Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te visszaadnád a 3 hónapja...

Te visszaadnád a 3 hónapja befogadott kutyát? Lehet, hogy számonkérik rajtam! (? )

Figyelt kérdés
Január másodikán találtam egy ebet a pályaudvaron, már órák óta ott rohangászott szerencsétlen, megsajnáltam, hazahoztam. Direkt néztem a forgalmas helyeket, hogy nem keresik-e, akkor visszaadtam volna, de nem, senki nem kereste. Viszont most mesélte egy kutyás ismerősöm, hogy lehet, hogy őt látta plakáton. Nekem annyira szívemhez nőtt az eb, hogy el sem tudnám képzelni nélküle az életem. Semmiképpen nem akarom visszaadni, főleg, hogy 3 hónap után keresik csak.
2012. ápr. 15. 22:23
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Barátnőd nem szégyellte 3 év után visszakérni a kutyát? Bele sem gondolt, hogy addig mennyi mindent átélhetett az 'új' gazdival? Ő meg gondolom már beletörődött a szetter hiányába.
2012. ápr. 16. 00:30
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyáltalán nem törődtek bele.

Te abba bele se gondolsz, hogy az eredeti tulaj is sok mindent átélt a kutyával?????? Ápolta ha beteg volt, nagyokat sétáltak, játszottak stb....

Gondolkozz egy kicsit. Ha netán elveszítenéd a családod egyik napról a másikra, majd örökbe adnának egy szerető gondoskodó családhoz, neked nem hiányozna anyud, apud, és a többi család tagod?????

2012. ápr. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

11. válaszoló vagyok


Akkor reagálnék most arra, amiket írtál:

"Lehet, hogy hihetetlen számotokra, de 3 hónap alatt annyi mindent éltünk át, mint más 3 év alatt."

És ugyan honnan tudod, hogy az előző gazdájával mennyi mindent élt át? Ha esetleg egész pici kora óta náluk van, akkor 4-5 hónapig volt az övék és ennyi idő alatt is sok mindent át lehet ám élni, ahogy 3 hónap alatt is...


"Itt nem azon van a hangsúly, hogy kutya kell, hanem, hogy ő kell. Kötődés, szeretet: próbáljátok ki egyszer, csodálatos dolog."

Ha keresik az eredeti gazdái, akkor valószínűleg ők is ismerik az érzést és te pont ettől fosztod meg őket, ha nem adod vissza a kutyust. Lehetne mondani, hogy ugye találnak más kutyát, de erre te magad adtad meg a választ, a fent idézett mondatoddal.


A világ valóban nem tökéletes és nagyon sok rossz ember van, de azért egy ilyen témakörnél valószínűleg olyan emberek válaszolnak neked, akiknek szintén kutyája van és tudja, hogy milyen szörnyű érzés lenne, ha elveszne.


Nekem most fél éves a kutyám és szintén nagyon sok dolgon mentünk már keresztül holott csak 4 és fél hónapja van velem. Ha elveszíteném, akkor mindent megtennék, hogy megtaláljam, de látva az emberek reakcióját, amikor meglátják, túl aranyos és kedves ahhoz, hogy abban bízzak, hogy bárki visszaadja, ha megtalálja, esetleg csak olyan esetben, ha nem tudja megtartani. Pont ezért nagyon vigyázok rá (chipje és bilétája is van), de sosem lehet tudni.:( Nem tudod az előzményeket, mik történtek vele mielőtt megtaláltad és milyen emberek a gazdái.


Kicsit rosszindulatú és támadó vagy most, holott senki sem hordott le, hogy milyen szörnyű ember vagy, mert érthető, hogy megszeretted a kutyát, csak mi objektívebben látjuk a dolgokat, mint te lévén, hogy érzelmileg nem vagyunk érintve. Senki sem kötelez rá, hogy add vissza, csak a véleményünket mondtuk el.


"Barátnőd nem szégyellte 3 év után visszakérni a kutyát? Bele sem gondolt, hogy addig mennyi mindent átélhetett az 'új' gazdival? Ő meg gondolom már beletörődött a szetter hiányába."

