyre..Azt kihagytam legtöbb esetben inkább kidobja a kocsijából vagy elereszti hadd menjen világgá.. És jobb esetben befogja egy sintér,rosszabb esetben elütheti egy autó is és az út szélén éri a halál:(
2012. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Yorkshire, szaporítótól. Légcsőszűkülete van, és 5.5 kg. Tehát a duplája a normál méretnek.

Soha többé nem veszek szaporítótól kutyát, megtanultam, hogy mit jelent a felelős állattartás, és nem vagyok hajlandó támogatni azt, hogy ilyen emberek miatt legyenek tele az utcák és a menhelyek gazdátlan kutyákkal.

2012. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
95%

A kozmetikába nap mint nap hoznak be szaporítós kutyát, olyanokat tudnék mesélni...


Előreharapó yorkie, akinek persze keresnek szukát mert pároztatni kéne....

Légcsőszűkületes és májbeteg yorkie ,akitől jó lenne alom...

Ekcémás és súlyos allergiás westie, akitől jó lenne kiskutya...

Deformált lábú, tüdőproblémás máltai, akitől almot akarnak hozni...


Egy nap az 5-6 vendégből legalább 2 szaporítani akar. Az egyik még újságolta is, h már semmi ára sincs a havanesenek, mert a lakótelepen már 15ért adnak fajtatisztát. És persze ne kapjak dührohamot és ne verjem meg a kedves vendéget....

2012. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Rábeszéltetek, örökbefogadok :)
2012. ápr. 15. 17:17
 30/34 anonim ***** válasza:
nahh végre valami haszna is van ennek az oldalnak:)) örülök a döntésednek,biztos hogy nem bánod meg:))
2012. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!