Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadnál beteg, vagy...

Örökbefogadnál beteg, vagy öreg kutyát?

Figyelt kérdés
Örökbefogadnál olyan kutyát,akivel nagyon sokat kell törődni? Akár öreg,beteg,vagy bántalmazott kutyus?
2012. ápr. 16. 17:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Öreget igen, de azt hiszem egy beteg kutyát most nem tudnék anyagilag vállalni. Ha lenne elég pénzem, akkor gondolkodás nélkül:)
2012. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem határozott céljaim vannak a kutyáimmal, ezért nem tudnék befogadni öreg, és beteg kutyát. Nem tudnék ugy vele törödni, ahogy megérdemelné. de találtam már 7 éves németjuhászt, és 3 hónapig élt velünk, mire egy nagyon jó gazdihoz tudtam őt adni.
2012. ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 10 éves keverék kutyát fogadtam örökbe. Antiszociális volt kutyák/emberek irányába, támadott, nagyon sok probléma volt vele, és iszonyatos körülmények közül hoztam el, mentettem meg.

Azóta elvégeztük iskolában az alap és középfokot, szocializálódott kutyák, emberek irányába, és normális kutya-életet él, jelenleg 12 éves. :)


Lényegesen többet kell vele foglalkozni, mint más kutyákkal, ráadásul muszáj érteni is hozzá. Fontos, hogy a kutya sérüléseihez (lelki, testi egyaránt) igazodva tudj bánni vele, hogy azoktól megszabadítsd őt. Ehhez sokkal több idő, energia, türelem kell, mint egy "normális" kutyához, viszont szerintem megéri a fáradtságot, energiát, pénzt mindenképp! :)


Ha ő nem lesz, akkor a következő kutyusom ha lesz, akkor a másik mellé biztos egy mentett, hasonló sorsú/előéletű kutyus lesz.

Én ezeknek a kutyáknak szeretem megadni az élet esélyét, hiszen nekik is kijár.

2012. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Csodálatosak ezek a kutyák,rengeteg örömöt tudnak adni.

Ez a különbség kutya,és ember közt,ha egy embert megmentesz,lehet,hogy a hátadba vágja a kést,de a kutyus hűséges lesz,és hálás.Örülök annak,ha minél több állatbarát gazdi van,aki az öreg,beteg kutyát is szereti.

2012. ápr. 19. 10:05
 15/17 anonim ***** válasza:

Én hatalmas állatbarát vagyok, de nagy valószínűséggel nem. Mindenem az agility, kutyakiállítások, dogdancing versenyek, szóval nekem a hiperaktív munkakutyák és a show vonalú ebek a favoritok.

Persze nem betegedek bele ha nem törzskönyves a kutyám, menhelyi kutya is jöhet, csak legyen hatalmas energiaigénye és munkakedve.

Kiállításban csak a felvezetés vonz, és ennél meg is maradok egy időre:)

2012. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi egy éve fogadtunk be egy valószínüleg bántalmazott kutyát. Nagyon nehéz volt vele bizalmatlan volt emberekkel és kutyákkal is. Az emberekben most már megbízik, de a kutyáktól még mindig nagyon tart csak 1-2 kutyával lehet összeengedni. De azért még mindig nagyon nehéz vele, ha mondjuk 1 hétig nem vagyok otthon akkor első nap nem birkózhatok, játszhatok vele mert akkor vissza kell nyernem a bizalmát. De másnap már semmi baja és újra ugyanúgy bújik oda hozzám :)
2012. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nehezebb eset ilyen kutyákat nevelni,de pont ez a jó benne,legalább többet vagyok velük:)Nekem van türelmem a kutyusokhoz,inkább velük töltöm az időmet,mint egyes hamis barátokkal!
2012. júl. 14. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!