Ellent mondasz magadnak ezzel is.:) Egyrészt nem hiszem, hogy bele lehet törődni a kutya elvesztésébe, ha olyan érzések fűzik hozzá, mint téged a szóban forgó kutyához, vagy minden jó érzésű gazdát a kutyájához. Másrészt ilyen alapon te is beletörődhetsz, ha visszakerül a gazdájához, nem?:) Ez oda-vissza igaz!


Bár nem értek a jogi részéhez, de mitől lesz jobb, ha visszaperelik a kutyát? Azért a legtöbb kutyán van valami, ami egyedi benne, én is ezer közül felismerném az enyémet, pedig elsőre pont olyan, mint az összes többi kutya a fajtájából.:) De továbbra is hangsúlyozom, hogy senki sem kényszeríthet semmire, csak véleményt mondunk, úgyhogy nem kell rögtön nekünk esni!:)

2012. ápr. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

11. válaszolónak.


,,Bár nem értek a jogi részéhez, de mitől lesz jobb, ha visszaperelik a kutyát? "


Csak is azzal lett jobb nekik, hogy visszakapták végre a kutyájukat. És a kutya évekkel később is képes felismerni a gazdáját, neki is vannak érzelmei.

2012. ápr. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló!


Félreértetted a kérdésemet, nem hozzád, hanem a kérdezőhöz intéztem.:) Úgy értettem, hogy miért lesz jobb, ha úgy kapja vissza a gazdája a kutyát, hogy végig kell csinálni ezt a peres hercehurcát, ahelyett, hogy mindezt megelőzve visszaadná felesleges költségek nélkül? Mindenkinek egyszerűbb lenne szerintem, mert ahogy a szetteres példa is mutatja, van rá esély, hogy az eredeti gazdája nyeri a pert. Végig amellett beszéltem, hogy az a legtisztább, ha visszaadja a kutyát, sajnálom, ha félreérthető voltam.

2012. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 Catz ***** válasza:
17%

Én is ugyanebben a cipőben jártam. Én egy gyepmesteri telepről hoztam ki egy 8 hónapos kutyát a 2 hete után.


Már több, mint egy éve nálam van, mégis még pár hónapja nézegettem, hogy nem-e keresi valaki. Viszont biztos hogy nem adnám vissza!!!


Te is ugyanabban a helyzetben lehettél volna, hogy a gyepmestertől fogadod be és kész, akkor már a Te kutyád!


Ezért kellene a chip, a másik meg, hogyha olan arany élete lett volna ott a kutáynak, akkor nem maradt volna veled.


Azt megnézném, hogy a saját kutyáimat hogyan vinné el valaki.. Sehogy? :D


A kutya nagyon jól tudja, hogy hol szeretik és foglalkoznak vele és kiben bízhat meg!


Igen is tartsd meg, chippeltesd be! Mert ha le akart volna lépni előző gazdájához, már rég megtette volna!!

2012. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
Jártam én is ugyanebben a cipőben. Három hónapja volt nálam a kutyus, egy kicsi faluban. Webes felületen hirdettem két hétig, de semmi. Három hónap után a gazdi egyik rokona felismerte. Idős gazdái voltak, akik nem láthatták a hirdetésemet. Viszont addigra már beoltattam, ivartalaníttattam, kapott chipet, és patella műtétre is be volt jegyezve. Mindezek ellenére úgy voltam vele, hogy ha kifizetik a költségeimet, és olyan jó helye van, mint nálam, akkor visszaadom. Esetleg még a költségeimről is lemondtam volna, ha tényleg jó helye van. El is mentünk a tulajhoz. A kiskutyust nagyon szerették, de a fázós kis három kilós kutyus kinti kutya volt náluk, ami nekem annyira nem volt szimpatikus, ráadásul egy csomó atom férges macskájuk volt. Náluk hat évig volt, nálam három hónapig, mégis belátták, hogy én sokkal jobb körülményeket tudok neki biztosítani, és láthatóan már jobban ragaszkodott hozzám, mint hozzájuk. Így örültek, hogy viszont láthatják a kutyust, megnyugodtak, hogy jó helye van, nem ütötték el, vagy hasonló, és lemondtak róla. Én mindenképp felvenném a kapcsolatot a régi gazdával, és lesz ami lesz. Az én lelkiismeretem az biztos, hogy megnyugodott, mert nem vettem el senki kutyusát. Fordított esetben is hasonlóan gondolkodnék. Ha ragaszkodna a kutyusom a megtalálóhoz, ő is meg akarná tartani, és legalább olyan jó körülményeket biztosítanak neki, mint én, akkor fájó szívvel, de lemondanék róla. A kutyák nagyon könnyen alkalmazkodnak, nekünk embereknek nehéz a változás. Foggal körömmel ragaszkodunk ahhoz, ami már lehet, hogy nem is a miénk.
2012. ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
A 26-osnak és 27-esnek külön köszi. A többieknek csak annyit, hogy könnyű olyan helyzetben ítélkezni, amiben nem vagytok érintettek. Lehet, most azt mondjátok, hogy visszaadnátok, de ha olyan helyzetben lennétek, mégsem. És ez nem igaz, hogy nem lehet beletörődni a kutya elvesztésébe: 3 év nagy idő, előbb-utóbb szomorúan belenyugszol (nekem is volt vizslám, aki elveszet, kerestük, hirdettünk, aztán másfél év elteltével lehet, hogy őt láttuk, mégsem akartuk már visszakérni. Megszokja az új gazdáját stb.)
2012. ápr. 16. 08:50
 29/47 anonim ***** válasza:

