Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te visszaadnád a 3 hónapja...

Te visszaadnád a 3 hónapja befogadott kutyát? Lehet, hogy számonkérik rajtam! (? )

Figyelt kérdés
Január másodikán találtam egy ebet a pályaudvaron, már órák óta ott rohangászott szerencsétlen, megsajnáltam, hazahoztam. Direkt néztem a forgalmas helyeket, hogy nem keresik-e, akkor visszaadtam volna, de nem, senki nem kereste. Viszont most mesélte egy kutyás ismerősöm, hogy lehet, hogy őt látta plakáton. Nekem annyira szívemhez nőtt az eb, hogy el sem tudnám képzelni nélküle az életem. Semmiképpen nem akarom visszaadni, főleg, hogy 3 hónap után keresik csak.
2012. ápr. 15. 22:23
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
Alexandra, benned biztos nagyon sok empátia van. Mit tettél a kutyákért? Azon kívül, hogy vettél egy törzskönyves ebet? Jártál menhelyre önkéntesként? Voltál ideiglenes befogadó? Mentettél kutyát rossz sorsú szomszédoktól? Nem? Akkor kiben is nincs empátia? Szép nyugodtan leírod ide a válaszkádat, megsimogatod a tenyésztőtől vett kutyádat, aki helyett menthettél volna te is. Majd ha fele annyi tettél a kutyákért, mint én, akkor gyere az empátiával.
2012. ápr. 16. 20:37
 42/47 anonim ***** válasza:
78%

Itt nem csak a kutyáról van szó, hanem a gazdájáról, aki (talán) hazavárja.

Igen, vettem egy törzskönyves kutyát, tenyésztőtől. Mentettem volna kutyát is menhelyről, fajtamentőktől, de nem volt. Mivel határozott elképzelésem volt a fajtát illetően, nem akartam másikat. Tudtam miért kell ez a fajta.

Nem, nem segítettem menhelyeknek, nem voltam önkéntes, nem tudok lenni ideiglenes befogadó sem. De legalább tiszta a lelkiismeretem és nyugodtan fekszem le aludni azzal a tudattal, hogy nem károsítottam meg lelkileg senkit azzal, hogy van egy kutyám és biztos lehetek abban, hogy nem kopogtatnak egyszer az ajtómon azzal, hogy adjam vissza a kutyát, mert nem az enyém.

2012. ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

1: ezért nem jár börtön, csak bírság :P


2: szerinted tudnád h kik és miért voltak ott? Értelmes ember nem ad ki infót. Hidd el, azt hinnéd h ok nélkül megtámadtak az utcán :P


3: attól, h te szereted meg ilyenek JOGILAG NEM A TE KUTYÁD! És ezt nem vagy hajlandó az agyaddal felfogni!

2012. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:
Ugyanannyira derülne ki a verés, mint a kutya, persze jó lenne azt hinni, hogy nem így van, ugye? Neked meg tiszta lehet a lelkiismereted, mert igaz, senkinek nem segítettél, és semmi hasznosat nem cselekedtél, de lecsesztél valakit. Gratulálok.
2012. ápr. 16. 22:27
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Oké, én a Noén vagyok önkéntes, ideiglenesezem, 3 mentett macskám és 4 kutyám van, + egy idegi.

És már írtam.

És én is megkértelek, hogy legalább vedd fel a kapcsolatot a hirdetőkkel, lehet, hogy nem is a "te" kutyádat keresik, és akkor megnyugodhatsz.


Azt senki nem vitatja el tőled, hogy szép, hogy befogadtad és ennyit foglalkozol vele.


A gond csak ott van, hogy sajnos ez úgy működne, hogy ha meglátod, hogy valaki keresi, akkor kell, hogy legyen benned annyi gerincesség, hogy felveszed az illetővel a kapcsolatot.



Ennek hiányában viszont nagyjából Gollamhoz tudnálak hasonlítani, nem elkötelezett állatmentőnek...


(Mellesleg ezt a feszültséget a kutya is meg fogja érezni rajtad.)

2012. ápr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Tudod kérdező, ha jót nem tudok tenni, legalább rosszat nem teszek.
2012. ápr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Én mindenképp visszaadnám,mind a kutya,mind a gazdi érdekében.A többiek már leírták,valóban visszafelé is ezt várná az ember,hogy a szeretett kutyájával újra egymásra találjanak,ezért ezt a folyamatot csak segíteni kell.De!Ha tényleg annyira összenőttetek,kirándultatok,tanítottad-egyszóval sok volt a közös szép élmény-megbeszélhetnéd az eredeti gazdikkal,hogy néha hadd találkozz a kutyussal,vidd el sétálni,amikor ők kevésbé érnek rá.Így kecske is,káposzta is,mindenkinek jó.
2012. ápr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!