Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ajánlotok? Mit tegyek?

Mit ajánlotok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
van egy kis yorkim és nem képes tápot,konzervet enni ha rajta múlna csak húst és sonkát enne amíg kicsi volt próbáltuk szoktatni sőt eleinte csak tápot adtunk neki de olyankor meg nem evett és igy nem hizott ezért elkezdtünk neki főzni rizses húsos zöldséges dolgokat amit meg is evett meg a gyümölcsöket is nagyon szerette de most már elmúlt egy éves és nem eszik zöldséget,gyümölcsöt és csak húst enne mit tegyek?
2012. ápr. 16. 07:34
1 2
 1/13 Catz ***** válasza:

Nálam sem eszi a tápot, akkor sem ha 3 napig nem kap enni.

Nem is etetem egyiket sem, csak kaptunk egyszer elhunyt kutya után Chicopeet.


Én már 4 éve Barf módszerrel etetem a kutyáimat. Csirke, pulyka, kacsa, marha, nyúlgerinc, vadnyesedék, tojás, túró... Hozzá pürésített zöldség-gyümölcs mix. Meg is lehet a húst kicsit főzni, azt mondják, akkor jobban tudja értékesíteni a proteint.

Fogtisztításra pedig marhalábszár, lapocka.. :)


Főzzél neki továbbra is, ha csak a húst csipegeti ki, akkor először csak a rizst zöldséggel adjátok oda, és ha megette mind, akkor mehet a husi.


Ha nyammog, nem nyúl hozzá, akkor elveszed amint kivette a fejété a tálkából (nézelődik) és csak legközelebb kapja meg újra.


persze közben ne etesd semmi finomsággal abban a pár napban :)

2012. ápr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
semmi gond. Én is Bardos vagyok, adj neki húst, sokkal egészségesebb mint a táp. Sőt biztos allergiás se lesz tőle ami yorkinál egy fontos szempont
2012. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó mielőtt tanácsokat osztasz, azért kérdezd meg, hogy azt a bizonyos husit milyen módon kapja a kutya? Nehezen hiszem, hogy nyersen......


Figyelj! itt előttem már ugyan leírták, de mégegyszer egy kicsit részletesebben:


A kutyák rettentően hamar válogatóssá válhatnak, és bizony a gazdáknak NINCS TÜRELME kivárni, hogy leszokassák erről. Semmi csodát és megeröltető dolgot nem kell művelni, hanem egyszerűen eldöntöd, hogy mivel eteted, aztán ha döntöttél és közben nincs nasi, meg napközbeni 2x3x falatka, akkor szépen kiteszed a kajcsit reggeli etetési időben, vársz kb. 10 percet és ha nem eszi szépen elveszed előle. Esti etetésnél utgyanígy jársz el. Lehet, hogy 1-2 napig nem is fog enni,DE NEM HAL ÉHEN, mert előbb utóbb harangoznak a pocakban és ráveti magát:)


Csak türelmesnek kell lenni és SEMMIT nem adni neki napközben!


A másik dolog pedig, hogy a kutyák, főleg kis testűek 1 éves koruk körül-után kezdenek testesedni, addig többnyire olyan kis vékony, csenevész küllemüek.


Üdv. egy yorkis gazdi

2012. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok, a BARF lényege, hogy nyersen adod a húst
2012. ápr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Biztosan jó módszer az ún. Barf de én ezt csak alapos utánaolvasás és több éves kutyatartási tapasztalattal rendelkezem.

Az előbbi válaszoló

2012. ápr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

....jav. több éves kutyatartási tapasztalattal rendelkezve vágnék bele.

Igen tudom, hogy nyers hús azért a végén a kérődőjel:)

2012. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Második vagyok, 20éve etetek nyersen (akkor még itthon szinte ismeretlen volt) nem is tudok ennél természetesebbet elképzelni. Tenyésztek, champion kutyáim vannak, a kölyköket is nyerssel etetem 4 hetes kortól. sokan az új gazdik közül is nyerssel etetnek már
2012. ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem merek még ebbe belefogni mint fentebb említettem már. Problémás a bőre, kicsi és macerás egyed a yorki azért nála meg pláne nem merek kísérletezgetni.
2012. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
pont allergiára pl az én dokim ajánlja is (ő allergiával foglalkozik)
2012. ápr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek :) és egyébként türelmes voltam és kölyök korába ezt már eljátszottuk és inkább nem evett... vagy 4 napig.
2012. ápr. 16. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!