Catz szerintem ez nem teljesen így van. Egyrészt, ha gyepmesternél lett volna a kutya, lehet, hogy a gazdája már megtalálta volna és már otthon lenne. Másrészt ha a kutya a pályaudvaron kószált, akkor valószínűleg eltévedt, így most sem tudna hazatalálni, ráadásul biztos vagyok benne, hogy a kérdező is megtett minden óvintézkedést, hogy a kutya ne szökhessen el, mivel szereti.


Egyébként nem említette a kérdező, hogy milyen méretű kutyáról van szó, az is lehet, hogy egy kistermetű, akit simán fel lehet kapni és elvinni. Az én kutyám is szeret engem, de nagyon barátságos az idegenekkel, úgyhogy nem visítozna, ha valaki felkapná és elvinné, maximum, ha már ráeszmélt, hogy mi is történt.:( Örülj neki, hogy a te kutyád olyan amilyen, de azért nem minden kutya ennyire ellenkezős típus még akkor sem ha nagytestű.


Az hogy nem volt chip a kutyában, valóban nagy hiba, de ettől még nem feltétlenül lesz valaki rossz gazdi. Viszont természetesen az is lehetséges, hogy rosszul bántak vele, vagy "csak" nem foglalkoztak vele, de ezt nem a mi tisztünk eldönteni és mivel nem ismerjük az előzményeket, így nem is lenne rá lehetőség.


Az lenne a legjobb, ha valóban nem érdekelné az előző gazdát a kutya eltűnése és így boldog élete lehetne a mostani gazdájával. Azonban, ha keresik és hazavárják a kutyust, akkor már nem ilyen idilli a helyzet. Nem lehet tudni.


Azt még nem is kérdeztük meg tőled kedves kérdező, hogy te mindent megtettél, hogy megtaláld a kutyus gazdáit? Esetleg az internetre felraktad a képét, vagy plakátoltál valahol? Lehet az is, hogy volt biléta a kutyán, csak a nagy kavarodásban leesett róla és a gazdái azért sem plakátoltak eddig, mert bíztak benne, hogy ha megtalálják, akkor felhívják őket. Bár én továbbra is tartom, hogy ha az én kutyám elveszne, első körben a menhelyeken és gyepmesteri telepeken keresném, aztán az interneten néznék körbe és plakátolnék.


Catz minden kötözködés nélkül, puszta kíváncsiságból érdekelne, hogy ha nem akarod visszaadni a kutyust, akkor miért nézegetted, hogy keresi-e valaki?


Az utolsó válaszoló története nagyon tetszett!:) Örülök, hogy jobb helyre talált a kutyus nálad! De ez is jól példázza, hogy az egyenes a legtisztább út és nem tudhatod, hogy miért nem plakátoltak eddig, vagy egyáltalán.


11. válaszoló

2012. ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Nézegettem a plakátokat a városban, de mivel egy csontosra fogyott, sebekkel teli kutyáról beszélünk (az orrán még most is ott a nyom), ezért nem igazán jutott eszembe, hogy annyira jó helye lett volna.
2012. ápr. 16. 09:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!